کتاب دیجیتال

محمد یاراگچی معتقد است؛ این تعطیلی تأثیر بسزایی در تجارت و درآمد کتابفروشان کتاب دیجیتال داشته است ، در حالی که افراد و کتابفروشان اگر در ساعات محدود و بدون بازگشایی کتابفروشی کارهایی انجام دهند ، از این مزایا بهره مند می شوند.
ارائه یک فعالیت دو ساعته برای کتابفروشان در تعطیلات تاج / ورشکستگی ، کتابفروشی های کتاب لاتین را تهدید می کند
مجید یاراگچی ، رئیس کارگروه اتحادیه ناشران و کتابفروشان کتابفروشی تهران با اشاره به کتاب دیجیتال تعطیلی کتابفروشی ها گفت: کتابفروشی ها هنوز تعطیل نشده اند.

وی افزود: پیشنهاد ما این است كه كتابفروشان بتوانند حداقل یك تا دو ساعت در روز به محل كار خود بروند و کارهای فعلی خود کتاب دیجیتال را به صورت فروش آنلاین ، آفلاین و تلفنی انجام دهند.

یاراگچی گفت: برخی از مشتریان این کتابفروشی این روزها تماس کتاب دیجیتال می گیرند و خواهان کتاب هستند. بعد از دو هفته قرنطینه.

وی ادامه داد: این تعطیلی تأثیر بسزایی در تجارت و درآمد کتابفروشان داشته است ، در حالی که کتاب دیجیتال اگر برخی کارها را برای دانلود کتاب زبان انگلیسی ساعات محدود و با درب کم و بدون بازگشایی کتابفروشی انجام دهند ، هم مردم و هم کتابفروشان سود خواهند برد.

یاراگچی با بیان اینکه احتمال حضور محدود کتابفروشان در فروشگاه می تواند یازدهمین درآمد عادی هر کتابفروشی باشد ، تأکید کرد: این حضور محدود کمک و راه حلی است که در این روزهای ناکامی بازار کتاب و کتابخوانی به کتابفروشان کمک خواهد کرد. کتابها اگر اوضاع به همین منوال پیش برود ، کتابفروشی های در آستانه ورشکستگی وضعیت بدی را تجربه می کنند.

وی همچنین در مورد لزوم ایجاد زیرساخت برای ورود کتابفروشان به فضای مجازی اظهار داشت: “این امر کتاب دیجیتال نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت دارد ، زیرا بسیاری از کتاب فروشان امکان ورود به فروش آنلاین و آفلاین را ندارند. حتی بسیاری از کتابفروشی ها رایانه ندارند اما معتقدم بهتر است زیرساخت های حضور آنها در فضای مجازی فراهم شود.

بگذارید مسابقه تخفیف را کنار بگذاریم
یاراچی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از فروش کتاب با تخفیف های نامتعارف گفت: در نظر گرفتن کتاب دیجیتال و رسیدگی به اعمال تخفیف های دانلود کتاب های پولی نامتعارف که بازار کتاب و فروشندگان کتاب را تسخیر کرده است ، انتظار سایر فروشندگان کتاب است. ‌

وی ادامه داد: اگرچه طرح پاییزی تخفیف کتاب هفته گذشته آغاز شد ، اما بسیاری از ناشران بلافاصله پس از فروش کتاب با تخفیف 30 تا 50 درصدی اقدام به فروش می کنند و اکنون که کتابفروشی ها تعطیل شده اند ، این روند تا جایی که بتوانند ادامه دارند ، حداقل کتاب دیجیتال، نه تخفیف بگذارید یا کتاب را با قیمت پشت جلد و 10٪ تخفیف بفروشید.

یاراگچی با بیان اینکه تخفیف های کتاب در سال گذشته به یک اپیدمی تبدیل شده است و گفت: “این مشکل بزرگ حل نشده است و امروز یکی از مهمترین مشکلات فروشندگان کتاب تخفیف است که فکر می کنیم حل نشده است.” کتابفروشان شکنجه شده مانند کتاب دیجیتال تاج. اگرچه قوانین و مقرراتی وجود دارد اما از آنها چشم پوشی می شود.

وی گفت: به غیر از این تخفیف ها ، قاچاقچیان و كتاب های قاچاق آسیب دیگری است كه وضعیت تجاری همكاران ما را تهدید می كند. در این راستا ناشران ، کتابفروشان و رسانه ها باید مردم را در مورد این پدیده بی فرهنگ آگاه کنند ، زیرا بسیاری از این کتاب ها که کتاب دیجیتال از خرده فروشان خریداری می کنند قاچاق است و اگر بدانند قطعاً آنها را خریداری نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید