یک پلنگ به یاد او بسته

یک پلنگ به یاد او بسته – شیوه زندگی

به روز رسانی: 28 ژوئن 2020, 07:57 IST | Prutha Bhosle | بمبئی

JV Pawar شاعر-نویسنده و آخرین بازمانده Dalit پلنگ امکانات در 100 قسمت / سری است که اختصاص داده شده به 1970s جنبش در بمبئی

Pawar and Dhale (both standing) with Dr Ambedkar's wife

Pawar و Dhale (هر دو ایستاده) با دکتر Ambedkar همسر

در 29 مه سال 1972 مراتی شاعر و فعال Namdeo Dhasal همراه با litterateur JV Pawar تاسیس Dalit نظر گرفته شده است. در همان روز این سال های تبلیغی کاهش یافته در یوتیوب, جشن جنبش بود که شروع به مبارزه با تبعیض طبقه. با عنوان به سادگی Dalit پلنگ این تریلر طول می کشد بینندگان بازگشت به دهه 1970 زمانی که کل پيشين شاهد یک انقلاب از نوع بسیار متفاوتی.

ایجاد شده توسط Dr Ambedkar افکار جنبش یک کانال یوتیوب آغاز شده در ماه جولای سال 2018 این تبلیغی اعلام کرد آغاز 100 قسمت اختصاص داده شده به Dalit پلنگ جنبش است. با نه قسمت در حال حاضر از این سری است که روایت تنها زندگی پلنگ JV Pawar. “پسر من که اجرا می شود این کانال یوتیوب شده است در صفحه اصلی پس از این مستند. او یک فیلمساز و زمانی که به او پیشنهاد شروع یک سری در حرکت بودم بازی. در حالی که جنبش را به روزهای اوج به طول انجامید تنها تا سال 1977 من احساس می کنم این مهم است که به یاد داشته باشید که با این نسخهها کار از اعضای” Pawar, 76 به ما می گوید.

JV Pawar at his Borivli home. Pic/Sameer Markande
JV Pawar در بریولی صفحه اصلی. عکس/Sameer Markande

متولد در Pilavali روستا در رتنگیری را چیپلون منطقه Pawar یاد گرفته در مورد genuis دکتر Babasaheb Ambedkar در سال 1956. Pawar بود در مدرسه ، “در 6 دسامبر سال 1956 در سراسر کشور bandh نامیده می شد. زمانی که من بازگشت از مدرسه به خانه من و عموزاده من خواست به خواندن روزنامه برای آنها. دکتر Ambedkar گذشت بود و همه در عزاداری. من نمی دانم چرا. بعد از این بود بعد که متوجه شدم که او تا به حال زمانی برای پایان دادن به تبعیض طبقه در کشور” Pawar به یاد می آورد.

از آن پس شروع Pawar سفر به مبارزه با بی عدالتی و تداوم توسط طبقات فوقانی. با Dhasal, Pawar نوشت: چندین مقاله را در مورد تغییر در جامعه است. در اطراف 1971 Elayaperumal کمیته تعیین شد و سپس نخست وزیر ایندیرا گاندی. به عنوان بخشی از این Dalit رهبر L Elayaperumal خواسته شده بود که برای تهیه گزارش در Dalit جنایات رو در سراسر کشور است. “وحشتناک جزئیات ذکر شده در این گزارش ما نقل مکان کرد. ما تا به حال برای پایان دادن به تبعیض طبقه.”

بنابراین در 29 مه سال 1972 آنها راه اندازی Dalit Panthers با الهام از حزب پلنگ سیاه سوسیالیست جنبش که به دنبال مبارزه با تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان آمریکایی در طول جنبش حقوق مدنی در ایالات متحده در اواسط قرن 20th. این Dalit Panthers رهبری یک رنسانس در Marathi ادبیات و هنر است. آنها برای حمایت و تمرین رادیکال سیاست آمیخته شدن ایدئولوژی از Ambedkar, Jyotirao Phule و کارل مارکس.

Pawar روایت آغاز این جنبش در قسمت اول و تاثیر آن دکتر Ambedkar در حال اواز یا موسیقی دو نفری. در چند قسمت Pawar همچنین با اشاره به فعال سیاسی و اجتماعی اصلاح طلب رجا Dhale که به آنها نپيوستهاند و بعدا ساخته شده و جنبش رستگار با قدرتمند خود سخنرانی کردند. “او در سخنرانی های عمومی خود جلب کرد عظیم تحسین است. اما در نهایت در سال 1977 ما حل شده انجمن. در حالی که Dhasal تا به حال یک مارکسیست رویکرد Dhale و من به دنبال بودایی ایدئولوژی است.”

یوتیوب سری نیز از ویژگی های Tejvil Pawar پسر خود را که در مورد سازمان در آن نخست. هر قسمت پنج تا هشت دقیقه است. “پس از Dhasal و Dhale من از چپ به گفتن داستان از سازمان است. من خوشحالم که من این فرصت را به یاد داشته باشید این روز با شکوه.”

سازمان دیده بان https://www.youtube.com/watch?v=vmL_ 6H42Q-E

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de