5 بینش برتر برای بهبود همکاری خانواده و مدرسه در حین و خارج از کووید

[ad_1]

با گسترش نوع omicron در سراسر جهان، خانواده ها و مدارس برای ادامه تحصیل فرزندان خود در تلاش هستند. خسته از یادگیری آنلاین و نگران ایمنی، صبر والدین و معلمان به شدت مورد آزمایش قرار گرفته است. در بسیاری از جوامع در سرتاسر جهان، کووید-19 قبلاً منجر به تقسیم فزاینده روابط بین خانواده و مدرسه شده است. در جوامع قطبی شده سیاسی در ایالات متحده، برخی از مدارس با والدین متخاصم در هر دو طرف بحث استتار درگیر می شوند و جلسات هیئت مدیره مدارس را به مسابقات فریاد می زنند. در ایتالیا و بریتانیا، والدین خشمگین به تعطیلی مدارس اعتراض کرده و خواستار واکسینه شدن کودکان مدرسه‌ای هستند.

جدایی، عصبانیت و بی اعتمادی بین خانواده ها و مدارس برای هیچکس خوب نیست، اما برای دانش آموزان نوید خوبی ندارد. شواهد دقیق نشان می‌دهد که وقتی خانواده‌ها و مدارس روابط قوی دارند، بچه‌ها سود می‌برند: احتمال بیشتری دارد که در مدرسه بمانند، فارغ‌التحصیل شوند و هم از نظر تحصیلی و هم از نظر اجتماعی خوب باشند. روابط اعتماد بین خانواده ها و مدارس همچنین به مدارس کمک می کند تا با عمل به عنوان “روان کننده” برای اصلاحات سازمانی، خود را به سمت تغییر سوق دهند. کارن مپ، کارشناس همکاری خانواده و مدرسه در دانشگاه هاروارد، توضیح می‌دهد: «من در بسیاری از مناطق مدرسه می‌بینم که مشارکت خانوادگی – و من آن را به عنوان یک مشارکت واقعی و محترمانه بین خانواده‌ها و کارکنان مدرسه توصیف می‌کنم – یک امر کاملاً ضروری است. نه تنها برای بهبود دانش آموزان، بلکه برای بهبود مدرسه.

شواهد دقیق نشان می‌دهد که وقتی خانواده‌ها و مدارس روابط قوی دارند، بچه‌ها سود می‌برند: احتمال بیشتری دارد که در مدرسه بمانند، فارغ‌التحصیل شوند و هم از نظر تحصیلی و هم از نظر اجتماعی خوب باشند.

در سه سال اخیر به بررسی همکاری بین خانواده و مدرسه پرداختم. ما همراه با همکاران و شرکای خود، نزدیک به 25000 والدین و 6000 معلم را در 10 کشور مورد بررسی قرار دادیم و به “چرا” و “چگونه” ایجاد روابط قوی و همکاری موثر پرداختیم. این همکاری منجر به منبع عملی مرکز آموزش همگانی (CUE) “همکاری برای بهبود و تحول سیستم های آموزشی: کتابچه راهنمای مشارکت خانواده و مدرسه، که برای کمک به رهبران آموزش و پرورش – و خود خانواده ها – طراحی شده است تا راهی برای کار کردن با یکدیگر جدید و سازنده تر پیدا کنند. همچنین ایده ای از اینکه چرا ناامیدی در برخی جوامع بین خانواده ها و مدارس ایجاد شده است و چگونگی اصلاح آن را ارائه می دهد.

در زیر پنج ایده کلیدی از کتاب درسی آورده شده است.

1 به همکاری خانواده و مدرسه تکیه کنید، نه امیدوار باشید که همه چیز به حالت عادی بازگشته است.

