4 داستان مثبت در مورد چشم انداز توسعه جهانی در سال 2022

[ad_1]

در پس زمینه یک سری از شکست ها در توسعه جهانی در سال 2021 – همه گیری ها و محاصره ها، قحطی ها و درگیری ها، بحران بدهی ها و تورم – برخی از پیروزی های مثبت در توسعه وجود داشته است که دلایلی برای خوش بین بودن در سال 2022 و پس از آن ارائه می دهد.

1. نشانه های تشویق کننده سلامت عمومی بهتر جهانی.

برای شروع، علم شگفت‌انگیز توسعه واکسن، چشم‌اندازهای امیدوارکننده‌ای را برای پیروزی بر همه‌گیری کووید-19 در سال 2022 ارائه می‌کند. افزایش قابل توجهی در دسترسی به واکسن‌ها برای کشورهای در حال توسعه در حال انجام است. گزارش شده است که COVAX حدود 300 میلیون دوز را تنها در ماه دسامبر تحویل داده است که مجموع را به 910 میلیون در سال می رساند. این در مقایسه با هدف اولیه ژانویه 2021 برای تحویل 2.3 میلیارد دوز به کشورهای کم درآمد، اما بالاتر از حد وسط محدوده کاهش یافته است که در اواسط سال پس از تقاضای بیشتر برای تقویت کننده ها در کشورهای پیشرفته تجدید نظر شد. کاهش اختلالات در عرضه و تحویل، هدف اولیه را دست نیافتنی کرد. COVAX باید بتواند منابع خود را در سال 2022 تنظیم کند. هدف فعلی آن دستیابی به پوشش ایمن سازی 70 درصدی در کشورهای کم درآمد تا اواسط سال 2022 است.

همراه با اثرات ظاهراً خفیف تر نوع omicron و پیشرفت در قرص های ضد ویروسی خوراکی، این امید وجود دارد که این بیماری همه گیر در سال 2022 وارد فاز آندمیک شود. البته، عدم قطعیت زیادی در مورد این پیش آگهی وجود دارد، اما شواهد محدودی دلگرم کننده است.

همچنین دلیل نهادی عمیق تری برای خوش بینی به سلامت عمومی جهانی وجود دارد. کاستی‌های سیستم فعلی شناسایی شده‌اند و رهبری سیاسی جهانی برای درک بهتر آنچه باید برای محافظت از ما در برابر همه‌گیری بعدی انجام شود، وجود دارد. یک هیئت بلندپایه یک توافق جهانی بسیار عملی در مورد دوران همه‌گیری ما صادر کرد، و اگرچه توصیه‌ها (به ویژه درخواست برای تأمین بودجه هماهنگ) هنوز مورد توجه قرار نگرفته است، این در ابتدا تلاشی جدی برای بازگرداندن ستون چندجانبه‌گرایی است. به نظر می رسد حداقل وضعیت سازمان بهداشت جهانی (WHO) بهبود یافته است.

با توجه به این همه‌گیری، پیشرفت در مبارزه با مالاریا تا حد زیادی ناشناخته مانده است. اما قابل توجه بود. WHO در 30 ژوئن 2021 چین را عاری از مالاریا اعلام کرد. این یک دستاورد بزرگ برای کشوری بود که زمانی از 30 میلیون مورد جدید در سال رنج می برد. موفقیت اولیه بستگی به کشف علمی درمان‌های ترکیبی مبتنی بر آرتمیزینین (ACTs) همراه با تکنیک‌های تحویل مؤثر (تورهای تخت با حشره‌کش طولانی مدت) دارد. اما ریشه‌کنی کامل به استراتژی متفاوتی برای شناسایی، نظارت و واکنش به شیوع مالاریا در سراسر کشور نیاز دارد. به گفته سازمان جهانی بهداشت، مالاریا همچنان یک بلا در آفریقا است – حدود 240 میلیون مورد و 627000 مرگ در سال 2020. آنچه هیجان انگیز است این است که در حال حاضر رویکردهای آزمایش و پاسخ مبتنی بر جامعه در چین به کشورهای دیگر توسعه یافته است، همراه با پیشرفت مداوم در جبهه علمی. یک واکسن مناسب برای استفاده در کودکان تنها چند ماه پیش در اکتبر 2021 توسط WHO تایید شد.

با ورود به سال 2022، چشم انداز بهبود حمایت مالی، علمی و نهادی از سلامت عمومی، اگرچه ناکافی است، اما دلیلی برای خوش بینی است.

