چگونه کشورها از قدرت محاسباتی برای دستیابی به استراتژی های هوش مصنوعی ملی خود استفاده می کنند

[ad_1]

ابرکامپیوترها با استفاده از سخت‌افزار تنظیم‌شده، شبکه اختصاصی و ذخیره‌سازی گسترده داده‌ها، مدت‌هاست که برای پروژه‌های محاسباتی فشرده که نیاز به پردازش مقادیر زیادی داده دارند، استفاده می‌شوند. با ظهور هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، تقاضا برای این کامپیوترهای قدرتمند رو به افزایش است و در نتیجه قدرت پردازش به سرعت در حال افزایش است. به این ترتیب، رشد هوش مصنوعی به طور جدایی ناپذیری با افزایش قدرت پردازش این دستگاه های با کارایی بالا مرتبط است.

سوپرکامپیوترها جدید نیستند. این اصطلاح در اواخر دهه 1920 ظاهر شد و CDC 6600 (که در سال 1964 راه اندازی شد) به طور کلی به عنوان اولین ابررایانه واقعی در نظر گرفته می شود. ابرکامپیوترهای اولیه فقط از چند پردازنده بسیار قدرتمند استفاده می کردند، اما در اواخر دهه 1990، متخصصان کامپیوتر متوجه شدند که ترکیب هزاران پردازنده آماده، بیشترین قدرت پردازش را فراهم می کند. ابرکامپیوترهای مدرن دارای بیش از 60000 پردازنده موازی هستند تا به سطوح عملکرد پتافلاپ نزدیک شوند.

با توجه به تهدیدات امنیتی ناشی از ابرکامپیوترها، کنسرسیومی از کشورها، از جمله ایالات متحده، آلمان و کره جنوبی، قرارداد Wassenaar را توسعه داده اند که فروش ابررایانه هایی را که می توانند برای مقاصد نظامی استفاده کنند، محدود می کند. با این وجود، ابررایانه‌ها را می‌توان در اکثر کشورهایی که تحقیقات هوش مصنوعی انجام می‌دهند، یافت.

به این ترتیب، بیشتر توسعه هوش مصنوعی بر دو پایه استوار است: فناوری و در دسترس بودن سرمایه انسانی. گزارش های قبلی ما در مورد بروکینگز، چگونه کشورهای مختلف به هوش مصنوعی نگاه می کنند و تجزیه و تحلیل برنامه های هوش مصنوعی در 34 کشور، جزئیات نحوه رویکرد کشورها به برنامه های تفسیری ملی و نحوه تفسیر آنها را نشان می دهد. در قطعه بعدی «برندگان و بازندگان در اجرای آرمان های ملی هوش مصنوعی» به چگونگی تحقق آرزوهای کشورهای مختلف در ابعاد فناوری محور و مردم مدار پرداختیم. در آخرین انتشار خود، معضل مردم: چگونه سرمایه انسانی دستیابی به استراتژی‌های هوش مصنوعی ملی را هدایت می‌کند یا آن را محدود می‌کند، بعد انسانی را مورد بحث قرار دادیم و در این بخش، چگونگی آمادگی هر کشور برای رسیدن به اهداف هوش مصنوعی خود را در مرحله دوم بررسی خواهیم کرد. ستون – بعد تکنولوژیکی.

توسعه عوامل فناورانه

برای تجزیه و تحلیل آمادگی تکنولوژیکی هر کشور، مجموعه‌ای از داده‌ها را در سطح کشور جمع‌آوری کردیم که شامل: تعداد و اندازه ابر رایانه‌ها در هر کشور، میزان ابتکارات هوش مصنوعی عمومی و خصوصی در هر کشور، تعداد استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در هر کشور است. هر کشور و تعداد اختراعات مربوط به هوش مصنوعی و مقالات کنفرانسی که توسط دانشمندان هر کشور تهیه شده است. این منجر به ده آیتم داده مختلف شد.[1]

مانند تجزیه و تحلیل های قبلی، ما یک تحلیل عاملی انجام دادیم تا مشخص کنیم که آیا هر یک از عناصر داده ارتباط نزدیکی با هم دارند یا خیر. عناصر نزدیک به هم می توانند از نظر ریاضی در یک عامل ترکیبی ترکیب شوند که به تفسیر کمک می کند. دو عامل واضح در این تحلیل عاملی پدیدار شد. اولین عامل شامل رتبه‌بندی کشورها از عملکرد محاسباتی اوج نظری، تعداد هسته‌های پردازنده، تعداد ابررایانه‌ها و حداکثر عملکرد LINPACK به دست آمده بود. رتبه بندی کشورها بر اساس تعداد گزارش های کنفرانس ها و مجلات؛ و رتبه کشور بر اساس تعداد پتنت. عامل دوم شامل سرمایه گذاری خصوصی و دولتی در هوش مصنوعی است. یک زمینه شروع کننده هوش مصنوعی ارتباط نزدیکی با هیچ یک از عوامل نداشت و از تجزیه و تحلیل بیشتر حذف شد.

