دهلی آیا شما آماده برای KelC?

دهلی آیا شما آماده برای KelC? – شیوه زندگی

به روز شده: Feb 16, 2020, 08:14 IST | Phorum دلال | بمبئی

به عنوان پایتخت آماده برای طعم و مزه از این شهر سرآشپز مشهور کلوین Chueng پخت و پز ما گرفتن با “Mumbaikar در قلب” به صحبت می کنند دوباره آغاز بکار

Kelvin Cheung at Kikoba, which houses a dandy English-style bar a level below the restaurant. PICS/Nishad Alam

کلوین چونگ در Kikoba که در خانه های شیک پوش انگلیسی-style bar یک سطح پایین تر از رستوران. عکس/Nishad علم

وقتی که من شنیده ام آشپز کلوین چونگ نقل مکان کرده بود به پایتخت در ماه اکتبر گذشته من مشتاق به تبادل یادداشت ها. و فرصت رسید زمانی که او گفت که آخرین پروژه خود در Vasant Kunj باز می شود در یک ماه.

“تولید خیلی خوب است, راست?” چونگ آشپز و شریک در کسب و کار با Aman کومار و آرجون جین اواز یا موسیقی دو نفری پشت, جشنواره غذا گراب متحرک می گوید. “این [حرکت به دهلی نو] آمده است به عنوان یک برکت و رحمت است. اگر تنها آلودگی خواهد برود” او quips به پوشیدن روپوش و یک مداد جمع شده در پشت یک گوش. ما راه رفتن را از طریق Kikoba رستوران به نام بعد از یک شخصیت اساطیری است که عیار شکل از بهشت, سفر در سراسر کشور گسترش ثروت خوب است. باز robata-سبک کوره است که در آن چونگ را در مرکز صحنه.

Chinese lamb dumpling
چینی بره پیراشکی

در زیر بر روی سطح زمین Dadel—بزرگسالان کوکتل پس از نام یونانی مخترع Daedalus—خدمت خواهد شد. نوار پایین است کاملا متفاوت از ساده داخل رستوران. آن را به زبان انگلیسی شیک پوش با عقیق نوار ایستگاه صندلی های بالا با گربه سانان چاپ احاطه شده توسط رنگارنگ, مبل گوشه.

“یک میان وعده خوب, یک نوشیدنی خوب و برخی از موسیقی جاز زنده. ترین رستوران میله باشگاه با موسیقی با صدای بلند. در اینجا شما می توانید یک مکالمه بدون فریاد,” او می گوید. این چونگ متفاوت است از یکی از ما پشت در بمبئی. چهار سال از روی لئامت دادن در Bandra مورد علاقه, غذاهای دریایی, ایستگاه, باستیان به پایان رسید بر روی ترش ناگهانی توجه داشته باشید پس از خرید اینترنتی با صاحبان ماه اوت گذشته. او بسته بندی کیسه های خود برای تورنتو با خانواده و تصور یک رستوران در کانادا. اما هند را انجام نداده با او.

Aman Kumar and Arjun Jain
امان کومار و آرجون جین

چونگ به نظر می رسد که در نقل مکان کرد به عنوان او با نوظهور بلوغ که او اذعان می کند آمده است با پدر. او حاضر به بحث در مورد “آخرین قرار”.

Kikoba امکانات طعم است که او به خش خش کردن در ادی Chueng را زنجیره ای از کانتونی هنگ کنگ به سبک رستوران Ocenia ماندارین کاخ ققنوس و Centura, همراه با آنچه او آموخته است در سفر خود را. “من با پرداخت احترام به همه من تا کنون آموخته و اضافه کردن یک بیت از سبک من,” او می گوید.

