کنکور اسان است

امتحان ورودی تحصیلی
از ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
برای جستجوی پرش به ناوبریJump بروید
این مقاله در مورد جنبه های آموزشی است. برای جنبه های استخدام دولت ، به آزمون ورودی خدمات ملکی مراجعه کنید. برای جنبه های دیگر ، به بررسی رقابت مراجعه کنید.

این متن به منابع بیشتری برای معتبر بودن نیاز دارد. لطفاً با افزودن استناد به منابع معتبر ، این مقاله را بهبود بخشید. اطلاعات بدون مرجع ممکن است مشکل ایجاد کرده و پاک شوند.
یافتن منابع: “امتحان ورودی آموزشی” – اخبار · روزنامه ها · کتاب ها · محقق · JSTOR (سپتامبر 2012) (یاد بگیرید که چگونه و چه زمانی این پیام الگوی را حذف کنید)
امتحان ورودی امتحانی است که مؤسسات آموزشی برای انتخاب دانشجویان آینده نگر برای پذیرش اقدام می کنند. این ممکن است در هر مرحله از آموزش ، از ابتدایی تا سوم ، حتی اگر به طور معمول در مرحله سوم برگزار شود ، برگزار شود.

فهرست
1 براساس کشور
1.1 فرانسه
1.2 هند
1.3 انگلستان
2 همچنین ببینید
3 مرجع
براساس کشور
فرانسه
فرانسه کشوری است که مطمئناً از رقابتی ترین امتحانات استفاده می کند. [استناد به نیاز] برخی از متخصصان آموزش و پرورش [طبق گفته های او؟] تمایل دارند بگویند که “Concours Général” (اجباری نیست ، همانطور که Baccalauréat است) در سال آخر دبیرستان. (Lycée) دشوارترین موقعیت در جهان است که تنها 250 مکان در همه افراد برای 15،000 متقاضی داشته باشد [1] (میزان شکست آن 3/98 درصد است). همچنین برای ورود به مطالعات پزشکی یک معاینه رقابتی ورودی نیز وجود دارد: (1 سال آماده سازی ، 10 سال اجباری پس از امتحان رقابتی ، میزان عدم موفقیت 85٪). “grandes écoles” مهندسی (2 سال آماده سازی ، 4 سال اجباری پس از امتحان رقابتی ، میزان شکست حدود 50٪) و “grandes écoles” مشاغل (2 سال آماده سازی ، 3 سال اجباری پس از امتحان رقابتی ، میزان شکست حدود 25٪) در فرانسه واقعیت موفقیت در یک امتحان رقابتی توسط جامعه بسیار شناخته شده است و نشان می دهد شما بخشی از نخبگان ملی هستید.

هند
برای سیستم های مختلف درسی ، آزمون و درجه بندی به سیستم های مختلف آموزش هندسی و درجه بندی مراجعه می کند

ممکن است این مقاله تمیز شود. از آزمایش رقابت با هم ادغام شده است.
در هند ، امتحانات ورودی عمدتاً محدود به پزشکی ، مهندسی و مدیریت است. این محدوده ها از آزمون پذیرش BITS Pilani و IIT-JEE است که تنها یک صدها نفر می توانند برای ورود به سطح کشور که بسیار زیاد و متنوع است امیدوار باشند. این رقابت سخت به شرایطی منجر شده است که بسیاری از دانش آموزان از تحصیل در مدرسه خود غافل می شوند و صرفاً روی “مربیگری ورودی” متمرکز می شوند که وقت گیر و گران است. این امر موجب شده است كه بسیاری از كشورها ورودی ها و پذیرش های پایه را در مدرسه نشان دهند كه متاسفانه هیچ كدام معتبر نیستند. کارشناسان خاطرنشان می کنند که در کشوری که تخته های مختلف زیادی در آن حضور دارند ، ورودی های متداول ضروری است ، اما مهارت های کاربردی به جای تعامل باید روی آن تأکید شود. تغییرات مکرر در الگوی امتحان از آنجا که چسباندن به “متن استاندارد” یا “الگوی استاندارد” به تنهایی به نفع صنعت مربیگری و فراگیران خواهد بود ، ضروری است.

امتحانات ورودی هندوستان ریشه های خود را به دانشگاه کلکته ، که با تأسیس در سال 1857 آغاز شد ، شیوه تصمیم گیری در مورد صلاحیت پذیرش را معرفی کرد. در آن امتحان ، از هر چهار نامزد یک دانشجو گذشت. از بنگلادش ، هند ، پاکستان ، سریلانکا تنها 219 دانشجو واجد شرایط بودند. تنها 162 نفر از بنگلادش ، پاکستان ، آسام ، تریپورا ، مگالایا ، بیهار ، جهخند ، ادیشا ، اوتار پرادش ، مادایا پرادش گذشت. [2] در غیاب امتحان استاندارد تحصیلات تکمیلی مدرسه ، از امتحانات ورودی دانشگاه به عنوان یک جایگزین استفاده می شود که بعداً به عنوان امتحانات ریاضی شناخته می شود. هند پس از استقلال دارای سیستم های مختلف آموزشی است که برنامه درسی و روند کنکور توسط هیئت های قانونی و مستقر در ایالت اداره می شود. نمرات 10 و 12 که نشانگر اوج آموزش متوسطه و متوسطه دوم است ، از امتحانات نهایی استاندارد برخوردار هستند که به آنها گفته می شود آزمون گواهی ترک مدارس متوسطه (SSLC) پس از کلاس 10 (کلاس X) و آزمون متوسطه بالاتر (HSC) بعد از کلاس 12 .

انگلستان
نیمی از دانشگاههای بریتانیا اعتماد به نفس خود را نسبت به نمرات اعطا شده توسط مدارس متوسطه از دست داده اند ، و متقاضیان زیادی را ملزم به شرکت در آزمون ورودی رقابتی یا سایر آزمون های استعدادیابی می کنند. به گفته وزیر مدارس ، “شواهد و مدارک محکمی در سالهای اخیر در حال بروز تورم درجه در بین افراد بوده است. [3]

 

کنکور آسان است