۹ مرکز نیکوکاری جدید در هرمزگان راه اندازی شد

[ad_1]

سیاوش عامری روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این مراکز نیکوکاری در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، پارسیان و بشاگرد ساخته شده است.
وی، هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری را توسعه‌ ونهادینه سازی فرهنگ انفاق، احسان ونیکوکاری، شناسایی خیران محلی، شناسایی نیازمندان واقعی درمحله‌ها و رسیدگی به مسائل و مشکلات این خانواده‌ها با همکاری ومشارکت نیکوکاران و معتمدان محلی دانست.
معاون کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: خیران از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از  ۱۲۸ میلیارد ریال از طریق همکاری با مراکز نیکوکاری فعال در سطح استان به نیازمندان کمک کرده‌اند.
عامری ادامه داد: از این میزان مشارکت مردمی مبلغ ی۱۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال نقدی و ۱۰۹ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال به‌صورت غیرنقدی (کالا) بوده است.
وی گفت: مراکز نیکوکاری از سال ۹۲ با حمایت این نهاد به‌صورت محله محور به‌منظور ارائه هدفمند ومطلوب‌تر خدمات به نیازمندان واقعی، در استان آغاز به کارکرده‌اند که توسط هیات ‌امناهای مساجد و معتمدان محلی مدیریت می‌شوند.
این مسوول یادآورشد: تمامی کمک‌های خیران به مراکز نیکوکاری توسط خود مردم و افراد معتمد محله جمع‌آوری و مدیریت‌شده و با حفظ کرامت انسانی و عزت‌نفس به نیازمندان همان محله یا منطقه اهدا می‌گردد.
وی گفت: این مراکز با بهره‌گیری از شبکه ملی نیکوکاری (سامانه جامع ثبت و ضبط کمک‌ها) و عملکرد شفاف و روشن در ارائه خدمات به نیازمندان، زمینه‌ی مشارکت و حضور فعال مردم و خیران را در محله‌ها و مساجد در عرصه انجام مسوولیت‌های اجتماعی و در راستای رفع نیازهای ضروری فقرا و محرومان فراهم کرده‌اند.
 درحال حاضر ۹۸ مرکز نیکوکاری در سطح استان مشغول فعالیت هستند.

[ad_2]

Source link