هائیتی-نویسنده آمریکایی Edwidge Danticat
عکس: Wilfredo لی (عکس از آسوشیتدپرس)

آن را روشن!آن را روشن!که در آن همه چیز ادبی زنده در ریشه

هائیتی-نویسنده آمریکایی Edwidge Danticat (نفس و چشم و حافظه; کشاورزی از استخوان; برادر من در حال مرگ ، در نظر گرفته شده است یکی از با استعداد ترین صداها در خارج از کشور, garnering National Book Critics Circle Award آمریکایی کتاب جایزه و یک مک آرتور نابغه گرانت در میان بسیاری از افتخارات. این هفته نویسنده و فعال می تواند اضافه کردن یک جایزه به او resumé: Danticat اعطا شده است 2020 Vilcek بنیاد جایزه در ادبیاتیک افتخار است که شامل 100.000 دلار جایزه نقدی و یک مراسم آفرین در شهر نیویورک است.

به عنوان LitHub گزارش:

2020 Vilcek جایزه در ادبیات اعطا شده است به Edwidge Danticat “به صورت خیره کننده نثر و درک عمیق از ما انسانی مشترک شرط مندرج از طریق نوع-پوشا کار است که به بررسی هائیتی خارج و دیگر روایات شخصی.”

تبلیغات

برای کسانی که نا آشنا با Vilcek بنیاد ماموریت (همانطور که در خود سایت) است “[r]aising آگاهی از مهاجر سهم و پرورش قدردانی از هنر و علوم است.” اهدا سالانه Vilcek بنیاد جوایز داده شده به مهاجران “که به طور قابل توجهی تحت تاثیر فرهنگ آمریکایی و جامعه” و span موفقیت در, علوم پزشکی, ادبیات و “تعالی در دولت عدالت است.” در عصر و دولت فدرال که در آن سیاه و سفید و قهوه ای مهاجران بیشتر بدخیم و آزار و اذیت نسبت در سال های اخیر حافظه Danticat خاص تمرکز “[h]ow خانواده ها ساخته شده و unmade توسط مهاجرت” است و مربوط تر از همیشه.

به عنوان Danticat گفت: Vilcek بنیاد:

“قدرت ادبیات است که آن را اجازه می دهد تا ما را به گام به شخص دیگری است. اگر شما به خودتان اجازه می دهد که امتیاز به تصور تجربه خود را به عنوان خود را من فکر می کنم شما می توانید تجربه حد کامل خود بشریت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im