در آخرین به روز رسانی به هند زرادخانه نظامی دفاع از تحقیقات و توسعه سازمان (DRDO) آغاز شده است و کار در حال توسعه در 200 متر-اعتصاب محدوده موشک بالستیک با عنوان “Pranash’. موشکی خواهد بود که علاوه بر شلیک از ارتش و نیروی هوایی هند (IAF) جایگزین ‘Prahaar’ موشک. 150 متر-اعتصاب محدوده موشک بالستیک ‘Prahar’ خود را یک جایگزینی ‘Prithvi’ موشک بالستیک.

با توجه به دفاع رسمی این موشک مجهز خواهد شد کلاهک متعارف. “دفاع از تحقیقات و توسعه سازمان (DRDO) آغاز شده است کار بر روی توسعه 200 متر اعتصاب محدوده Pranash موشک بالستیک خواهد بود که مجهز به کلاهک متعارف گفت:” دفاع رسمی.

این موشک آزمایش انجام خواهد شد در چند سال آینده این منابع اضافه شده است.

تک مرحله جامد سوخت موشک همچنین می تواند آماده برای صادرات به کشورهای خارجی به عنوان اعتصاب خود را محدوده در محدوده مجاز از رژیمهای بینالمللی در موشک های فروش.

در فوریه 26, هند با موفقیت آزمایش-اخراج دو واکنش سریع Surface-to-Air Missile (QRSAM) از آزمون محدوده در امتداد Odisha ساحل. این موشک توسط توسعه داده شد به دفاع از تحقیقات و توسعه سازمان (DRDO) در ارتباط با بهارات الکترونیک محدود و Bharat Dynamics محدود برای ارتش هند یک بومی توسعه یافته و آب و هوا, سلاح, سیستم اعتصاب طیف وسیعی از 25 متر به 30 متر طراحی شده و به یک واکنش سریع موشک قادر به ردیابی و شلیک.

این نسخه از ‘Pranash’ با عنوان ‘Prahaar شد test-fired با موفقیت در ژوئیه 21, 2011, از, یکپارچه محدوده آزمون (ITR) در Chandipur.

در طول تست این موشک سفر کرد تا فاصله 150 متر (93 mi) در حدود 250 ثانیه است. از آن ساخته شده بود برای پر کردن شکاف بین 90 متر-محدوده Smerch چند بشکه راکت انداز و موشک های هدایت شونده مانند `Prithvi` که می تواند اعتصاب در 250 متر تا 350 متر محدوده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im