زن سیاه و سفید مدعی است که همه تبلیغات رفت و به مردان سفید پوست در نیویورک مسیر ایستگاه


Illustration for article titled Black Woman Alleges That All Promotions Went to White Men At New York PATH Station

عکس: درو Angerer (گتی ایماژ)

واقعیت تاسف از محل کار این است که “خوب قدیمی پسران” سیستم هنوز هم اجرا می شود و شایع در بسیاری از صنایع. اغلب اوقات زنان و مردم رنگ هستند نادیده گرفته شده برای تبلیغات و افزایش می دهد به نفع خود سفیدتر و همکاران مرد. این گفته در مورد پورت قدرت ترانس هادسون (راه) ایستگاه راه آهن با توجه به کاری که در حال حاضر کار می کند وجود دارد.

با توجه به ان بی سی نیوزدر شنبه, Donna Glaesener ظ اصلاح شده شکایت در ایالات متحده دادگاه منطقه که مدعی مسیر درگیر در مسابقه و تبعیض جنسی را به عنوان به خوبی به عنوان قصاص. مسیر قطار را سواران بین نیویورک و نیوجرسی. Glaesener شروع کار برای مسیر در سال 1996 به عنوان یک هادی. او راه خود را در طول سال در نهایت تبدیل شدن به رئیس ایمنی سرپرست در سال 2016. آن را پس از به دست آوردن این موقعیت که تبعیض آشکار شد برای او. او ادعا می کند که وجود موارد متعدد از او تقاضا برای تبلیغات و مواضع او واجد شرایط برای تنها آنها را به رفتن به سفید نر همکاران.

تبلیغات

حوادث مفصل در طرح دعوی در دادگاه شامل یک در سال 2016 که در آن Glaesener خواسته در مورد یک موقعیت باز. او گفت: موقعیت خواهد بود نه تنها برای آن داده می شود به یک مرد سفید همکاران. این کار هرگز علنی ارسال شده تا او و دیگر همکاران هرگز شانس به اعمال می شود. مشابه مثال Glaesener پرسش در مورد موقعیت یک کارمند بود که گذاشت. او در ابتدا گفت: این کار خواهد بود نوشته شده آنلاین. آن نبود. به جای او شنیده می شود از یک همکار که یکی از همکاران خود که “مرتب” برای موقعیت.

Glaesener شد و در نهایت ارائه یک موقعیت جدید اما گفته شد او را مجبور به ترک مسیر اعمال می شود. انجام این کار را ضبط بازنشستگی اش زمان بنابراین او تصمیم به رفتن را از طریق آن. او را بر این کار داده شد به یک کارمند “که برآورده نمی کنند حداقل مدارک برای موقعیت بود که مجبور به استعفا از مسیر و یا جریمه وقت خود را در مسیر بازنشستگی سیستم” با توجه به طرح دعوی در دادگاه.

کت و شلوار نیز اشاره می کند که Glaesener رد شد تبلیغات در سال 2013, 2016 و 2018 در “حمایت از کمتر واجد شرایط مرد سفید.” Glaesener هنوز هم با این نسخهها کار به عنوان یک اقدام سرپرست برای مسیر است و به دنبال خسارت.

این یک لعنت و شرم آور است که زنان هنوز هم مجبور به حرکت به این حماقت در محل کار. او را در بیش از 20 سال برای مسیر. او باید مبارزه برای دریافت جوایز. بدیهی است که او را بد نیست در کار خود را اگر او موفق به کار راه خود را از هادی اقدام به سرپرست. من امیدوارم که آنها را اجرا Glaesener کیسه و جلوگیری از خراب با زنان پول است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im