گزارش مشاغل دسامبر، تفاوت رو به رشد استخدام نژادی، به ویژه برای زنان سیاه پوست را نشان می دهد

[ad_1]

گزارش شغلی دسامبر دفتر آمار کار (BLS) که در 7 ژانویه منتشر شد، خبرهای خوبی در مورد وضعیت بهبود اقتصادی کشور ارائه کرد، اما افزایش مشاغل کمتر از حد انتظار بود و تفاوت‌های نژادی و جنسیتی همچنان باقی است.

2022 فقط یک سال جدید نیست، بلکه افق جدیدی برای بازار کار آمریکاست [last week’s] بکی فرانکیویچ، رئیس منطقه ای ManpowerGroup آمریکای شمالی، به Brookings Metro گفت: گزارش ناامیدکننده نشان می دهد که ما در حال کار برای مقابله با چالش های عرضه و انطباق هستیم.

در دسامبر، کل اشتغال غیرکشاورزی 199000 نفر (کمتر از 422000 پیش بینی شده) افزایش یافت و نرخ بیکاری از 4.2% به 3.9% کاهش یافت. تعداد بیکاران با کاهش 483000 نفر به 6.3 میلیون نفر رسید. اگرچه این ارقام نشان دهنده بهبود پایدار اقتصادی است، اما نرخ بیکاری در ماه دسامبر همچنان بالاتر از فوریه 2020، قبل از همه گیری است.

جدول 1 نرخ بیکاری ایالات متحده را بر اساس نژاد برای دوره سه ماهه بین اکتبر تا دسامبر 2021 نشان می دهد. نرخ بیکاری برای سفیدپوستان (3.2٪)، آسیایی آمریکایی ها (3.8٪) و اسپانیایی ها یا اسپانیایی ها یا اسپانیایی ها (4.9٪) کاهش می یابد. دسامبر. با این حال، نرخ بیکاری سیاه پوستان از 6.5 درصد در نوامبر به 7.1 درصد در دسامبر افزایش یافت.

میز 1

جدول 2 نرخ بیکاری ایالات متحده را بر اساس نژاد، جنسیت و سن از دسامبر 2020 تا دسامبر 2021 نشان می دهد. کاهش نرخ بیکاری برای مردان سیاه پوست از 7.2٪ در نوامبر به 7٪ در دسامبر به عنوان مشارکت آنها در نیروی کار وجود دارد. از 66.4 درصد به 65.7 درصد کاهش یافته است. نرخ بیکاری زنان سیاه‌پوست از 4.9 درصد در نوامبر به 6.2 درصد در دسامبر افزایش یافت، زیرا مشارکت آنها در نیروی کار از 60.3 درصد به 61.1 درصد افزایش یافت.

در دسامبر 2021، نرخ مشارکت نیروی کار برای نوجوانان سیاه‌پوست 16 تا 19 ساله 28.6 درصد بود، از 29.8 درصد در نوامبر 2021 و 30.9 درصد در دسامبر 2020. بیکاری نوجوانان سیاه‌پوست اندکی کاهش یافت (از 22 درصد به 21 درصد). همچنان بالاترین میزان در هر گروه باقی مانده است و دسامبر دومین ماه متوالی است که در آن نرخ از 20% فراتر رفته است.

جدول 2

نرخ پایین بیکاری در ماه دسامبر نشان دهنده داده های مربوط به مشاغل خالی در ماه نوامبر است

بر اساس آخرین خلاصه ای از جای خالی و گردش مالی BLS که در 4 ژانویه منتشر شد، تعداد جای خالی 529000 در نوامبر 2021 (به 10.6 میلیون) کاهش یافت، با نرخ خالی 6.6٪. تعداد کل اخراج ها 382000 نفر (به 6.3 میلیون) افزایش یافت و تعداد کارگرانی که شغل خود را ترک کردند از 4.2 میلیون در اکتبر 2021 به اوج جدید 4.5 میلیون نفر افزایش یافت.

بیشترین افزایش در تعداد خروج در خدمات اقامتی و پذیرایی مشاهده شده است. مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی؛ و حمل و نقل، انبارداری و تاسیسات. تعداد کارگرانی که کار خود را در طول همه گیری ترک کردند در بخش های کم دستمزد بیشتر است زیرا کارگران از افزایش تقاضا برای نیروی کار برای جستجوی مشاغل با دستمزد بالاتر و شرایط کاری بهتر استفاده می کنند.

