یک pao-erful پیچ و تاب و

یک pao-erful پیچ و تاب – شیوه زندگی

به روز شده: Jul 12, 2020, 07:59 IST | Prutha Bhosle | بمبئی

یک Mangalorean آشپز جدید سرمایه گذاری وعده های آشپزی معتبر از منطقه با لمس مدرن

Chicken ghee roast

مرغ روغن کباب

دو سال پیش Beena نورونها ترک کار خود را در صنعت مد به بال به او آشپزی می پروراند. برای کسی که یاد گرفته به طبخ به عنوان اوایل به عنوان هفت نورونها پیش بینی کرده بود تغییر در حرفه برخی از روز. “به عنوان یک بچه من ایستاده در کنار پدر و مادر من, تماشای آنها را طبخ خوشمزه Mangalorean وعده های غذایی. به زودی من خودم تجربه کار در همان آشپزخانه است. اما به عنوان یک زن در حال رشد در 90s هیچ کس به من گفت که من می تواند یک آشپز است. برای زنان اگر شما آشپز خوبی به این معنی آن را برای شوهر” نورونها, 37 می گوید.

Pork bafat
گوشت خوک bafat

هنگامی که دوستان خود درآورده او را به در نظر گرفتن علاقه خود را به طور جدی او خداحافظی به حرفه او را از 15 سال است.

چند هفته پیش او شروع به تحویل مواد غذایی سرمایه گذاری BomBai Makha Pao. “Makha pao است که زبان عامیانه برای جامعه کاتولیک چرا که ما می خوریم makha (کره) و pao (نان). من تا به حال ایجاد نام تجاری از دو سال پیش زمانی که من راه اندازی غرفه مواد غذایی در بنگلور در بازار. بنابراین زمانی که این ایده از شروع خود من سرمایه گذاری در بازگشت به من من فکر کردم مصرف رو به جلو همان خلاق است.”

Tiger prawns with sanna
میگو با sanna

پس از ترک کار خود را Dahisar مبتنی بر نورونها امضا برای یک آشپزی دوره و مشغول به کار به مدت شش ماه در یک Michelin 2-ستاره رستوران در فرانسه. “من آموخته تکنیک ها و ظرافت وجود دارد اما همیشه می خواستم به چوب به ریشه های من. بنابراین من فکر آمدن به هند و مدرن دستور از Mangaluru و گوا” او سهام.

در ماه دسامبر سال گذشته او شروع به کار به عنوان سر آشپز در Poori Baatein, یک QSR در Bandra. فقط زمانی که تحویل داده اند که مصرف خاموش, مستند تحمیل شد. “ما تا به حال به وب سایت فروشگاه و کارکنان چپ برای خانه های خود. وجود دارد شانس است که آنها برای باز کردن در هر زمان به زودی. بنابراین من ترک و یک شب آغاز شده Makha Pao.”

Beena Noronha
Beena نورونها

BomBai Makha Pao منو سرگرم کننده ترکیبی از Mangalorean و Goan کرایه از جمله سبزی xacuti, kadle manoli, sanna, neer dosa, گوشت خوک, bafat گوشت, فلفل, تاپیک, مرغ cafreal, مرغ, روغن, کباب, چرم گاومیش vindaloo میگو gassi, ambot tik کاری میگو. “از آنجا که ما راه اندازی شد من ارائه شده است تا مکان تا آنجا که در جنوب بمبئی. از طریق کلمه از دهان, کسب و کار است که به آرامی برداشت. تا کنون بیشترین فروش ظروف شامل مرغ و میگو, روغن کباب میگو bafat و ambot tik کاری میگو.”

ما سعی گوشت خوک bafat با sanna و میگو که هر دو دارای مزه تند و نسبتا تند است. Bafat دارای مقدار زیادی چربی و ماندگار عطر. این طعم دار و سنتی کاری مناسب نوای شهر ساحلی.

نورونها می گوید او دریافت بازخورد مثبت از مشتریان برای بسته بندی. ما به توافق برسند. بسته بندی شده در کاغذ کارتن ارائه هر ظرف درمان است. “شما غذا خوردن با چشم خود را برای اولین بار. هر ظرف است که می رود از آشپزخانه من نیاز به نگاه های دیدنی و جذاب.”

گوشت خوک پندی کاری

Pork Pandi curry

مواد تشکیل دهنده
½ کیلوگرم گوشت خوک
1 قاشق چایخوری روغن
¼ قاشق چایخوری پودر زردچوبه
½ قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
¼ قاشق چایخوری دانه خردل
6-7 برگ کاری
1 قاشق غذاخوری Coorgi ادویه پودر
1 قاشق چایخوری عصاره زردچوبه
½ فنجان گوشت خوک سهام
1 قاشق غذاخوری Coorgi ادویه رب
4-5 فنجان آب
1 قاشق چایخوری kachampuli (Garcinia سرکه)
نمک را به طعم و مزه
به Coorgi ادویه: دانه های شنبلیله 1 قاشق چایخوری دانه زیره سبز ½ قاشق چایخوری ½ قاشق چایخوری تخم گشنیز و فلفل 1 قاشق چایخوری
به ادویه خمیر: پیاز کوچک quartered 2 ½ زنجبیل ½ میخک (7), برگ کاری, (10-12) کوچک فلفل سبز (4-5), گشنیز, برگ ¼ دسته و نفت 1.2 قاشق چایخوری

روش
به Coorgi ادویه پودر: یک ماهی تابه قرار داده و آن را آهسته شعله. اضافه کردن دانه شنبلیله دانه زیره سبز, گشنیز و فلفل. مخلوط تمام دانه ها. کباب آنها را تا آنها را تغییر رنگ. اجازه دهید آنها را سرد در حالی که برای. پودر مخلوط سرد و استفاده از آن به عنوان یک سرگرمی. نگه داشتن آماده سرگرمی/ادویه پودر را کنار بگذارند. به Coorgi تاپیک قرار دادن: حرارت تابه آرام شعله. اضافه کردن پیاز و زنجبیل و میخک برگ کاری و فلفل سبز. طبخ تا پیاز تبدیل قهوه ای طلایی است. هنگامی که پخته شده اضافه کردن یک تعداد انگشت شماری از برگ گشنیز و روغن به طوری که مواد تشکیل دهنده چوب نیست به هر یک از دیگر. ترکیب و حذف از گرما. در حال حاضر سخت کار کردن این خمیر به سادگی. کنار بگذارید. به پندی کاری: اضافه کردن روغن در یک ماهی تابه. هنگامی که آن را گرم اضافه کردن دانه خردل, برگ کاری, و اجازه دهید آنها را به صدای هیس کردن. سپس اضافه کردن Coorgi سرگرمی رب و خوب مخلوط کنید. اضافه کردن نصف فنجان آب تاپیک, نیم فنجان گوشت خوک سهام پودر زردچوبه و فلفل قرمز پودر. هنگامی که سرخ شده اضافه کنید و گوشت خوک و زردچوبه عصاره kachampuli و نمک را به طعم و مزه. خوب مخلوط کنید. اضافه کردن 4-5 فنجان آب است. پوشش پان و طبخ آن را تا زمانی که گوشت خوک تبدیل مناقصه. هنگامی که پخته شده, چاشنی آن را با برگ گشنیز.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

loading image

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de