سبک Shanghainese مستی با پر کردن یک آمریکایی همبرگر یا کباب مرغ با الهام از وقت خود را در شمال تایلند است. “شما ببینید مردم محلی سکندری از میله های زندان در 2 هستم و به دنبال عطری به نزدیکی اصطبل. من می خواهم مهمان من به بوی غذا که آماده بودن” او لبخند اضافه کرد که پخت و پز خود را ومیزان بر عنصر هدایت ایده ها و تولید محلی. “من با استفاده از محصولات تازه در دسترس در دهلی نو و همکاری با سه کشاورزان محلی برای ایجاد یک بخش ویژه در منو با استفاده از بیش از تولید میرسید که آنها می توانند به فروش نمی,” او می گوید.

چونگ مایل به کار سخت. نسل اول مهاجران چینی به کانادا خانواده اش در زمان بچه ها به کار می کنند. پدرش سرنشین دار آشپزخانه و مادر به کار گرفته حساب. “بیش از حد جوان به انجام سپاسگزارم برادر بزرگتر من و من می تواند بسته بندی شده به نانوایی که در آن ما یاد گرفتیم به بادام کوکی ها. به عنوان سال گذشت, برادر من فشار پیراشکی خمیر در حالی که من یاد گرفتم به مرتب کردن و ریز ریز کردن سبزیجات. ما بزرگتر خواهد, خواهر, کمک به مامان پشته صورتحساب می گوید:” چونگ حافظه آوردن به نوستالژی های مرتبط با چینی barbeque. “من به یاد داشته باشید برای تلفن های موبایل بیش از حد. این woks پرتاب در زنان هل دادن پیراشکی چرخ و فریاد به نام [از اجناس خود را]. عمه افتتاح یک فروشگاه مواد غذایی سریع برای تهیه هات داگ و سیب زمینی سرخ کرده به سه اسکیت میدان نزدیک است.”

پدرش که گذشت در سال گذشته از سمت چپ به او درس های بسیاری از. “او یک استعداد برای به خاطر سپردن هر غذای او تغذیه یک مشتری. او استقبال کارکنان خود را در بیش از حد درخواست آنها را مورد چگونه خانواده خود را انجام می دهند و چگونه روز خود شد.”

Chueng هم اکنون می توانید تمرین برخی از کسانی که در درس. Bodhi چاودار خود 16-ماه-پیر پسر لذت به آهنگ در Instagram. “من مطمئن هستم که من می تواند یک پدر خوب اما این فاز اتحادش را تغییر me—شخصیت من حتی راه من می خواهم برای من اجرا و ساخت تیم من می گوید:” چونگ تکان دهنده چند را انتخاب کنید غذاهای ما را امتحان کنید. راحتی سوپ کلم بروکلی تبدیل به یک نوار میان وعده gnocchi در کلم بروکلی و پنیر چدار و سس و ژاپنی ها, حلزون اسکالوپ, بیا, ترد, سوشی برنج, کیک, روی تخت, ذرت dashi. قطره سویا و پونزو اضافه کردن اسید پانچ. “برای yuzukosho من تخمیر گریپ فروت, لیمو شیرین, لیمو ترش و فلفل سبز راه بازگشت در ماه نوامبر” او سهام. ضربه می آید به عنوان یک ظریف و طعم غذا در دهان.

یک نگاهی به پدر و مادر خود را پخت و پز گوشت بره چونگ باعث کلاسیک dimsum خمیر به صورت بسته در چین بره خشکیده در یک روش با شراب قرمز و بره سهام. “آن را نمی خواهد برود خیس در حالی که شما را به یک تصویر” او لبخند می زند.

او حق است. ترد در خارج و داخل خرد شده پر است به خوبی به عنوان آن می شود.

در طول هشت سال گذشته در هند, چونگ تا به حال بسیار موفق حرفه ای. در 31 او باز Colaba را حذف. او می خواهم بازدید ساسون حوض و واشی بازار برای مواد تشکیل دهنده در ساعت 4 صبح درایو و برگشت به آشپزخانه به دبستان. “اما پس از این همه در خدمت یکی می خواستم به سعی کنید مواد غذایی ما است. ما تا به حال غذاهای با 18 نوع از چاشنی زدن. این بود که اگر ما تا به حال یک نقطه ثابت کند. سپس من به نظر من تغییر. من تصمیم گرفتم من می خواهم صادقانه مواد غذایی” او می گوید: introspecting.

