کورتز مرد محکوم به زندان فدرال برای صدمه زدن به سایت باستان شناسی

یک کورتز شده و محکوم به زندان فدرال برای آسیب رساندن باستان شناسی منابع اجدادی Puebloan سایت در دره از اقوام بنای یادبود ملی.

Shadrick Winbourn, 57 محکوم شد به 12 ماه و یک روز برای نقض باستان شناسی, منابع, قانون حمایت از, با توجه به اخبار منتشر شده از باراک اوباما در کلرادو.

Winbourn به نظر می رسد در صدور حکم شنیدن و remanded به زندان فدرال با توجه به روز چهارشنبه انتشار اخبار.

Winbourn سفرهای متعدد به یک بخش از دره باستانی ملی بنای تاریخی در نزدیکی کورتز در ماه مه و ژوئن 2017, جایی که او در واقع یک اجدادی Puebloan تشریفاتی سایت با رقص پلازا احتمال قنات kiva و متعدد انسان تدفین.

“Winbourn به طور غیر قانونی حفر حذف شده و آسیب دیده و تغییر سایت” انتشار اخبار گفت.

او دستگیر شد ژوئن 4, 2017, در یک نامربوط حکم و اداره مدیریت زمین رنجر در بر داشت سفال ذرات در Winbourn جیب اضافی و آثار در یک کوله پشتی.

در همه محققان 64 آیتم از سایت محافظت شده در اختیار خود را از جمله طلا و جواهر تبر و دیگر ابزارهای انتشار گفت. باستان شناسان بازسازی سایت و سرپرستی سرقت اشیاء.

“باستان شناسی منابع در دره از اقوام غیر قابل تعویض هستند آثار فرهنگی است که واگذار شده است به منافع مشترک” گفت: آمریکا وکیل جیسون دان در انتشار. “هر کسی که به دنبال از بین بردن و یا سود کردن از این منابع را تعقیب و عواقب جدی است.”

Winbourn بود تحت تعقیب توسط یک هیئت منصفه فدرال Dec. 6 و محکوم ایالات متحده امریکا در منطقه قاضی رابرت E. بلکبرن.

دره باستانی بنای یادبود ملی است 176,000 هکتار از زمین های عمومی اداره BLM. این شامل بیش از 6,355 ثبت سایت های باستان شناسی سرشار از خوبی حفظ آثار از فرهنگ بومی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de