در نتیجه بیماری همه گیر و تجربه آموزش از راه دور، خانواده هایی از کلمبیا تا ایالات متحده با افزایش انتظارات برای تعامل بیشتر با مدارس خود در حال ظهور هستند. به همین ترتیب، معلمان نیز علاقه مند به یافتن راه های جدید برای کار با خانواده هستند. در نظرسنجی ما از معلمان در 8 حوزه از 9 حوزه قضایی، معلمان گفتند که قصد دارند با والدین و سرپرستان دانش‌آموزانشان تعامل متفاوتی داشته باشند. تکیه بر این علاقه در انواع عمیق‌تر و متفاوت تعامل می‌تواند به مدارس کمک کند تا طیف گسترده‌تری از صداها و دیدگاه‌های خانوادگی را درگیر کنند، نه فقط پر سر و صداترین آن‌ها. نادیده گرفتن صدای خانواده ها باعث ناپدید شدن آنها نمی شود و احتمالاً فقط باعث ناامیدی و رنجش می شود.

2. معلمان و مدیران مدارس را سرزنش نکنید، آنها را آموزش دهید

مدارس به گونه ای طراحی نشده اند که خانواده ها را عمیقاً در آموزش کودکان مشارکت دهد و مشارکت خانواده- مدرسه در اکثر سیستم های آموزشی مدرن یک تفکر عقب مانده است. در موج اول تعطیلی مدارس در سال 2020، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه 59 کشور را با بازگشایی مدارس مورد بررسی قرار داد و دریافت که از هر 4 خانواده فقط 1 نفر در مورد طرح های بازگشایی با خانواده ها مشورت می کند. رهبران آموزش و پرورش، معلمان و کارکنان مدرسه به ندرت آموزش های عمیق و توسعه حرفه ای در مورد مهارت ها و رویکردهای خاص مورد نیاز برای کار با خانواده ها و اعضای جامعه دریافت می کنند. در ایالات متحده، کمتر از نیمی از 50 ایالت به یادگیری استراتژی های موثر برای مشارکت دادن خانواده و جامعه برای تبدیل شدن به یک رهبر مدرسه نیاز دارند، و کمتر از یک سوم ایالت ها برای تبدیل شدن به یک معلم به این نیاز دارند. در جوامعی از ایالات متحده از طریق اروپا تا آفریقا، معلمان گزارش می دهند که تعامل با خانواده یکی از سخت ترین بخش های شغل آنهاست. معلمی در بوتسوانا گفت: “وقتی والدین از معلمان غافل می شوند، ایستادن در مقابل دانش آموزان و ایفای نقش فعال به عنوان یک بزرگتر دشوار است.” اگر می‌خواهیم از لحظه کووید-19 برای تغییر روش همکاری خانواده‌ها و مدارس با هم استفاده کنیم، سرمایه‌گذاری در آموزش و توسعه متخصصان در مدارس ما ضروری است. عصبانیت و اتهام فقط اوضاع را بدتر می کند، اما نه بهتر.

3. مدارس را به خانواده ها بیاورید، نه فقط خانواده ها در مدارس

راه اصلی ارتباط بیشتر مدارس با خانواده ها، آوردن آنها به جلسه مدرسه است. چه یک عصر بازگشت یا یک جلسه والدین و معلمان، مدارس احتمالاً فقط بخشی از خانواده هایی را که در آن حضور دارند پذیرایی می کنند. مراقبانی که دارای چندین شغل یا چند فرزند هستند ممکن است به سختی این قرارها را در برنامه های شلوغ خود قرار دهند. خانواده هایی که به زبان جلسات صحبت نمی کنند – یا تجربه های محدود یا بدی داشته اند – اغلب در مدارس احساس ناخواسته ای می کنند. با این حال، زمانی که روسای آموزش و پرورش، مدیران مدارس و معلمان با تعطیلی مدارس در طول COVID-19 مواجه شدند، بسیاری از آنها شروع به استفاده از استراتژی‌های خلاقانه برای ارتباط با خانواده‌ها کردند و جهشی در مشارکت یافتند. به عنوان مثال، زمانی که دولت هیماچال پرادش، ایالتی با جمعیتی نزدیک به 7 میلیون نفر در هند، از درخواست والدین برای حضور در مدارس برای جلسات به یافتن راه‌های بسیاری برای مراجعه مدارس به والدین – از طریق پیام‌های متنی، گروه‌های واتس‌اپ و پست‌های فیسبوک تبدیل شد. – سطح تعامل از 20٪ به 80٪ در دو ماه افزایش یافت.

