شیوع کروناویروس: این شرکت در حال استخدام استوار میان مستند

شیوع کروناویروس: این شرکت در حال استخدام استوار میان مستند – زندگی

به روز شده: Jun 14, 2020, 08:40 IST | Gitanjali Chandrasekharan | بمبئی

آن را غیر روحانی کردن فصل در همه جا. این بیماری همه گیر است منجر به رشد و توسعه برای برخی از, و فروشنده آنلاین, ed-شرکت فنی و ورزشی فانتزی و تجارت به دنبال آینده ای روشن

Grofers, the Indian e-grocery platform, has hired over 3,000 people for their supply chain operations, and plans to hire another 2,000 warehouse and delivery staff in the coming months after seeing 64 per cent new first-time online shoppers during the lockdown and after

Grofers هند e-مواد غذایی پلت فرم استخدام بیش از 3000 نفر به صورت زنجیره تامین خود را عملیات و برنامه ای برای استخدام یکی دیگر از 2,000 انبار و تحویل کارکنان در ماه های آینده پس از دیدن 64 درصد جدید برای اولین بار خریداران آنلاین در طول مستند و پس از

همیشه از اقتصاد رفت و به طور کل خاموش با تشکر از Coronavirus ناشی از مستند شرکت در سراسر کشور و جهان شده اند اعلام اخراج و کاهش حقوق و دستمزد در تلاش برای نگه داشتن شناور. طبق گزارش های NaukriJobSpeak شاخص برای ماه مه سال 2020 مشخص شده 61 درصد کاهش در استخدام و فعالیت در مقایسه با آوریل 2019. آن مشخص شده دومین ماه متوالی که در آن استخدام, فعالیت های ثبت شده یک شیب بیش از 60 درصد است.

این خبر بدی.

خبر خوب این است که برخی از صنایع را در واقع ثابت باقی مانده است و اگر دیده نمی شود رشد طی این دوره و در حال استخدام به جای قوی. یک پست در ارتباط با یکی از سردبیران آن لیست شرکت هایی مانند آمازون Dunzo بیمه و Grofers و سبد بزرگ در میان edtech شرکت های مانند Whitehat Jr, Unacademy, Simplilearn و Vedantu که در حال برنامه ریزی و یا در حال حاضر به استخدام در سراسر موقعیت در طول مستند و ادامه خواهد داد به انجام این کار از طریق سال.

Karan
Karan Bajaj

Karan Bajaj, موسس و مدیر عامل شرکت در Whitehat Jr, یک بمبئی-بر اساس edtech راه اندازی است که با تمرکز بر آموزش برنامه نویسی به بچه ها می گوید: او در 18 ماهه شرکت انجام شده بود و قبل از این مستند اعلام شد. “ما در حال رشد بودند در 60 درصد در هر ماه در هند و 100 درصد در هر سال در ایالات متحده است. در این مستند که شروع به پریدن کرد به 100 درصد در هند و 150 درصد در ما,” او اضافه می کند. در حالی که این شرکت شده است در مسیر رشد او ویژگی های این موج به این واقعیت است که آموزش و پرورش تکنولوژی است که در تقاضا در حال حاضر و با معلمان و دانش آموزان عامل در ابر این است که یک گزاره است که متناسب با. و به این ترتیب با یک کارمند و قدرت 300 قبل از مستند آنها در حال حاضر افزایش یافته و به 800 تا 900 مردم و به دنبال استخدام در اطراف 2000 کارمند و یکی دیگر از 2,000 مستقل معلمان برای تدریس در این پلت فرم. “آنها نمی باید به یک آموزش پس زمینه. فقط گرم و جذاب و جالب با یک پس زمینه قوی در زمینه منطق یعنی, ریاضی, علم, و می خواهم به صرف زمان با بچه ها.” پول نیست یا بد. Bajaj می گوید: در ماه سوم, یک فری لنس معلم می تواند درآمد هر نقطه بین R6 لاخ به R25 لاخ سالانه بسته به زمان صرف شده بر روی پلت فرم.

