بولدر دانشمندان اثبات snowmaking پتانسیل بذر ابر

بولدر دانشمندان برای اولین بار نشان داده شده قطعی است که بذر ابر می تواند به افزایش بارش برف در زمانی که شرایط مناسب هستند.

در یک مطالعه منتشر شده در این هفته در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم محققان در بولدر مرکز ملی تحقیقات جوی و دانشگاه کلرادو بولدر گزارش آنها با موفقیت مستقر ترکیبی از برف سنج و رادار برای اندازه گیری اثر بذر ابر در بارش برف.

“این کتابی است که” سارا Tessendorf یک NCAR دانشمند و همکاری نویسنده یک مقاله جدید در مورد تحقیقات در بیانیه ای گفت. “ما قطعا می گویند که بذر ابر افزایش بارش برف تحت شرایط مناسب.”

“اخبار در اینجا است که ما می توانیم آن را اندازه گیری طول کل (آب) حوضه آبریز”منطقه” مطالعه منجر نویسنده Katja فردریش در مصاحبه ای گفت:.

“تا کنون مردم نشان داده اند در فردی ابزار اندازه گیری است که ما می توانید ببینید افزایش است که آنها می توانید لینک به بذر ابر” گفت: فردریش استادیار در مس تخته سنگ در گروه جوی و اقیانوسی علوم است.

“اما مشکل این است که همیشه برای جدا کردن طبیعی آسمانی از کاشت. در مورد ما وجود نداشت و طبیعی آسمانی بنابراین اگر ما نمی بذر در آن روز ما را نمی بیند هر آسمانی. بنابراین در اینجا این است که بیش از کل حوضه آبریز ما می توانید تعیین چه مقدار آب تولید میکنیم از یک ابر بذر رویداد است.”

مطالعه تساوی در تجزیه و تحلیل مشاهدات ثبت شده در بذر ابر آزمایش در آیداهو در اواخر زمستان سال 2017.

“این کمپین در واقع با همکاری آیداهو قدرت شرکت” فریدریش گفت. “و هدف آنها این است که به منظور ارتقاء به واقع قرار دادن بیشتر آب به مخازن خود را که آنها می توانید استفاده کنید برای آبی. بنابراین هدف این است که همیشه به منظور افزایش برف به هر دلیل این که آیا آن را برای آبی و یا آن است که آیا تولید بیشتر آب برای مصرف است.”

پروژه لقب SNOWIE (کشت و طبیعی Orographic زمستان ابرها) بود co-بودجه توسط آیداهو قدرت و بنیاد ملی علوم.

محققان مستقر هوابرد و زمینی رادار با وضوح بالا برف سنج و مدل سازی کامپیوتری برای تعیین تاثیر تزریق نقره یدید به رطوبت-laded ابرها بر پایت حوضه شمال بویزی. این بذر هواپیما منتشر نقره یدید در امتداد یک مسیر پرواز که منجر به کج و معوج الگوی کاشت اثر در ابرها.

با توجه به انتشار اخبار که رویکرد فعال محققان برای تماشای تمامی مراحل و مقایسه جانبی توسط سمت به کشت و unseeded مناطق ردیابی بذر plume از آن زمان تزريق به ابرها تا زمانی که آن را تولید برف که به زمین رسیده است.

در حداقل سه نمونه دانشمندان دریافتند که این بذر به میزان قابل افزایش بارش برف قابل توجهی در سراسر مناطق. یک بذر ابر پرواز در Jan. 19, 2017, برای مثال, تولید برف حدود 67 دقیقه واریز یک دهم میلی متر از برف بالا مقدار ناچیز بود که در حال سقوط به طور طبیعی در حدود 900 کیلومتر مربع است.

این سه مورد برجسته شده در این مطالعه تولید شده در مجموع 571 هکتار-از آب یا تقریبا معادل محتوای مورد 285 المپیک به اندازه استخرهای شنا.

اما دیگر بذر ابر تلاش نمی شد به راحتی تشخیص داده و ممکن است موفق بوده است. فردریش و Tessendorf گفت: تیم خود را در ادامه به تجزیه و تحلیل داده ها از 18 تلاش دیگر در این پروژه امیدوار به تعیین تحت چه شرایط کاشت اثر تشخیص داده می شود و باعث آسمانی را افزایش دهد.

نتایج اولیه تولید شده از این مطالعه ارائه تشویق که برخی از دقت در نهایت ممکن است در آینده به یک عمل است که برای چندین دهه بوده است تیره با عدم اطمینان است.

“مطالعات وجود دارد که در خارج وجود دارد که ادعا می کنند آنها را افزایش می دهد برف توسط 0 تا 50 درصد است. این است که یک عدد تصادفی,” فریدریش گفت که اشاره کرد که از ’60s و 70s ابر کاشت شده بود “کف فروش” در کسری از داده ها.

“و مشکل این است که آن را بسیار دشوار است برای جدا کردن از آنچه که به طور طبیعی رخ می دهد در یک ابر از طریق آسمانی و چه آسمانی از ابر کاشت. … و من فکر می کنم این چیزی است که ما از درد و رنج از هم اکنون که مردم فکر می کردند که می تواند به حل انواع مشکلات با بذر ابر, با شواهد علمی بسیار کمی.”

این NCAR-CU بولدر مطالعه که شامل همکاران در دانشگاه میشیگان و دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین است دیده می شود به عنوان یک گام مهم در جهت اصلاح این وضعیت است.

“ما هنوز در حال تجزیه و تحلیل داده ها. این مقاله بر اساس سه مورد” فریدریش گفت. “در مجموع ما 24 نفر وجود دارد خیلی بیشتر داده ها به تجزیه و تحلیل شود.

“دوباره هدف نهایی این است که به نگاه در موارد فردی به دیدن چه مقدار آب تولید میکنیم بلکه در کل آب در سال به دنبال بیش از کل فصل زمستان بیش از این 24 بذر ابر, حوادث, برای دیدن چقدر برف تولید می شود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>