چهار سال بعد او باز Bastian مدرن و رستوران غذاهای دریایی در یک شهر است که در عشق با کنکانی kekda. جدید-شیفتگی برای دهلی نو به احساساتی پذیرش خود عزت برای بمبئی. “به عنوان یک خارجی متوجه شدم که بمبئی جشن سنتی آن غذاهای دریایی. اما هیچ کس انجام شد را مدرن. آن را به من کمک کرد ساخت یک پیوند عمیق با هند است. آن را یک اثر گلوله برفی. من از دست همه چیز در مورد بمبئی. من ساخته شده برخی ارتباطات شخصی. همسرم آشنا شدم و ما تا به حال ما در هند, بنابراین من یک عشق عمیق و پیوند با هند” او می گوید: مشتاقانه در مورد محل ساخته شده است که او یک هنرمند مشهور. های صفحات و جداول با ستاره ها با آن به ارمغان آورد چرخش. “من دردسر درست می کردم برای رفتن به [دیگر] جداول. نود و نه درصد از زمان من تعامل با همه [ I could] چیزی که من یاد گرفتم از پدر من. اما من هنوز یک آشپز ،

تعامل با مشتریان است که باد را دوست دارم اما هنگامی که از آشپزخانه به من نیاز دارد که در آن شما پیدا کردن من.”

چونگ در دهلی نو V/S بمبئی

Gnochi in broccoli and cheddar sauce
Gnochi در کلم بروکلی و سس پنیر چدار

شما باید خوردن nihari در اسلام مرکز فرهنگی. منطقه ای مواد غذایی در دهلی بسیار عالی است اما بمبئی می کند و قاره ای و Maharashtrian بهتر

پخت و پز در سراسر سیاسی و مالی پایتخت

Classic Chilli Chicken
کلاسیک و فلفل و مرغ

“بمبئی نمی خواهید به خواب و حتی در 3 هستم. مهمانان را به نشستن حتی پس از چراغ بیرون! می گوید:” آشپز Augusto Cabrera از Townhall که به هند 15 سال پیش مشغول به کار در دهلی نو در قبل از باز کردن تیم از Oberoi را بسیار دوست داشتنی 360 رستوران و سپس بعد از راه اندازی ناهار خوردن در زنجیره را Nariman Point hotel. “در دهلی نو 90 درصد از مشتریان من هستند و غیر گیاهی. در بمبئی آن را 50 درصد گیاهی, Jain, وگان و گلوتن را تحمل می کند. گاهی اوقات آنها سفارش ظروف هستند که در منوی اما ما جای دارد.”

مترادف است گرشام فرناندز تماس از تفاوت فرهنگی. “اگر من در خدمت vada pav در شمال هند یا misal pav آنها نمی خواهد آن را دریافت کند به دلیل آن را نه دلتنگ برای آنها. به همین ترتیب در بمبئی هیچ کسی هیجان زده در مورد daulat ki چات به دلیل آن است که در اینجا سرد نیست,” او می گوید. در دهلی نو فرناندز آشپز برای St Jude را خوکی ناهار خوردن پروژه, جشن از گوشت خوک و هر بخشی از خوک یک مفهوم است که او در بمبئی راه اندازی شد و در ادامه به سازماندهی. “برای این که منو هر چند من نمی نیشگون گرفتن و کشیدن یک چیز.”

Killa kulcha thal
Killa kulcha thal

آشپز اجرایی مترادف گروه Shamsul Wajid می گوید که مهمانان در شمال هند متحده خوردن صمیمانه. “ما یک مقدار زیادی از سفارشات برای thali و کاملتر گزینه های غذا, زیرا آنها می خواهند به غذا خوردن با نوشیدنی های خود را. ما ترکیبی از کشمیری حیدرآباد و پنجابی ظروف. Mumbaikars ترجیح می دهند munchies با نوشیدنی های خود را. و آنها عشق خود را ادویه. بمبئی اجتماعی یک spicier فلفل مرغ از دهلی پایگاه.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de