کاهش قطبی شدن شدید کلید تثبیت دموکراسی است

[ad_1]

قطبی شدن سیاسی، یا «خشونت جناحی» که جیمز مدیسون در فدرالیست 10 نسبت به آن هشدار داد، تهدید بزرگی برای دموکراسی امروز است که در سال 1787 بود و رأی دهندگان و نمایندگان آنها را به اردوگاه های کاملاً متضاد تقسیم می کند که تمایلی به سازش یا تسلیم قدرت ندارند. مخالفان آنها خواه قطبی‌سازی خود موضوع اصلی باشد یا صرفاً یک علامت، شدت فعلی آن مستلزم مطالعه و واکنش سریع است، اگر امیدواریم یک دموکراسی کارآمد را حفظ کنیم. شورش 6 ژانویه در کاپیتول هیل بیش از یک سال پیش، و مبارزه مداوم ایالات متحده برای پاسخگویی مؤثر به تهدیداتی مانند همه گیری کووید-19 و تغییرات آب و هوایی، به ما در مورد خطرات ناشی از قطبش کنترل نشده هشدار می دهد.

به همراه پروفسور رابرت اکسلرود، اخیراً در یک همکاری بین رشته‌ای از دانشمندان علوم سیاسی و نظریه‌پردازان سیستم‌های پیچیده برای درک بهتر پویایی قطبی‌سازی سیاسی شرکت کردیم. چه عواملی باعث ایجاد دو قطبی سیاسی در میان قانونگذاران و مردم می شود؟ آیا نقطه عطفی وجود دارد که قطبش از نقطه ای بدون بازگشت عبور کند؟ چه مداخلاتی – در صورت وجود – می تواند مسیر فعلی را از قطبی شدن شدید به سمت تصمیم گیری مؤثرتر، نماینده و دموکراتیک تر تغییر دهد؟ مشارکت ما که اخیراً در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است، سه مکانیسم کلیدی را برای جلوگیری از قطبی‌سازی شناسایی می‌کند: (1) افزایش تحمل، طیف نظراتی که افراد جذاب می‌دانند. (2) محدود کردن نفوذ رادیکالیزه کننده افراط گرایان. و (3) مشوق سیاست های غیر افراطی که با منافع شخصی افراد همسو هستند. ما همچنین دریافتیم که شوک‌های خارجی – مانند جنگ‌ها، بحران‌های اقتصادی، یا بلایای آب‌وهوایی – می‌توانند نظرات افراد را در توزیع‌های قطبی‌تر تثبیت کنند، اما فقط در صورتی که بسیار قوی باشند یا قبل از شروع الگوهای قطبی‌سازی شدید رخ دهند.

مدلی ساده از تغییر عقیده

مدل جذب-دافعه ما (ARM) یک مدل تغییر عقیده مبتنی بر عامل است. این نوع مدل ها مفروضات مربوط به نحوه تعامل افراد با یکدیگر و تغییر ایدئولوژی های سیاسی خود را رسمیت می بخشند و سپس پیامدهای آن مفروضات را بررسی می کنند. به عنوان مثال، در مدل فرهنگ گسترده آکسلرود که به طور گسترده تحقیق شده است، «کارگزاران» می‌توانند ویژگی‌های فرهنگی را از همسایگان خود بپذیرند تا زمانی که چیزی مشترک داشته باشند، اما پس از واگرایی کامل فرهنگ‌هایشان، تعامل را متوقف کنند. این کار مهم نشان داد که واگرایی فرهنگی در مقیاس بزرگ حتی زمانی که تعاملات بین افراد یا جوامع صرفاً شبیه‌سازی می‌شود ممکن است رخ دهد – برای مثال، اگر ایالات متحده اسپانیایی را به عنوان زبان ملی خود برای نزدیک‌تر شدن به مکزیک بپذیرد، فرهنگ ما احتمالاً از انگلیسی و فرانسوی متفاوت خواهد بود. – زبان کانادایی.

