مقابله با مستند بدون معلولیت

مقابله با مستند بدون معلولیت – شیوه زندگی

به روز شده: Apr 19, 2020, 09:30 IST | انجو Maskeri | بمبئی

به عنوان شنوایی و بینایی مردم برای دسترسی به اطلاعات همه گیر و حرکت دستورالعمل آنها می گویند آنها رو به انزوا از نوع دیگری

Siddhant Shah, the founder of Access for ALL, has used design to make books, even art galleries and railway stations accessible through touch for the blind. But, the current paranoia around touch is counter productive to the cause

Siddhant شاه بنیانگذار دسترسی برای همه, استفاده از طراحی به کتاب حتی گالری های هنری و ایستگاه های راه آهن در دسترس از طریق لمس برای نابینایان. اما زمان پارانویا در اطراف لمسی ضد تولیدی به علت

همیشه از شیوع کروناویروس, Pradeep بیشتر, دبیر انجمن ایالتی ناشنوایان شده است مشغول ساخت ویدئوها از اطلاعیه بسیار مهم در مورد زبان اشاره (ISL) و آپلود آنها را در رسانه های اجتماعی. او مهیجی جیر برای ساخت محتوای دیجیتال در دسترس همه, درخواست مقامات دولت را به اطلاع. “این ایالت ماهاراشترا کمیسر معلولیت پرینا Deshbhratar آپلود ویدئو در توضیح وضعیت کنونی در ISL. این انجام شد در اولین هفته فروردین ماه بعد از وقوع. ما در گذشته برای دریافت اطلاعات بیشتر” می گوید در اواسط روز با کمک یک مترجم.

2011 سرشماری هند به نقل از تقریبا 1.3 میلیون نفر مبتلا به اختلال شنوایی. “ماهاراشترا است نزدیک به 15 لاخ افراد ناشنوا که 95 درصد نمی تواند به عنوان خوانده شده.” آمار به سختی تعجب آور نیست در کشوری که آموزش و پرورش برای شنوایی وجود ندارد.

با توجه به عنوان Narayanan رئیس انجمن ملی ناشنوایان هند اکثریت موجود معلمان استفاده نمی ISL به عنوان زبان اصلی خود را برای تدریس به کودکان کم شنوا و معلول. “آنها فقط صحبت می کنند و حرکت را با دست خود. به عنوان یک نتیجه از دانش آموزان ضعیف در دانشگاهیان.” در حالی که سیاست در دسترسی به برنامه های تلویزیون برای افراد معلول شد و تایید شده توسط وزارت اطلاعات و رادیو و تلویزیون در ماه سپتامبر سال 2019 اجرای آهسته بوده است به دلیل عدم صالح مترجم.

Shah interacting with a hearing impaired youth during lockdown
شاه در تعامل با یک شنوایی جوانان در طول مستند

در اوایل سال جاری در نیویورک تایمز برجسته مخمصه چین ناشنوا جمعیت. قطعه مورد بحث چگونه ووهان مقامات هیچ اطلاعیه در مورد این بیماری همه گیر در زبان اشاره. “در ژانویه 23, روز شهر قفل شده بود برخی از ساکنان ناشنوا نمی پیدا کردن در مورد آن تا زمانی که آنها تا به حال مشکل گرفتن حمل و نقل عمومی. بسیاری از قدیمی تر افراد ناشنوا مشکل خواندن. بنابراین اطلاعات زیادی در مورد شیوع این بیماری را جدی نمی رسیدن به آنها” آن را بخوانید. وضعیت متفاوت است در بمبئی می گوید ، در حال حاضر پیدا کردن مترجم یک چالش به عنوان چهره به چهره منع شده است که بدان معنی است که تمام اشکال مکاتبات باید انجام شود از راه دور.

Siddhant شاه بنیانگذار دسترسی برای همه ناتوانی خدمات و پشتیبانی سازمان است. شاه تیم در گذشته ایجاد کرده لمسی کیت و خط بریل کتاب در قاعدگی بهداشت برای مدارس خاص. “اما در حال حاضر لمس و لامسه تقریبا مانند فحش دادن کلمات می گوید:” شاه اضافه کردن که لمس کردن اشیاء و سطوح است که بیشتر معمول برای بینایی از اندیش. اما گسترش این ویروس را تشدید کرده است ترس از سطوح. با قطع خط بریل روزنامه در طول این مستند با توجه به محدودیت در منابع و جنبش او می گوید بصری به چالش کشیده احساس “اجتماعی فاصله” در یک سطح کاملا جدید. دکتر سام Taraporevala از بمبئی خاویر منابع مرکز بصری به چالش کشیده شده است و مشکل دسترسی به اطلاعات در این شهر را مهار نمایند. Dr Taraporevala دانشیار و رئیس گروه جامعه شناسی در سنت خاویر کالج رهبری XRCVC تیم کمک کرد که بانک ها از جمله اتحادیه بانک مرکزی هند را به صحبت کردن در دستگاههای خودپرداز امکان دسترسی به نابینایان. او می گوید: کانون نقشه منتشر شده توسط BMC بالا در درخواست تجدید نظر بصری کامل برای اندیش. “اما همان اطلاعات را می توان در ارائه یک متن جایگزین [برای بهره مندی نابینایان],” او می گوید.

Pradeep More, general secretary of the State Association of the Deaf, has converted important COVID-19 announcements into sign language
Pradeep بیشتر, دبیر انجمن ایالتی ناشنوایان تبدیل شده است مهم COVID-19 اطلاعیه ها به زبان اشاره

دسترسی به ملزومات تبدیل به یک مشکل بیش از حد. “اجازه بدهید با یک مثال می گوید:” شاه. “همه فروشگاه مواد غذایی بازدیدکننده داشته است در حال حاضر نیاز مشتریان به ماندن چند پا از هم جدا. چگونه است بینایی فرد به شکل این ؟ و اگر آنها ایستاده و نه در دایره مشخص آنها فریاد زد.”

Pradeep Mokashi که نقش dholak در قطار یکی از کسانی که به صورت سرزنش از پرسنل امنیتی زمانی که او قادر به حرکت دستورالعمل خارج از kirana فروشگاه در Vangani. می ترسم بپرسم برای کسی که بازو برای هدایت Mokashi به خانه بازگشت دست خالی. زمانی که Hemlata Tiwari, بنیانگذار Swaradhar یک سازمان غیر دولتی است که با هدف ارائه یک پلت فرم بصری به چالش کشیده خیابانی, هنرمندان یاد او تماس محلی داوطلب برای کمک به. “مغازه باید دو ساعت پنجره را باز باقی می ماند. وقتی جمعیت فرود های بصری به چالش کشیده برای پیدا کردن آن سخت به حرکت. آنها تا پایان shooed یا خواسته به بعد” او می گوید.

باید یک فرد ناشنوا آشکار هر گونه علائم COVID-19 آن اضافی مانع می گوید Ramya Miryala موسس ناشنوا فعال بنیاد با توجه به بيمارستان های دولتی ندارد و مترجم زبان اشاره. تا به حال, او با کمک یک زن و شوهر از شنوایی افراد انتقال علائم خود را به پزشکان از طریق تماس های ویدئویی. “خوشبختانه همه آنها آزمایش منفی است.”

اگر شما نیاز به کمک تماس دسترسی برای همه در 9920765777 ایمیل در reachaccess
[email protected]

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de