من و همکارانم بیش از 500 استراتژی مشارکت خانواده، از جمله رویکردهای نوظهور در طول همه گیری را بررسی کردیم، و مجموعه متنوعی از رویکردهای مفید برای ارتباط مدارس با خانواده ها در خانه پیدا کردیم. به هر حال، خانواده‌ها در سراسر جهان می‌خواهند از تحصیل فرزندان خود حمایت کنند و مدارس اغلب در جایی ملاقات می‌کنند که آنها نیاز به تقویت روابط دارند.

4. با درگیر کردن والدین، نه تنها با آنها، اعتماد ایجاد کنید

برای اینکه همکاری بین خانواده و مدرسه موثر واقع شود، ایجاد رابطه اعتماد بین والدین و سرپرستان و کارکنان مدرسه مهم است. رهبران آموزشی می توانند از طریق تعدادی استراتژی اعتماد را در روابط ایجاد کنند، اما شاید اولین رویکرد ایجاد خانواده های کمتر باشد. مشارکت و خانواده بیشتر نامزدی. مشاركت خانواده اغلب به این صورت است كه مدارس “با دهان خود رهبری می كنند” و به خانواده ها می گویند چه موقع و چگونه با هم ارتباط برقرار كنند و شركت كنند، در حالی كه مشاركت خانواده با “رهبری با گوش” مدارس برای شنیدن نگرانی های خانواده ها مشخص می شود. . مدارس می توانند به طور مفید هر دو رویکرد را در خود بگنجانند. گاهی اوقات راهبردهای مشارکت خانواده “معمولی”، مانند ارسال خبرنامه و سازماندهی شام بازگشت به مدرسه، می تواند مفید باشد. رویکردهای تعامل، از مکالمات همدلی گرفته تا بازدید از منزل تا گروه‌های گفتگوی دیجیتالی والدین-مدرسه، برای ایجاد ارتباط باز، اعتماد و مشارکت واقعی ضروری هستند.

یکی از اعضای شبکه مشارکت خانواده در آموزش، کیدسبرگ، کتاب ما را گرفت و مطالبی را برای سمینارهای مدرسه ایجاد کرد، از جمله این خلاصه مفید مشارکت در مقابل مشارکت (شکل 1). اکثر حوزه های قضایی به شدت به مشارکت و کمتر به استراتژی های تعامل متکی هستند.

شکل 1.

برنامه کیدسبرگ برای مشارکت در مقابل مشارکت

5. زمانی را برای صحبت عمدی در مورد آنچه منجر به آموزش خوب می شود اختصاص دهید

برای رهبران آموزش و پرورش که نمی‌دانند از کجا شروع کنند، مکان خوبی است تا با جامعه مدرسه -خانواده‌ها، معلمان، کارکنان مدرسه و دانش‌آموزان- درباره کارهایی که برای یک آموزش با کیفیت خوب انجام می‌دهند صحبت کنند. در مطالعه خود متوجه شدیم که والدین و معلمان اغلب دیدگاه‌های متفاوتی در مورد مهم‌ترین هدف مدرسه و مهم‌ترین انواع عناصر برای «کیفیت بالا» کردن آن دارند. در برنامه روزانه به ندرت زمانی وجود دارد که در مورد آنچه خانواده ها و معلمان برای فرزندان خود امیدوارند و می خواهند و پایبند به یک دیدگاه مشترک صحبت کنیم. در عوض، تعاملات به شدت بر پیشرفت تحصیلی، رفتار و سایر اقداماتی است که مدارس دنبال می‌کنند. ابزارهای شروع گفتگو در کتاب تاریخ ما به رهبران آموزشی و جامعه راهنمایی می کند تا این گفتگو بین خانواده ها و مدارس را آغاز کنند.

مشارکت خانواده و مدرسه به عنوان بخش اساسی در بهبود و تحول نظام آموزشی در حال ظهور است و اطلاعات بسیار بیشتری در مورد چگونگی تأثیر مثبت آن بر آموزش کودکان در کتاب جدید CUE موجود است. چشم انداز آموزشی هر روز به تغییر خود ادامه می دهد و برای کنار آمدن موفقیت آمیز با این تغییر، خانواده ها و مدارس باید با یکدیگر همکاری کنند تا به همه کودکان آموزش قرن 21 با کیفیت بالا ارائه دهند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü