اولین بار: چگونه coronavirus همه گیر است منجر به بسیاری از اولین ها در تاریخ جهان

جهانی بیماری همه گیر کوروناویروس که ادعا کرده بیش از یک لاخ زندگی و آلوده نزدیک به 17 لاخ مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است یک بحران بی سابقه ای برای جهان مدرن است.

عمده پاندمی قرن 21 مجبور شده است تقریبا نیمی از جمعیت جهان برای زندگی تحت سخت مستند از جمله در هند که در آن 1.3 میلیارد نفر در حال حاضر مجبور به ماندن در خانه به عنوان دولت اعلام کرد 21 روز محدودیت برای جلوگیری از گسترش COVID-19.

این اولین بار است که چنین جمعیت عظیمی از جهان زندگی می کنند و مستند. جهان اقتصادهای بزرگ جهان از جمله کشورهای توسعه یافته مثل اروپا و آمریکا و بریتانیا در کشورهای در حال توسعه مانند هند و برزیل و آفریقای جنوبی مجبور به تعطیل کردن کسب و کار با توجه به همه گیر.

و این نه تنها برای اولین بار است که صورت گرفته است با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس. از به تعویق افتادن بازی های المپیک به رای گیری از طریق ویدئو کنفرانس در شورای امنیت سازمان ملل متحد شده اند وجود دارد بسیاری برای اولین بار در دو ماه گذشته.

در اینجا لیستی از برخی از این موارد:

شورای امنیت سازمان ملل جلسه از طریق ویدئو کنفرانس:

شورای امنیت سازمان ملل در مارس 24 ملاقات برای اولین بار در تاریخ خود از طریق ویدئو کنفرانس با توجه به کروناویروس بحران — اما دیپلمات گفت: این جلسه بدون مشکلات فنی.

از راه دور رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه:

در مارس 31, شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا به تصویب چهار قطعنامه رای گیری برای اولین بار از راه دور به عنوان دیپلمات های سازمان ملل متحد و کارکنان از خانه کار می کنند با توجه به شیوع کروناویروس در نیویورک است.

مستند:

بسیاری از کشورها از جمله هند اعلام کرده اند که در سراسر کشور مستند به دلیل coronavirus.

ایران به دنبال وام از صندوق بین المللی پول:

در مارس 12, ایران, در خواست وام از صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) برای اولین بار از سال 1962. ایران گفته است که به دنبال کمک های مالی از صندوق بین المللی پول است که روزه آن پول از سال 1962 برای کمک به آن در مبارزه با رمان coronavirus.

شانگری-لا Dialogue به نام خاموش:

در مارس 27, سنگاپور اعلام کرده است که به تعویق افتاد Shangri-La dialogue برنامه ریزی شده برای ماه ژوئن 5 تا 7 در زمینه شیوع کروناویروس. این علائم اولین بار است که سالانه Shangri-La گفت و گو کرده پس از آن اولین بار در سال 2002 راه اندازی شد. آن است که معمولا در ماه ژوئن برگزار شد در Shangri-La Hotel.

ساعت زمین مشخص شده آنلاین:

در تاریخ 28 مارس (IST) در ساعت زمین مشخص شد به طور انحصاری آنلاین, برای اولین بار از زمان آغاز آن در سال 2007. این ساعت زمین سازماندهی شده توسط صندوق جهانی حیات وحش (WWF).

St patrick’s Day parade به تعویق افتاد:

شهر نیویورک روز سنت پاتریک رژه برنامه ریزی شده برگزار می شود در 17 مارس شده بود به تعویق افتاد و برای اولین بار در آن 258 سال سابقه به دلیل ترس از coronavirus گسترش یافته است. اعلام شده توسط فرماندار نیویورک اندرو کومو در ماه مارس اعلام کرد 11.

قهرمانی ویمبلدون لغو:

برنامه ریزی شده برگزار می شود از 29 ژوئن تا جولای 12, مسابقات قهرمانی ویمبلدون لغو شد برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم ،

کوه اورست بسته:

نپال اعلام کرد در مارس 13 که آن را تعطیل کوه اورست برای بقیه اعزامی فصل به دلیل شیوع کروناویروس. نپال دولت اعلام کرد که لغو همه نوردی مجوز از 14 مارس تا آوریل 30.

لیگ به تعویق افتاد:

هیئت مدیره کنترل کریکت در هند (BCCI) تصمیم به تعلیق 13th edition of the Indian Premier League (IPL) با توجه به شیوع کروناویروس تا 15 آوریل است. آن برنامه ریزی شده بود برگزار می شود, بین مارس 29 مارس 24.

بازی های المپیک به تعویق افتاد:

توکیو المپیک به تعویق افتاد تا 2021 به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. بازی های المپیک به تعویق افتاد برای اولین بار در 124 سال سابقه. پس از مدرن اولین بازی های المپیک برگزار شد در سال 1896 تنها سه رها شده اند. در هر یک از این موارد این بود که با توجه به جنگ. اما چنین بازی های المپیک شد به تعویق افتاد به دلیل هر بیماری شیوع

ما Box office:

ما جعبه دفتر ثبت درآمد صفر برای اولین بار در تاریخ بعد از سالن های سینما در کشور تعطیل شد, به علت بیماری همه گیر کوروناویروس. اطلاعات آژانس کام اسکور نیست موضوع این هفته خود گزارش در مارس 24 به عنوان عمده هالیوود توزیع کنندگان کاهش یافته است به انتشار آمار و ارقام.

اسکاتلندی امتحان لغو شده:

امتحانات اسکاتلندی, مدرسه, دانش آموزان, برگزار خواهد شد در این سال وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد در ماه گذشته. این اولین بار است که امتحانات لغو شد پس از سیستم در محل قرار داده شد و در سال 1888.

یادبود ویکتوریا, چمن, کلکته:

مارس 19: یادبود ویکتوریا چمن بسته برای اولین بار در 100 سال

هند لغو همه پروازهای:

دولت متوقف شد و تمام عملیات پرواز – داخلی و بین المللی – ماه گذشته با توجه به همه گیر. این اولین بار در تاریخ هند است که چنین تصمیمی گرفته شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im