گرما در خوزستان همچنان می‌تازد

گرما در خوزستان همچنان می‌تازد

[ad_1]

محمد سبزه زاری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی ، با استقرار الگوی تابستانه ، بیشتر مناطق جنوبی و غربی خوزستان دمای ۴۸ درجه بالای صفر را تجربه خواهند کرد.
وی گفت:در شبانه روز گذشته جنوب اهواز با ۴۹.۸ و ایذه با ۲۱.۲ درجه بالای صفر به ترتیب بیشترین و کمترین درجه دما را در خوزستان داشتند.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد:در روزهای آینده شاهد تغییر و نوسان جوی قابل توجه در خوزستان نخواهیم بود.
سبزه زاری افزود: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده آب‌های شمال غرب خلیج فارس متلاطم خواهد بود و پیش‌بینی شده ارتفاع موج تا ۱.۵متربرسد.
وی از دریانوردان و صیدان خوزستانی خواست در روزهای نخستین هفته آینده به دلیل شرایط نامساعد جوی در خلیج فارس به دریا نروند.

در ۲ هفته گذشته برخی مناطق خوزستان از جمله کلانشهر اهواز به دلیل گرمای شدید و آسیب به شبکه توزیع برق، با خاموشی رو به رو بود.

شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز از شهروندان درخواست کردند مصرف برق خود را مدیریت کنند و در ساعات پیک ، از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>