کمبود پیست مشکل اصلی ورزشکاران اسکیت یزد است

کمبود پیست مشکل اصلی ورزشکاران اسکیت یزد است

[ad_1]

حمیدرضا عاقبت‌بخیری شامگاه سه‌شنبه در حاشیه جلسه این هیات در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ساخت سه پیست در محله آزادشهر، ورزشگاه شهید نصیری و ورزشگاه بزرگ شهر به بیش از ۲۵ میلیارد ریال بودجه نیاز است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در شهرستان یزد با بیش از ۶۰۰ هزار نفر جعیت تنها یک پیست وجود دارد که به خاطر استقبال زیاد علاقه‌مندان به هیچ وجه جوابگو نیست و باید برای حل آن اقدام کرد.

رییس هیات اسکیت یزد اظهار کرد: در این خصوص تاکنون با مسوولان ورزش جلسه هایی برگزار و پیگیری هایی انجام شده است امیدواریم با اختصاص بودجه مورد نیاز بتوان برای توسعه آن، پاسخگویی ورزشکاران بود.

به گفته عاقبت‌بخیری، هم‌اکنون حدود پنج هزار نفر در تمامی رده‌های سنی به خصوص نوجوانان و جوانان دختر و پسر به صورت دایمی  در استان به این ورزش اشتغال دارند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۶۰۰ نفر که ۶۵ درصد آنها را  دختران و بانوان تشکیل می‌دهد در این رشته به صورت سازماندهی شده و تحت پوشش بیمه فعالیت دارند.

استان یزد ۴۸ هیأت ورزشی و افزون بر ۶۲ هزار بیمه شده زیر پوشش در رشته‌های مختلف دارد، جمعیت استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>