یک قهرمان از دو سرزمین

قهرمان دو زمین – شیوه زندگی

به روز شده: فوریه 04, 2020, 14:32 IST | جین Borges | بمبئی

سابق هندی-آمریکایی اسکواش قهرمان و روزنامه نگار, همسرم, بازگشت به “مهمان نواز’ بمبئی به انتشار خاطرات خود در همان باشگاه که در آن عمل سمان ورزشی حرفه ای است که به بازی بسیاری از اولین ها.

Anil and Jean Nayar

آنیل و ژان Nayar

همه چیز در ابتدا هرگز به راحتی فراموش می شود. اما برای سابق اسکواش قهرمان آنیل Nayar اول هند را لغو درایسدیل جام در لندن در سال 1965 بود که پس از آن عملا جهان junior قهرمانی مسابقات, خاطرات کسانی که با شکوه سال اغلب وزن در او. “این مشکل برای ورزشکاران گذشته نخست خود را به دوباره اختراع خود را. بسیار کمی وجود دارد که نمی رفتن را از طریق غم و اندوه [پس از حرفه خود را به پایان رسید],” 73 ساله می گوید: به خاطر سپردن برخی از لحظه نقطه عطفی در یک مصاحبه تلفنی از ساحل میامی.

چند سال پیش زمانی که Nayar, آمریکایی, همسر, نویسنده و روزنامه نگار ژان Nayar بر اصرار خود را دوست خالد انصاری تصمیم به نوشتن خاطرات خود از آن به نظر نمی رسد کار آسانی است. “در برخی از اوایل مصاحبه که من با او, من موفق به دریافت تنها بیت از اطلاعات است.” به آن را آسان تر برای هر دو آنها ژان خواسته شوهرش به نوشتن افکار خود را در چیزهایی که او احساس می شد مهم این کتاب است. “هنگامی که من به او که انتساب این سنگهای کوچک از خاطرات آغاز شده اتفاق می افتند” او به یاد می آورد.

Anil Nayar on the courts at the Cricket Club of India, c. 1974
آنیل Nayar در دادگاه در باشگاه کریکت هند c. 1974

خوش شانس: یک پرتره از یک افسانه ای هند-آمریکا قهرمان اسکواش منتشر شده توسط Sachin Bajaj جهانی کریکت مدرسه که راه اندازی در باشگاه کریکت هند در فوریه 13, آثار Nayar چهار دهه های ورزشی حرفه ای است که به طول انجامید و دو قاره است.

Nayar بازی اسکواش در زمانی که بازی حداقل در هند بود و به سختی جشن فراتر از محدوده ورزشی dens. او به زودی به عنوان تنها-محبوب ترین چهره ورزشی و نه فقط در اینجا بلکه در ایالات متحده جایی که او برنده این مردان قهرمان ملی در جام حذفی در سال 1969. که در همان سال از او نیز اعطا با آرجونا جایزه توسط دولت هند است.

The first Indian squash team to compete in the world open amateur tournament in Australia in 1967. (From left) Sanjit Roy, Anil Nayar, team manager ARV. Peermohamed, Fali Madon and Dinshaw Pandole
اولین هندی اسکواش تیم به رقابت در جهان باز, از مسابقات در استرالیا در سال 1967. (از سمت چپ) Sanjit Roy, Anil Nayar مدیر تیم ARV. Peermohamed, Fali Madon و Dinshaw Pandole

متولد چند ماه قبل از پارتیشن در 13 اکتبر سال 1946 در Chheharta یک شهر روستایی در شمال غربی ایالت پنجاب Nayar و خانواده اش را در بر داشت یک خانه جدید در “مهمان نواز” بمبئی. این شهر که ژان می نویسد که ترک یک تاثیر ماندگار بر او. سال های اولیه خود را در دادگاه CCI—آن را در سال 2001 بود به نام بعد از او—که در آن او آموزش دیده تحت مربی Yusuf Khan, خواهد, سیمان, خود درایسدیل موفقیت و بعد از آن او را به یک قهرمان از انواع در دانشگاه هاروارد که در آن او ابتدا به کاپیتان این تیم اسکواش.

ایده نوشتن کتاب خود نامی حرفه ای آمد به ژان 18 سال پیش زمانی که او از دیدن بمبئی. “وجود دارد یک حزب میزبانی برای آنیل و من با برادر خود. خود را پیر-زمان دوستان نزدیک دعوت شده بود. هر کس به من صحبت کرد در مورد اسکواش موفقیت که البته من می دانستم که. اما یکی از مردم وجود دارد به من گفت که آنیل بود یک قهرمان برای بسیاری از مردم در هند که کشور بشدت نیاز به مدل نقش او را دوست دارم.” که نظر گیر ، “آن را به من رخ داده است که به عنوان یک روزنامه نگار من باید تلاش برای ردیابی میراث او.”

Nayar at Harvard after winning both the US intercollegiate and men’s national championships in 1969
Nayar در دانشگاه هاروارد پس از برنده شدن در هر دو ما بین دانشکده و مردان مسابقات قهرمانی ملی در سال 1969

این واقعیت است که Nayar نیست به نوع “خوش گذرانی خود را در شاخ” و محفوظ بود در مورد زندگی خود را به معنای است که این قطعات برای رفتن به یک مکاشفه به او بیش از حد. “زمانی که من شروع به تحقیق در مورد آنیل زندگی وجود دارد چیزهایی که من نمی دانم. شما صرف 22 سال با کسی و شما فکر می کنم شما می دانید زیادی است. اما همه همیشه بخشی از زندگی خود را که شما نمی پیدا کردن در مورد تا زمانی که شما دست کشیدن بر روی درب و باز کردن آن. آن را مانند او نگه داشتن آن مخفی; این درست است که این فرصت را به بحث در مورد آن چیزهایی که تا به حال خود را ارائه شده است.”

خود را به عنوان شرح حال ژان احساس می کند وجود دارد و دو دیدنی و جذاب لحظات در Nayar ورزشی حرفه ای است. “برنده درایسدیل جام و اول بودن هند برای رسیدن به این قهرمان جهان وضعیت بود فوق العاده مهم نقطه عطفی برای او بود. یکی دیگر از دستاورد خواهد برنده شده اند از اتباع ایالات متحده. آن را کمک به او را به یک بازیکن افسانه ای.”

Nayar اما می گوید در این زمان او احساس مانند یک “بازیکن” بود که او برنده اتباع هند در سال 1964. “در زندگی بسیاری از ورزشکاران وجود دارد و این یک پیروزی است که به شما می دهد اعتماد به نفس خود خواستار یک بازیکن و من فکر می کنم این پیروزی که به من اجازه می دانیم که من می تواند به خوبی در این بازی است. من مربی یوسف خان نیز به من عالی تعریف زمانی که او نسبت به من به افسانه ای [پاکستان] بازیکن اسکواش هاشم خان [او برنده, انگلیسی, باز هفت بار بین سال 1951 و در سال 1956]. این به من اعتماد به نفس در توانایی رقابت و ضرب و شتم مردمی در انگلستان است.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de