بکی فرانکیویچ از ManpowerGroup به Brookings. Metro گفت: “با تعداد مشاغل خالی بیشتر از کارگران موجود و افزایش دستمزد برای کارگران سفیدپوست و یقه آبی، کارفرمایان باید بر غرامت مورد نیاز برای جذب و حفظ استعدادهای قوی تمرکز کنند.”

الیز گولد، اقتصاددان ارشد موسسه سیاست اقتصادی، در تحلیل اخیر داده‌های BLS، نوشت: در واقع، با توجه به اینکه کارکنان در هر بخش از اخراج بیشتر می‌شوند، این احتمال وجود دارد که بسیاری از کارگران به سمت مشاغل با درآمد بهتر در همان بخش بروند. گولد همچنین خاطرنشان کرد که “نیروی کار تقریباً 8 میلیون کارگر در ماه مارس و آوریل 2020 کاهش یافت و از آن زمان تاکنون حدود 70 درصد از این زیان ها را جبران کرده است.”

این ارقام، اگرچه یک ماه از گزارش مشاغل عقب تر است، اما نشان می دهد که بازارهای کار در بخش های مختلف هنوز باریک است و اهرمی برای کارگران فراهم می کند و یافتن سریع کار را برای کارگران بیکار آسان تر می کند. با این حال، با توجه به اینکه هر دو گزارش شغلی نوامبر و دسامبر تعداد مشاغل اضافه شده کمتر از پیش بینی شده را نشان می دهد، کاهش مشاغل خالی نیز منطقی است.

فدرال رزرو در حال تغییر سیاست پولی برای خنک کردن اقتصاد است

در نشست دسامبر، فدرال رزرو سیگنال داد که کاهش خرید اوراق قرضه را تسریع خواهد کرد و احتمالاً نرخ بهره را در اوایل ماه مارس افزایش خواهد داد، با دو افزایش متوالی دیگر در طول سال برای خنک کردن اقتصاد. چندین عضو همچنین خواستار کاهش سبد اوراق قرضه فدرال رزرو شدند.

این تغییر پولی منعکس کننده تغییرات در ارزیابی فدرال رزرو از اشتغال کامل و تورم است. بر اساس صورتجلسه، “بسیاری از شرکت کنندگان مشاهده کردند که اقتصاد ایالات متحده به سمت هدف کمیته حداکثر اشتغال به سرعت در حال پیشرفت است” و “تعدادی از شرکت کنندگان شرایط بازار کار را تا حد زیادی با حداکثر اشتغال سازگار دانستند”. در مورد تورم، پروتکل‌ها نشان می‌دهند که «شرکت‌کنندگان خاطرنشان کردند که قرائت‌های تورم بالاتر، پایدارتر و گسترده‌تر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، بود». علاوه بر این، «در حالی که شرکت‌کنندگان عموماً انتظار داشتند که تورم در سال 2022 با کاهش محدودیت‌های عرضه به میزان قابل توجهی کاهش یابد، تقریباً همه گفتند که پیش‌بینی‌های تورم خود را به‌ویژه برای سال 2022 اصلاح کرده‌اند و بسیاری نیز همین کار را برای سال 2023 انجام دادند.»

شرکت کنندگان فدرال رزرو هنوز به دنبال طیف وسیع تری از شاخص ها برای ارزیابی شرایط اقتصادی از جمله تفاوت های نژادی هستند. در این صورتجلسه آمده است: “چندین شرکت کننده به کاهش اخیر نرخ بیکاری در میان آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبارها و کاهش تفاوت های نژادی و قومیتی در نرخ اشتغال در جمعیت سن اول اشاره کردند که نشان دهنده بهبود فراگیرتر در بازار کار است.” اما با توجه به این آخرین گزارش شغلی، واضح است که بهبودی بسیار کمتر از آنچه قبلاً امیدوار بودیم فراگیر است.

