چین و پاکستان در پشت نپال حرکت به غصب سرزمین های هندی: منابع

در یک مکاشفه تکان دهنده آن یافت شده است که چین و پاکستان شده اند تحریک نپال به اقدام در برابر هند است.

به گفته منابع نزدیک به Zee News, چینی سفیر در نپال هو Yanqi نقش مهمی در تحریک نپال برابر هند است. به عنوان یک ماده در واقع هو Yanqi بود مستقر در پاکستان قبل از او ساخته شده بود سفیر نپال.

در تلاش برای ایجاد مشکلات برای هند و چین است که عمدا تحریک همسایگان خود. بنا به گزارش ها Phanindra نپال رهبر متحد نپال جبهه ملی بوده است در دیدار با مقامات پاکستان و سفارت چین در کاتماندو برای چند ماه گذشته است.

هر دو کشور چین و پاکستان در حال برنامه ریزی برای باز کردن یکی دیگر از جبهه توسط تحریک نپال برابر هند است.

نپال مجلس در روز شنبه تصویب اصلاحیه شامل یک نقشه جدید ترکیب هند مناطق Kalapani, Lipulekh و Limpiyadhura در قانون اساسی این کشور است.

در ژوئن 10, نپال مجلس نمایندگان را تایید کرده یک پیشنهاد به دنبال در نظر گرفتن قانون اساسی متمم لایحه برای تغییر کشور نقشه پس از یک بحث طولانی.

هند نامیده توسعه به عنوان “ناقض” از زمان تفاهم بین دو کشور برای برگزاری مذاکرات در مسائل مرزی.

در پاسخ به نمایش داده شد رسانه ها در این موضوع وزارت امور خارجی (MEA) گفت که این ادعا نه بر اساس حقایق تاریخی.

“ما باید اشاره کرد که مجلس نمایندگان نپال با تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای تغییر نقشه نپال شامل بخش هایی از سرزمین های هندی. ما در حال حاضر موضع ما روشن بر این موضوع” MEA سخنگوی Anurag Srivastava گفت.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی,” او اضافه شده است.

نقشه ردیف را شکست پس از هند وزیر دفاع افتتاح یک جاده تا Lipulekh که نپال می گوید قلمرو خاص خود را دارد. آن را به دنبال داشت نپال FM Pradeep Kumar Gyawali جلسه هند به نپال فرستاده Vinay موهان melissa sweet و نپالی خارجی Ministery و حزب حاکم حزب کمونیست نپال صادر شده به شدت دقت کنید انتشار در اعتراض به جاده جدید ساخته شده توسط هند که زمان را کاهش می دهد برای هند زائران برای رفتن Mansarovar Yatra در تبت چین است. به دنبال آن اعتراض شدید خود با هند که به یاد کاتماندو آن است که سرزمین های هندی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de