گره کار افراد آسیب دیده از کرونا را بگشاییم

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: باید از همه مردم و دستگاه‌های دولتی که با همبستگی در اجرای طرح‌های همدلی و مومنانه حضور داشتند ، قدردانی کرد.

وی به پیگیری دایر کردن صندوق حمایت افراد آسیب دیده از کرونا اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که انجام این اقدامات از بیشتر صدمه دیدن افراد آسیب دیده جلوگیری کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه به ۶۰ اولویت تعیین شده که در سال قبل به مسوولان ابلاغ شده اشاره کرد و اظهار داشت : در سال گذشته ۳۰ تا  ۴۰ درصد این اولویت‌ها محقق شد و باید به محقق شدن باقیمانده آنها و برنامه‌های دیگری که تعیین می‌شود در سال جدید نیز توجه داشت.

وی به موضوع‌هایی مانند تهیه بروشوری از آسیب‌های اجتماعی  ، طرح احیا و تقویت انجمن‌های هنری و مناسب‌سازی اشاره کرد که در سال گذشته پیگیری آنها مورد تاکید قرارگرفته‌است.

اعرافی مورد توجه قرار دادن تحول قضائی در گام دوم انقلاب را که مقرر شده‌ بود حوزه ، دانشگاه و قوه قضائیه در ارتباط با آن همکاری داشته باشند را نیز یادآور شد.

امام جمعه میبد توجه به ارتقای نظام خانواده و فرهنگ سازی و تسهیل ازدواج و فرزندآوری ، مورد توجه قرار دادن آسیب‌های منجر شونده به طلاق و ارائه پیشنهادهای اجرایی برای کاهش طلاق را توصیه کرد.

وی با اشاره به اینکه یک بال جامعه قوی از نظر دانش و علم  توجه داشتن به  اخلاق و معنویت و موضوعات قرآنی است ، گفت : قرآن نقش زیادی در زندگی انسان دارد و توجه به آن در کنار عنایت داشتن به اخلاق و فرهنگ ، جامعه را غنی و تاب آوری افراد را افزایش می‌دهد.  

در این نشست به پیگیری ساماندهی تمثال شهدا مطرح شده در سال قبل ، تهیه طرح جامع قرآنی و پیگیری تکمیل پروژه سینما ، توجه به بروزرسانی سامانه مهاجرین و اتباع  و پیگیری آماده‌سازی سالن ورزشی مصلی نیز اشاره شد.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link