2. افزایش عظیم آگاهی از اهداف توسعه پایدار (SDGs) و تعهد رو به رشد جامعه برای دستیابی به اهداف، یک داستان کلیدی در رادار است.

نمودار زیر (برگرفته از همکاری من با Simon Evenett و Sam Funkhauser) انفجاری در تعداد مراجع انگلیسی زبان SDG را نشان می دهد.

البته، کلمات به تنهایی نتایج را در عمل تغییر نمی دهند، اما افزایش آگاهی در مورد اهداف توسعه پایدار ملموس و قابل توجه است. آگاهی باعث ایجاد تغییر می شود و تغییر باعث ایجاد آگاهی و یادگیری بیشتر می شود. یک چرخه مثبت ایجاد می شود.

بیش از 137000 ذکر SDG در رسانه های انگلیسی زبان در سال 2021

یکی از اقدامات خاصی که در آوریل 2021 معرفی شد، پیشنهاد کمیسیون اروپا برای دستورالعملی در مورد گزارش‌دهی پایداری شرکت‌ها بود. این دستورالعمل الزامات گزارش‌دهی غیرمالی محیطی، اجتماعی و مدیریتی (ESG) را به همه شرکت‌های بزرگ گسترش می‌دهد، استانداردها را هماهنگ می‌کند و به اطلاعات حسابرسی شده و انتشار ماشین‌خوان نیاز دارد. این به دنبال معرفی یک سیستم اطلاعاتی است که انگیزه هایی را برای شرکت های بزرگ ایجاد می کند تا به سمت تأثیر پایدار و فراگیر حرکت کنند.

داده های بهتر کارایی تخصیص بودجه پایدار را بهبود می بخشد. در سال 2021، انتشار جدید اوراق قرضه پایدار تقریباً در مقایسه با سال 2000 دو برابر شد و از 1 تریلیون دلار گذشت. بسیاری از این به امور مالی سبز مربوط می شود. اتحاد مالی خالص صفر گلاسکو (GFANZ)، گروهی از سرمایه گذاران که 130 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کنند، متعهد شده است که از کربن زدایی جهانی حمایت کند.

این یک شروع است، اما تامین مالی پایدار و سبز با چشم انداز رشد بیشتر، استانداردسازی و توجه به اجتناب از شستشوی سبز در سال 2022 وارد جریان اصلی می شود. توزیع مجدد سرمایه جهانی – علیرغم چندین ناامیدی در تامین مالی آب و هوا (مانند شکست کشورهای پیشرفته تأمین 100 میلیارد دلار در سال برای تأمین مالی اضافی آب و هوا) – همراه با توجه فزاینده شرکت ها به پایداری، برای توسعه جهانی در سال 2022 بسیار مثبت است.

3. فناوری سرانجام به وعده خود برای پایدارتر کردن ساختارهای اساسی تولید و مصرف اقتصادی عمل می کند.

به خاطر داشته باشید که دو سوم خودروهای جدید فروخته شده در نروژ در سال 2021 الکتریکی هستند. بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، بیش از نیمی از افزایش جهانی عرضه برق در سال 2021 از منابع تجدیدپذیر حاصل می‌شود. از سوی دیگر، الکتریسیته، سریع‌ترین مؤلفه در حال رشد تأمین انرژی بود. پیش بینی ها حتی خوش بینانه تر است. آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی می‌کند که با وجود قیمت‌های بالاتر مواد مورد استفاده در تاسیسات فتوولتائیک بادی و خورشیدی، ۹۵ درصد از ظرفیت انرژی اضافی تا سال ۲۰۲۶ از منابع تجدیدپذیر خواهد بود. این به اندازه کافی سریع نیست که تا سال 2050 به صفر خالص برسد، اما یک گام مهم رو به جلو در اولین گام گذار سبز است – تا جایی که ممکن است تمام سرمایه گذاری های جدید سازگار با محیط زیست باشد.