ARM دو قانون تغییر عقیده دارد. قاعده اول بیان می کند که عوامل به احتمال زیاد با عوامل دیگری که نظرات مشابهی دارند تعامل دارند. دانشمندان علوم اجتماعی این پدیده به خوبی تثبیت شده را “هم دوستی” می نامند. قانون دوم بیان می‌کند که وقتی عواملی با نظرات مشابه تعامل دارند، نظرات آنها به هم نزدیک‌تر می‌شود (یعنی مانند مدل فرهنگ اکسلرود جذب می‌شوند). برعکس، هنگامی که عوامل غیرمشابه با هم تعامل دارند، نظرات آنها بیشتر از هم دور می شود (یعنی دفع می کنند). مدارا درجه تشابه بین نظراتی است که عوامل متقابل آن را جذاب و فراتر از آن منفور می دانند. در مورد مدیریت بدهی های فدرال، فردی با تحمل بالا ممکن است همه چیز را از محدود کردن هزینه های دفاعی گرفته تا کاهش مالیات ها برای تشویق ایجاد شغل جذاب بیابد، در حالی که فردی با تحمل پایین که ترجیح می دهد سقف بدهی را افزایش دهد، ممکن است حتی از دیدگاه های مشابه دور شود. ارائه شده توسط نظریه پولی مدرن.

تأثیرات بزرگ تحمل

مطابق با شهود دموکراتیک و کثرت‌گرایانه ما، مدل ARM نشان می‌دهد که سطح تحمل جامعه به شدت بر مسیر قطبی‌سازی تأثیر می‌گذارد. تحمل کم در بین بازیگران باعث هجوم فعل و انفعالات دافعه و شروع سریع قطبی شدن شدید می شود، در حالی که تحمل متوسط ​​تا زیاد برعکس است. پس چگونه تحمل بیشتری نسبت به دیدگاه های متفاوت و مخالف ایجاد کنیم؟

قرار گرفتن در معرض دیدگاه های متفاوت همیشه راه حل نیست

مفاهیمی مانند “ما بیشتر از اختلافات مشترک داریم” یا “اگر من را بهتر می شناختید، چیزهای نفرت انگیزی را که می گویید نمی گفتید” برای درک متقابل به عنوان پادزهری برای عدم تحمل جذاب است. تحت این دیدگاه، ما می‌توانیم شکاف‌های ملی را با بیرون آمدن از محله‌های همگن و اتاق‌های پژواک اطلاعاتی خود برای یادگیری از کسانی که با ما متفاوت هستند، درمان کنیم. یافته‌های ما با این احساس در تضاد نیست، اما آنها به احتیاط توصیه می‌کنند: وقتی جمعیت‌ها سرسختانه تحمل نمی‌کنند، افزایش قرار گرفتن در معرض می‌تواند قطبی شدن را تشدید کند. ما باید به دنبال توییتر نباشیم تا ببینیم چگونه قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از ایدئولوژی ها لزوماً تحمل را افزایش نمی دهد. برعکس، تعاملات رسانه های اجتماعی اغلب شکاف های عمیق را تقویت می کند.

حتی انگیزه های ضعیف برای عقاید غیرقطبی می تواند موج را متوقف کند

برخلاف عوامل موجود در مدل ما که آزادانه در طول طیف ایدئولوژیک جذب و دفع می شوند، انسان ها دارای ارزش های اجتماعی و فرهنگی هستند که به عنوان لنگر موقعیت هایی عمل می کنند که گاهی اوقات در خدمت منافع خود هستند. این امر به ویژه زمانی صادق است که سهم یک فرد در نتیجه یک سیاست مشخص باشد، مثلاً مالک یک کسب و کار کوچک بیشتر با افزایش مالیات مخالفت می کند یا معلم مدرسه حمایت بیشتری از بودجه مدارس دولتی می کند. ما این اثرات “نفع شخصی” را با اختصاص یک احتمال کوچک (مثلاً 5٪ یا 10٪) بررسی کردیم که یک عامل از تعامل معمول خود با یک عامل دیگر چشم پوشی می کند و در عوض به سمت یک موقعیت غیر افراطی ثابت حرکت می کند. با کمال تعجب، حتی اگر کارگزاران به ندرت به نفع شخصی خود عمل کنند – هر 100 تا 200 فرصت یک بار – این اثر به مردم اجازه می دهد تا از قطبی شدن شدید اجتناب کنند. این امیدوارکننده‌ترین نتیجه مدل ما است زیرا نشان می‌دهد که اگر قانون‌گذاران، دیگر نخبگان و رسانه‌ها بتوانند مواضع منافع شخصی خود را حتی بسیار ضعیف تحریک کنند، تأثیر تعدیل‌کننده بر قطبی‌سازی قابل‌توجه خواهد بود.