A Whitehat Jr teacher and student during a session. The 18-month-old firm which had 300 employees pre-lockdown has now grown to 800-900 employees
یک Whitehat Jr, معلم و دانش آموز در طول یک جلسه. 18 ماهه شرکت که تا به حال 300 کارکنان قبل از مستند در حال حاضر به 800-900 کارکنان

این فقط edtech سیستم عامل است که باید شاهد یک رشد اما ورزشی شرکت هایی مانند رویا ورزشی نیز به دنبال افزایش کارکنان خود قدرت است. “ما به دنبال در نقش های عمده در فن آوری دامنه مانند توسعه نرم افزار علوم اطلاعات و همچنین در طراحی محصول, امور, حقوقی, منابع انسانی و بازاریابی می گوید:” کوین Freitas, WEBZINE, رویای ورزشی. فریتس می گوید که در حالی که بسیاری از 250 نفر است که این شرکت قصد دارد به استخدام خواهد بود برای نام تجاری خود را Dream11 برخی نیز خود را برای مارک های دیگر مانند FanCode و DreamX. تاسیس در سال 2008 توسط سخت جین و Bhavit Sheth, رویای ورزشی ورزشی فن آوری شرکت با تمرکز بر روی ساخت های ورزشی بهتر است با ارائه چند راه برای طرفداران به شدت درگیر با ورزش آنها عشق از طریق fantasy sports, live streaming, تخصصی, محتوا, تجارت, تجربه, و, حوادث, در میان دیگران.

Kevin Freitas
کوین فریتس

در حالی که این شرکت که در حال حاضر استخدام در 75 موقعیت در طول مستند و دسته ای از فرشنرس از بمبی خواهد شد پیوستن به در ماه جولای از سوی دیگر مواضع آنها به دنبال در با تجربه استخدام. “این بی سابقه بار و طرفداران ورزش قادر به دریافت هر گونه زنده ورزشی اکشن. از طریق Dream11 و FanCode در حالی که ما ارائه می دهیم ورزشی مانند کریکت و فوتبال و بسکتبال و کبدی و غیره ما به تازگی اضافه شده هندبال و بیس بال برای هند طرفداران در طول مستند و یک دسته از longtail رویدادهای ورزشی است.”

در حال پرسید که آیا در حال حاضر خواهد بود زمان خوبی برای گسترش توجه به دیگر شرکت ها و صنایع در حال محافظه کار فریتس می گوید: “ما اطلاعات متمرکز شرکت و مشاهده کرده اند ما الگوی مصرف در گذشته است. ورزش در حال آمدن است و تقاضا است و به اوج رفتن. و ما می خواهید به آماده شدن برای دیدار با این تقاضا است.”
Albinder Dhindsa مدیر عامل و موسس Grofers می گوید: بیش از دو ماه گذشته e-مواد غذایی پلت فرم استخدام بیش از 3000 نفر به صورت زنجیره تامین خود را عملیات و برنامه ای برای استخدام یکی دیگر از 2,000 انبار و تحویل کارکنان در ماه های آینده. Grofers هند تحویل مواد غذایی آنلاین سرویس تاسیس در ماه دسامبر 2013 بر اساس Gurugram و اجازه می دهد تا مشتریان به منظور سوپرمارکت لوازم از طریق خود سایت و نرم افزار در سراسر نقاط.

Amin Rozani
امین Rozani

“ما شاهد بی سابقه ای افزایش تقاضا در این مستند که ما انتظار می رود برای ایجاد ثبات در 30 درصد بالاتر از قبل از COVID سطوح. شده است وجود دارد نیز 40 درصد افزایش در سبد اندازه در حال حاضر نسبت به قبل از COVID عصر. برای پاسخگویی به این افزایش ما ramped تا ما عرضه زنجیره ای استخدام کارکنان بیشتر شده اند و حصول اطمینان از در دسترس بودن سهام به اندازه کافی از ما با نام تجاری همکاران.”

چگونه رفتار مصرف کننده تغییر کرده که منجر به این رشد او می افزاید: “ما در انتظار برای دیدن بسیاری بیشتر مصرف کنندگان تغییر به خرید آنلاین برای تحویل خانه از مواد غذایی به عنوان اجتماعی فاصله رفتن به باقی می ماند یک هنجار شده است. ما شاهد 64 درصد برای اولین بار آنلاین خریداران مواد غذایی و 15 درصد اولین بار خریداران آنلاین است.”