اکنون شواهدی وجود دارد که از این ایده حمایت می‌کند که وقتی فناوری و اقتصاد شرایط مناسب را فراهم می‌کنند، کشورها می‌توانند با فاصله زیادی از وعده‌های آب و هوایی خود بهتر عمل کنند. به عنوان مثال، هند در سال 2015 وعده داد که 40 درصد از برق خود را در سال 2030 با استفاده از سوخت های فسیلی تولید کند. او سال گذشته 9 سال زودتر از موعد مقرر به این هدف دست یافت. هدف جدید آن دو برابر کردن ظرفیت خود برای منابع انرژی تجدیدپذیر تا سال 2030 – 20٪ نرخ ترکیبی سالانه است. پیشرفت‌ها در ذخیره‌سازی (باتری‌های ارزان‌تر) و نوآوری‌های محصول (بام‌های خورشیدی را در نظر بگیرید) به کاربردی بودن ترکیب فناوری‌های پایدارتر برای تحریک تغییرات ساختاری می‌افزاید.

پیشرفت‌های فن‌آوری در خط مقدم انتقال سبز باقی مانده‌اند، اما اکنون به مناطق خاصی تغییر می‌کنند – به عنوان مثال، پتانسیل استفاده از هیدروژن سبز برای تولید دماهای بالای مورد نیاز فولاد و سیمان. نمونه های دیگر سوخت خطوط هوایی و پناهگاه های دریایی هستند.

چالش‌های دشوارتر ممکن است سیاسی باشند. منافع شخصی قوی کسانی که در صنایع و فناوری های سوخت فسیلی موجود هستند در برابر تغییرات مقاومت می کنند. تاسیسات دولتی، به ویژه شرکت های توزیع، که اغلب ساختارهای قیمتی ناکارآمد و یارانه ای دارند، مانع دیگری هستند که نیروهای بازار را به سمت اهداف گذار سبز کاهش می دهد.

4. چشم انداز روندها در جمعیت جهان به طور فزاینده ای مطلوب می شود.

سازمان ملل در گزارش سالانه خود در مورد چشم انداز جمعیت جهان، دائماً پیش بینی جمعیت جهانی خود را برای میانگین نرخ تولد کاهش می دهد. اکنون تخمین زده می شود که جمعیت جهان در سال 2100 به 10.9 میلیارد نفر خواهد رسید – که رشد ترکیبی آن تنها 0.4 درصد در سال است – و حتی این می تواند بالا باشد.

یکی از عوارض جانبی همه گیری COVID-19 این است که به استثنای چند کشور اسکاندیناوی، به نظر می رسد نرخ تولد کاهش یافته است. در هند، که بررسی اصلی ملی سلامت خانواده 2019-2021 را در نوامبر 2021 منتشر کرد، نرخ کلی باروری در حال حاضر به نسخه پایین سازمان ملل متحد بسیار نزدیکتر از نسخه متوسط ​​آن است. ممکن است این یک مزاحمت فنی به نظر برسد، اما تأثیر آن بسیار زیاد است. برای هند، تفاوت جمعیت آن در سال 2100 در نوع کم باروری در مقایسه با نوع متوسط ​​باروری بیش از نیم میلیارد نفر است! برای جهان، تفاوت بین این دو گزینه 3.5 میلیارد نفر است.

در مارس 2022، سازمان ملل پیش بینی جدید خود را برای جمعیت جهان منتشر خواهد کرد – انتظار می رود پیش بینی تعداد افرادی که در سال 2100 زندگی می کنند بسیار کمتر از پیش بینی فعلی باشد. این خبر خوبی خواهد بود، زیرا بسیاری از تهدیدات پیش روی کره زمین، از انتشار کربن گرفته تا کاهش منابع طبیعی و تخریب تنوع زیستی، ناشی از تداوم نفوذ مردم به محیط طبیعی است. رشد آهسته تر جمعیت به کشورهای بیشتری اجازه می دهد تا طرح حفاظت 30×30 را برای حفاظت از سیاره امضا و اجرا کنند. هفتاد و دو کشور (از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده) قبلاً به این طرح متعهد شده اند. هنگامی که جلسه فاز 2 در کونمینگ در آوریل / مه 2022 برگزار می شود، می تواند در توافقنامه سازمان ملل گنجانده شود.

چهار محرک بلندمدت توسعه – سلامت عمومی، همسویی مالی با SDGs و فناوری‌های سبز متحول کننده، پیشرفت فن‌آوری و جمعیت‌شناسی – در حال بررسی هستند. در حالی که چالش های کوتاه مدت بدهی، تورم و قیمت های بالای مواد غذایی بدون شک بسیاری از کشورها را در سال جاری تحت تاثیر قرار خواهد داد، روندهای اصلی جهانی در حال بهبود هستند. این نشانه خوبی برای سال 2022 و پس از آن است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis Siteleri