گزینه Omicron همچنان اقتصاد را مختل می کند

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، تا 6 ژانویه، 74 درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده اند، 62.4 درصد به طور کامل واکسینه شده اند، و 35.3 درصد واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند. دوز. بستری شدن و مرگ و میر ناشی از کووید-19 در بین افراد واکسینه نشده متمرکز است، به طوری که احتمال بستری شدن در بیمارستان برای مبتلایان به کووید-19 در افراد واکسینه نشده، 9 برابر بیشتر از افرادی است که کاملاً واکسینه شده اند. علاوه بر پیامدهای درازمدت سلامت شخصی COVID-19، خطرات تجاری و اقتصادی مرتبط با کارکنان واکسینه نشده شامل قرار گرفتن در معرض و عفونت سایر کارکنان و مشتریان است. هزینه های بستری در بیمارستان؛ نگرانی برای کارمندان و مشتریان برای آمدن به محل کار با سطوح پایین‌تر واکسیناسیون کارمندان؛ و خطر تعطیلی کسب و کار به دلیل کمبود کارکنان.

در 1 دسامبر، CDC اولین مورد تایید شده از نوع کووید-19 Omicron در ایالات متحده را اعلام کرد، که احتمالاً نشانگر دیرهنگام شیوع است که در حال حاضر اتفاق افتاده است. در طول ماه، Omicron به سویه غالب در ایالات متحده تبدیل شد و منجر به افزایش زیادی در تعداد موارد COVID-19 شد. اگرچه تاثیر اقتصادی کامل Omicron هنوز مشخص نیست، اما احتمالاً دلیل این اعداد کسل کننده در گزارش کار دسامبر است. رویترز در پاسخ به نسخه Omicron گزارش داد که مارک زندی، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی در سه ماهه اول از 5 درصد به 2 درصد تغییر داد. زندی گفت: Omicron در حال حاضر بر رفتار و رویه‌های تجاری افراد تأثیر می‌گذارد، که می‌توان آن را در هزینه‌های کمتر کارت اعتباری و کمتر غذا خوردن دید.

گزینه جدید علاوه بر سرکوب رشد اقتصادی، ممکن است به نگرانی‌های تورم نیز دامن بزند. گاس فوشر، اقتصاددان ارشد بانک PNC، به سی‌ان‌ان گفت: «به همان اندازه که Omicron باعث می‌شود افراد نتوانند کار کنند، پتانسیل تشدید مشکلات زنجیره تامین و افزایش قیمت‌ها را دارد. این تأثیر را می توان با تغییر توصیه CDC مبنی بر انزوای 5 روزه 10 روزه برای افراد مبتلا به کووید-19 که علائم کاهش یافته را تجربه می کنند جبران کرد – تغییری در سیاستی که منافع تجاری مانند خطوط هوایی برای آن لابی کردند و مرخصی حقوقی را کاهش دادند. از شرکت هایی مانند والمارت.

در نهایت، مشخص نیست که این گزینه چه تأثیری بر مدارس و دسترسی به مراقبت از کودکان خواهد داشت، که ممکن است در کوتاه مدت بر مشارکت نیروی کار و نسبت اشتغال نیز تأثیر بگذارد.

قبل از اینکه بهبود اقتصادی کاهش یابد، باید به تفاوت های نژادی پرداخت

گزارش مشاغل دسامبر روندهای مثبت را در سطح کلی از نظر اشتغال، مشارکت نیروی کار و مشاغل اضافه نشان می دهد. با این حال، افزایش نابرابری نژادی در اشتغال نشان می‌دهد که بهبود اقتصادی هنوز به دلیل تعصبات سیستماتیک علیه کارگران سیاه‌پوست – به‌ویژه زنان سیاه‌پوست و نوجوانان سیاه‌پوست، با مشکل مواجه است.

اکنون که فدرال رزرو در حال تغییر سیاست پولی خود است، احتمالاً بازار کار ضعیف‌تر می‌شود، که این تفاوت‌های نژادی را در مدت زمان طولانی‌تری مدون می‌کند. از آنجایی که گزینه Omicron همچنان بر شرایط اقتصادی تأثیر می گذارد، بسیار مهم است که سیاستمداران همچنان از همه ابزارهای موجود برای حمایت از بهبود اقتصادی برای همه استفاده کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir