اولین هند-استرالیا مجازی اجلاس نتیجه 9 تفاهم نامه امضا

هند و استرالیا مجازی اجلاس بین نارندرا نخست وزیر و همتای خود اسکات موریسون نتیجه با هر دو سران کشورهای متعهد به بالا بردن هند-استرالیا رابطه به “جامع همکاری استراتژیک’.

مودی شروع این نشست با ابراز تسلیت خود را نسبت به همه coronavirus تحت تاثیر افرادی که در استرالیا درگذشت.”به نمایندگی از کل هند, من ابراز تسلیت به COVID-19 تحت تاثیر قرار مردم در استرالیا” مودی گفت.

مودی در ادامه گفت که او متعهد به تقویت بیشتر روابط b/w هند و استرالیا است.”این است که زمان مناسب برای تقویت بیشتر روابط b/w هند و استرالیا است. وجود دارد فرصت های بی پایان برای تقویت دوستی ما آن را نیز به ارمغان می آورد با آن را به چالش می کشد به نوبه خود این پتانسیل به واقعیت چگونه رابطه ما تبدیل به یک عامل ثبات برای منطقه” نخست وزیر مودی گفت.

“هند متعهد به تقویت روابط خود با استرالیا این است که نه تنها مهم برای دو کشور بلکه برای هند و اقیانوس آرام در منطقه و کل جهان” مودی اضافه شده است.

او همچنین تشکر از Autralian نخست وزیر برای مراقبت از جامعه هند و دانش آموزان هندی در طول coronavirus بیماری همه گیر.

در این اجلاس مودی همچنین گفت که “COVID19 بحران به عنوان یک فرصت’ به پیاده سازی جامع اصلاحات’.

“دولت ما تصمیم گرفته برای مشاهده این #COVID19 بحران به عنوان یک فرصت. در هند یک فرایند جامع اصلاحات آغاز شده است و تقریبا در تمام مناطق. به زودی نتیجه آن دیده خواهد شد در سطح زمین” مودی گفت.

اسکات موریسون تشکر مودی ویژگی های رهبری برای هند سهم به G20 هند و اقیانوس آرام. او همچنین قدردانی مودی تلاش برای رسیدگی به COVID-19 اپیدمی در طول این زمان دشوار است.

“من از شما سپاسگزارم (PM مودی) برای رهبری خود را نه فقط در هند بلکه به طور گسترده در سراسر G20 هند و اقیانوس آرام و تثبیت سازنده و مثبت نقش است که شما باید در این زمان دشوار است” اسکات موریسون گفت.

“ما به اشتراک گذاشتن یک اقیانوس & ما به اشتراک گذاری مسئولیت که اقیانوس و همچنین, آن, سلامت, رفاه و امنیت. ارتباط ما در حال شکل گیری در اطراف آن مسائل بر ما دریایی, دامنه, من فکر می کنم این است که پلت فرم برای بسیاری از چیزهای دیگر بین کشورهای ما,” او گفت: در این اجلاس.

“ما به اشتراک گذاشتن یک اقیانوس & ما به اشتراک گذاری مسئولیت که اقیانوس و همچنین, آن, سلامت, رفاه و امنیت. ارتباط ما در حال شکل گیری در اطراف آن مسائل بر ما دریایی, دامنه, من فکر می کنم این است که پلت فرم برای بسیاری از چیزهای دیگر میان دو کشور” استرالیا PM اضافه شده است.

او همچنین تقدیر هند برای موقعیت رهبری خود را در سازمان بهداشت جهانی (WHO) هیئت اجرایی.

“من ستایش هند در رهبری آن در نظر گرفتن صندلی از کسی که هیئت اجرایی. این یک زمان بسیار مهم بود که ریاست هیئت مدیره و من هیچ شکی ندارم که هند را رهبری خواهد بود انتقادی در برخورد با مسائل دشوار در سطح جهان به خصوص در بهداشت منطقه” اسکات موریسون گفت.

قابل توجه دکتر Harsh Vardhan وزیر بهداشت و رفاه خانواده انتخاب شد رئیس سازمان بهداشت جهانی هیئت اجرایی شده است.

هر دو سران کشورهای مشترک یک شادی لحظه ای که نخست وزیر استرالیا گفت: “این جای تعجب نیست من این است که چگونه (تقریبا) ما می خواهم همچنان به پاسخگویی در این شرایط است. شما در حال یکی است که آغاز شده و هولوگرام خود را در مبارزات انتخاباتی بسیاری از سال پیش, شاید دفعه بعد ما می تواند یک هولوگرام از شما در اینجا.”

او همچنین گفت که او خواست او می تواند در هند در فرد برای معروف “مودی آغوش’, سمبوسه و گجراتی Khichdi.

علاوه بر این, نه اسناد اعلام شده است/امضا در هند-استرالیا مجازی اجلاس امروز

1. بیانیه راهبردی جامع همکاری بین جمهوری هند و استرالیا (اعلام)

2. اعلامیه در یک چشم انداز مشترک برای همکاری های دریایی در Inclo – اقیانوس آرام (اعلام)

3. چارچوب تنظیم سایبر و Cybeo فعال بحرانی همکاری فن آوری (امضا)

4. تفاهمنامه همکاری در زمینه استخراج و فرآوری از مهم. استراتژیک, مواد معدنی (ثبت نام.)

5. تنظیم مربوط متقابل پشتیبانی لجستیک (MLSA) (امضا)

6. اجرای ترتیب مربوط به همکاری در دفاع از علم و تکنولوژی این تفاهمنامه در دفاع همکاری(امضا)

7. یادداشت تفاهم همکاری در برگزار شد از دولت و حکومت Reforms_ (siV.)

8. تفاهم نامه همکاری آموزش فنی و حرفه ای (امضا)

9 تفاهم نامه در مدیریت منابع آب (امضا)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de