نه فقط برخی شرکت ها استخدام افراد جدید اما آنها همچنین شاهد افزایش طبق استاندارد. اسپارتان بازی پوکر آنلاین بازی پلت فرم است که آغاز شده بود در سال 2015 تا به حال یک تیم از 80 pre-مستند. از مارس 24 آنها را استخدام دو نفر و امید به استخدام 15 دیگر به زودی. صحبت کردن از توسعه خود را در طول چند ماه گذشته, بنیانگذار و مدیر عامل امین Rozani می گوید: “سیستم عامل های دیجیتال و آنلاین بازی دیده می شود یک جهش از نظر حجم. و بنابراین ما در حال تحول و ارتقاء منابع ماهر در خدمات مشتری و بازاریابی است. در حالی که ما در میانهی شب در هدف استخدام کسانی که شغل خود را از دست در این مستند این اتفاق افتاده ارگانیک.

ما همچنین ایجاد پوکر مانند سیستم عامل برای بازی های مانند رامی و به دنبال افرادی که به ما کمک می کند آغاز این پروژه است.”

او اضافه می کند که 50 درصد از این منابع استخدام شده اند از خارج از بمبئی. “خوب بخشی از یک پلت فرم دیجیتال است که آن را به ما می دهد انعطاف پذیری لازم برای استخدام از هر شهرستان و یا دولت و حتی از خارج از کشور هر چند ما اعمال نشده است که گزینه ای نشده است.”

Mohit Gundecha
Mohit Gundecha

در واقع آن است که این انعطاف پذیری که قادر به کار از هر نقطه که به تعریف روند استخدام بیش از چند سال آینده می گوید: Mohit Gundecha از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت پونا-بر اساس Jombay مجازی مرکز ارزیابی و یادگیری دیجیتال شرکت.

“در گذشته 100 روز سه-چهار برجسته روند پدید آمده اند. چندین شرکت در حال اعلام یک جنبش نسبت به کار از هر نقطه و این جهان تغییر خواهد کرد به طور قابل توجهی. دوم آجر و ملات جهان از خرده فروشی است تبدیل. مردم در حال رفتن به سعی کنید یک پیراهن شخص دیگری در تلاش است قبل از. و سوم شراب و ناهار خوردن به سبک از فروش و مدیریت ارتباط با تغییر خواهد کرد. رفتار انسان و شخصی و حرفه ای آرمان در حال تبدیل. مردم می اندیشند عادات هزینه های خود را: چقدر زمان صرف با خانواده, آیا من نیاز به بسیاری از داخلی کمک می کند و رانندگان ؟ و بنابراین دیجیتال تصویب است که شرکت در حال برنامه ریزی برای انجام این کار در پنج سال آنها را مجبور به انجام این کار در شش ماه. و شرکت هایی که قوی هستند دیجیتالی را فعال کنید به خوبی انجام خواهد داد.

“در مورد ما, مثلا, شده است وجود دارد افزایش در تقاضا برای مجازی ارزیابی مراکز به عنوان مخالف به مردم جلسه داوطلبان در فرد است. حتی کسانی که ترجیح می دهند در جلسات حضوری در حال حاضر مجبور به انجام ارزیابی مجازی. آموزش و پرورش, خرده فروشی, شرکت, آموزش, ارزیابی, ارائه دهندگان نرم افزار برای مدیریت فروش و توانایی های مورد نیاز خواهد بود به عنوان مشتری دیگر ممکن است راه رفتن به یک فروشگاه برای برخی از زمان. و کسانی که می توانید با فعال کردن تکنولوژی در تمام توابع از قبیل منابع انسانی بازاریابی و فروش مورد نیاز خواهد بود. روند بعدی خواهد بود فروش از هر نقطه. اگر شما دیگر باید به حال به فروش شرکت های دیگر نمی خواهد نیاز به استخدام کسی برای $1,00,000 در ایالات متحده زمانی که آنها قادر خواهد بود به استخدام کسی در اینجا در $30,000. از جمله مناطق خواهد شد همچنین رشد است.”

روند در حال ظهور در مستند

  • جنبش نسبت به کار از هر نقطه.
  • آجر و ملات جهان از خرده فروشی است تبدیل.
  • شراب و ناهار خوردن به سبک از فروش و مدیریت ارتباط در حال تغییر است.
  • انسان رفتار شخصی و حرفه ای آرمان در حال تبدیل.
  • مردم می اندیشند عادات هزینه های خود را.

Mohit Gundecha از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Jombay

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de