درک شوک: 9/11 در مقابل. کووید -19

به قول معروف “دشمن دشمن من دوست من است.” آیا در مواجهه با شوک های خارجی مانند جنگ، بلایای آب و هوایی، یا بحران های اقتصادی، قطبی شدن کاهش می یابد – حتی به طور موقت؟ با توجه به مدل ما بستگی دارد. به طور خاص، بحران‌ها تنها در صورتی جمعیت را متحد می‌کنند که قبل از شروع قطبی‌سازی شدید یا اگر تأثیرات چنین بحران‌هایی بسیار قوی باشد و بر هر شکاف ایدئولوژیکی از قبل موجود غلبه کند. این یک لنز مفید برای درک اینکه چرا برخی از بحران‌ها منجر به اقدامات قاطع می‌شوند در حالی که برخی دیگر پاسخ‌های کندتر و مبهم‌تری را ارائه می‌دهند – هر کدام پیامدهای خاص خود را به ارث می‌برند.

حملات 11 سپتامبر 20 سال پیش به نظر می رسد که هم معیارهای زمان بندی و هم معیارهای بزرگی را برآورده می کند، در حالی که ایالات متحده با بحرانی از وزن شخصی و ژئوپلیتیکی عظیم در برابر دشمنی که به وضوح بیان شده است، مواجه است. در پاسخ، کنگره تقریباً به اتفاق آرا به گسترش اختیارات جنگ اجرایی رأی داد. در مقابل، از آنجایی که همه‌گیری کووید-19 به ویران کردن ایالات متحده ادامه می‌دهد و جان بیش از 850000 آمریکایی را در کمتر از دو سال گرفت، ما – اکنون تحت دو دولت – قادر به ایجاد یک واکنش ملی منسجم نبوده‌ایم. به جای استفاده از قانون مجوز دفاع ملی یا سایر مکانیسم‌های بودجه فدرال برای حمایت از آزمایش‌ها و تلاش‌های ردیابی تماس در مراحل اولیه، مجموعه‌ای از سیاست‌های بهداشت عمومی ایالت به ایالت و مقاومت جامعه در برابر ماسک‌سازی و واکسیناسیون چیزی جز اتحاد را نشان می‌دهد. علیرغم پیامدهای وخیم بهداشتی، اقتصادی و آموزشی بیماری همه گیر، مدل ما نشان می دهد که اثرات آن یا به اندازه کافی قوی نیست و یا به احتمال زیاد، برای غلبه بر شکاف های ایدئولوژیک موجود، توسط بخش های مختلف جامعه به طور یکسان تجربه نشده است.

اگر امیدواریم به طور موثر به بحران‌های آینده پاسخ دهیم، باید لگ قطبی شدن را بشکنیم. تحقیقات ما بر اهمیت پرورش بردباری فراتر از قرار دادن افراد در معرض ایده‌های جدید تاکید می‌کند. مداخلاتی که بر همدلی و ارتباط متمرکز می‌شوند، مانند داستان سرایی، ممکن است در پر کردن شکاف‌های ایدئولوژیک در جایی که دیگران باعث واکنش منفی زننده شده‌اند، موفق شوند. مدل ما همچنین بر توانایی قانون‌گذاران و رسانه‌ها برای تضعیف دو قطبی شدن با تشویق دیدگاه‌های غیر افراطی تأکید می‌کند، همانطور که واکنش عمومی علیه قیام 6 ژانویه پس از پوشش خبری بسیار منفی نشان می‌دهد. با در پیش بودن انتخابات میان دوره ای 2022، بسیار مهم است که نامزدها و رسانه ها در برابر سم افراط گرایی مقاومت کنند تا اینکه از آن سود ببرند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü