وقت رئیس جمهور افغانستان اشرف غنی امن دومین دوره به عنوان رئیس جمهور نهایی نتایج انتخابات در این کشور نشان داد در روز سه شنبه.

در انتخابات ریاست جمهوری که انجام شد در سپتامبر سال 2019 غنی دریافت 50.64% آرا. در نور از این کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد اشرف غنی به عنوان رئیس جمهور افغانستان است.

اولیه رای گیری نتایج قبلی نشان داده بود غنی با در نظر گرفتن یک حاشیه باریک بیش از رقیب اصلی او عبدالله عبدالله. نتایج با تاخیر نزدیک به پنج ماه پس از آغاز رای گیری تقلب از عبدالله مجبور بازشماری.

میلیون ها نفر از مردم در افغانستان braved مداوم تهدید های طالبان و رأی گیری در ماه سپتامبر در این کشور چهارمین انتخابات ریاست جمهوری خدشه دار با مشارکت کم لجستیکی مسائل اتهامات تقلب و حملات.

اما سوال مطرح شده در اعتبار انتخابات برگزار شد و در 28 سپتامبر با اتهام تقلب و فساد است.

بسیاری از مردم شکایت کرده است که نام خود را از دست رفته بودند از رای دهندگان رول و شناسایی بیومتریک ماشین آلات — برای اولین بار در این سال انتخابات ریاست جمهوری در تلاش برای کاهش تقلب — توسعه مسائل فنی و یا افسران به اندازه کافی آموزش دیده در نحوه استفاده از آنها الجزیره گزارش شده بود.

افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) تلاش برای محاسبه آمار و ارقام دقیق از صدها نفر از رای گیری در سایت به عنوان حملات بزرگراه مسدود یا منفجر ارتباطی برج های خوراکی سیگنال های مخابراتی در نقاط مختلف کشور با توجه به نیویورک تایمز.

به عنوان این مسائل ادامه رای گیری تمدید شد از 3 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر (به وقت محلی).

در رای گیری یک انفجار بود به یک مرکز رای گیری در جنوب کابل.

با این وجود مردم اعمال خود را حق رای دادن در امیدواریم که که افغانستان به زودی خواهد لنگی بازگشت به حالت عادی و دولت جدید می خواهم که آن کار برش را در مسیر بازگشت به آمریکا و طالبان در مذاکرات صلح.

نزدیک به 9.6 میلیون نفر ثبت نام شده برای رای دادن در انتخابات با توجه به کمیسیون مستقل انتخابات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im