کشف یک تن چوب قاچاق در منطقه حفاظت شده صومعه سرا

کشف یک تن چوب قاچاق در منطقه حفاظت شده صومعه سرا

[ad_1]

علی اصغر آزاد روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : در جریان گشت و کنترل مشترک مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان و نیروی انتظامی پاسگاه کسما در محدوده منطقه حفاظت شده سیاه کشیم، یک دستگاه خودروی نیسان که حامل بیش از  یک تن چوب قاچاق از نوع درختان جنگلی توسکا بود کشف و ضبط شد.
وی عنوان کرد : با هماهنگی دادستان چوب های مکشوفه به همراه خودرو نیسان و یک دستگاه اره موتوری تحویل پاسگاه انتظامی شده و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی گردید.
 آزاد در ادامه از مردم خواست : در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست‌محیطی بویژه در مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده موضوع را به اداره محیط زیست و یا پاسگاه‌های محیط‌بانی گزارش کنند.
 منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار درجنوب تالاب بین‌المللی انزلی و در حوزه شهرستان صومعه سرا قرار دارد و از مناطق حساس و مهم زیست‌محیطی استان گیلان به شمار می رود.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت و وسعت ۵۶۴ کیلومتر مربع با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و بخش وسیعی ازمناطق چهارگانه سازمان، در تالاب انزلی در حوزه شهرستان صومعه سرا قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>