افغانستان دفاع تازه تهاجمی علیه طالبان پس از 2 تروریستی

افغانستان دولت در دفاع از خود تهاجمی counter-terror عملیات علیه طالبان در پی حملات اخیر در روز سه شنبه که شاهد مرگ بیش از 40 نفر از جمله دو نوزاد نوزادان در دو رویداد جداگانه.

روز سه شنبه چندین مرد مسلح مبدل به عنوان پلیس حمله یک کابل بیمارستان کشتن 16 نفر. بخشی از بیمارستان های اجرا شده توسط بشردوستانه بین المللی سازمان “پزشکان بدون مرز’.

طالبان را رد کرده است مسئولیت هر دو حمله اما دولت افغانستان با شورشیان گروه در حالی که آمریکا ادعا کرده بود که آن را انجام شده توسط داعش وابسته به ساز و برگ.

افغانستان در بیانیه ای گفت که به منظور حفظ افراد سالم و خنثی کردن چنین حملات تروریستی در آینده دولت به هر حق و مشروع موقعیت دفاعی در برابر آن مسئول است.

“حملات اخیر تروریستی در افغانستان به طور گسترده محکوم شده توسط مردم افغانستان و تمام جهان. به منظور نگه داشتن مردم خود را امن و خنثی کردن چنین حملات تروریستی دولت افغانستان اعلام مشروع موقعیت دفاعی در برابر کسانی که ادعای مسئولیت برای چنین حوادث” بیانیه ای گفت:.

همانطور که در افغانستان گزارش رسانه های روسیه مخالف دولت افغانستان تصمیم به از سرگیری حملات علیه طالبان گفت: این تصمیم به توقف روند مذاکرات صلح.

روسیه ویژه ریاست جمهوری ایران افغانستان و مدیر در وزارت خارجه روسیه دوم آسیای وزارت ضمیر کابلوف گفت که روسیه آژانس خبری TASS که رئیس جمهور اشرف غنی به منظور راه اندازی یک حمله علیه طالبان (غیر قانونی در روسیه) و تعلیق از آزادی زندانیان طالبان را توقف روند راه اندازی داخل افغانستان مذاکرات است.

بیانیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه افغانستان گفت که دولت موافق نیست با نماینده روسیه در اظهارات.

“بدون شک هر کشوری که در اين حملات به شهادت نوزادان و مادران را همان موقعیت. در واقع دولت افغانستان ساخته شده است که تلاش برای آوردن صلح پایدار و ادامه خواهد داد تلاش های خود را” بیانیه ای گفت:.

این بیانیه در ادامه گفت که دولت افغانستان در زمان ابتکار و توسعه یک طرح صلح در سه مقاله. آتش بس در طول COVID-19 گیر فوری شروع از داخل افغانستان و زندانیان آزادی از هر دو طرف به وضوح ذکر شده در این طرح است.

این پیشنهاد را به اشتراک گذاشته بود با طالبان به عنوان به خوبی به عنوان منطقه ای و بین المللی ایران ، پیشنهاد شد بصورتی پایدار و محکم تایید شده توسط همسایگان و منطقه ای و بین المللی همکاران, اما هیچ پاسخ مثبت دریافت شد از طالبان. تا به حال طالبان پاسخ مثبت به این پیشنهاد چنین حملات تروریستی مهم نیست که چه کسی مسئول است, برای, شده است می تواند جلوگیری.

این می آید به عنوان ما قصد ترک افغانستان پس از یک هلو مقابله با طالبان در ماه فوریه این سال است. طالبان و روند صلح گسترده ای پشتیبانی از بسیاری از کشورها از جمله روسیه و چین است.

روسیه امیدوار به گرفتن یک نقش در روند صلح با طالبان برای مقابله با آمریکا نفوذ خود را در آینده است. روسیه میزبان چندین نشست با طالبان و نماینده دولت افغانستان.

چین امیدوار است که صلح را در منطقه تغییر خواهد کرد و در خدمت آن منافع اقتصادی است.

هندی کارشناسان امنیتی بر این باورند که پاکستان دارای یک ارتباط عمیق با طالبان خواهد شد و با استفاده از شبکه خود را برای به حداقل رساندن در هند نفوذ در افغانستان است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de