بدیهی است که همه زمینه ها در عامل اول یا مستقیماً با فناوری یا استفاده از آن در تحقیقات مرتبط هستند. در نتیجه این عامل را فناوری و تحقیق می نامیم. عامل دوم فقط بر سرمایه گذاری متمرکز است و به همین دلیل است که به این حوزه سرمایه گذاری می گوییم.

شکل 1 موقعیت یک گروه منتخب از کشورها را در این ابعاد فرعی نشان می دهد.
نموداری که نشان می دهد چندین کشور از نظر فناوری، تحقیق و سرمایه گذاری در کجا قرار دارند.

ربع ها را به صورت زیر تفسیر و نام گذاری می کنیم. کشورهای گوشه سمت راست بالا رهبران نامیده می شوند. آنها هم یک فناوری پایدار و پلت فرم تحقیقاتی (عامل یک) و هم سرمایه گذاری عمومی / خصوصی قابل توجهی (عامل دو) دارند. ما کشورهای ربع پایین سمت راست را “ماهر در فناوری” می نامیم. این کشورها از فناوری و بستر تحقیقاتی فعلی قوی برخوردارند، اما فاقد سرمایه گذاری دولتی و خصوصی قوی هستند. کشورهایی که در ربع بالا سمت چپ قرار دارند، «تامین مالی موقعیت‌یابی» نامیده می‌شوند و کشورهایی هستند که جریان مالی قوی دارند اما از نظر فناوری و تحقیقات عقب هستند. در نهایت، ما ربع پایین سمت چپ را “ناآماده” می نامیم که نشان دهنده کشورهایی است که فاقد فناوری و تحقیق هستند و همچنین از نظر بودجه.

آمریکا و چین

رقابت برای تسلط فناوری به وضوح یک مسابقه دو اسبی بین ایالات متحده (صدک 94 برای فناوری و تحقیق و صدک 96 برای سرمایه گذاری) و چین (صدک 94 برای فناوری و تحقیق و 91 درصد برای سرمایه گذاری) است. در حالی که ایالات متحده در مجموع پیشتاز بسیار کمی دارد، هر دو کشور برای هر یک از اقلام داده ما در سه رتبه اول قرار دارند. این تعجب آور نیست، زیرا اندازه اقتصادهای ایالات متحده و چین (بزرگترین و دومین اقتصاد بزرگ به ترتیب با 20 تریلیون و 15 تریلیون دلار) از ژاپن که سومین اقتصاد بزرگ است (4.9 تریلیون دلار) پیشی گرفته است. در نتیجه، برای ادامه برجسته شدن هیچ یک از کشورها موانعی با محوریت فناوری نمی بینیم.

انگلستان، فرانسه، ژاپن و آلمان

بریتانیا (صدک 75 در فناوری و تحقیق و صدک 88 در سرمایه گذاری)، فرانسه (صدک 75 در فناوری و تحقیقات و صدک 81 در سرمایه گذاری)، ژاپن (صدک 87 در فناوری و تحقیق و صدک 75 در سرمایه گذاری) و آلمان صدک 83 در فناوری و تحقیق و صدک 68 در سرمایه گذاری) بسته ای قوی برای تعقیب این دو رهبر تشکیل می دهد. از میان چهار کشور، ما معتقدیم که بریتانیا در قوی ترین موقعیت برای به چالش کشیدن ایالات متحده و چین است و این بر اساس سرمایه گذاری بیشتر آنها در فناوری است. ما بر این باوریم که این سرمایه‌گذاری‌ها به آنها این امکان را می‌دهد که سریع‌تر از سایر کشورها شکاف را پر کنند. با این حال، ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که اقتصاد ژاپن بزرگترین اقتصاد از این چهار کشور است و این نشان می دهد که اگر آنها تصمیم به انجام این کار بگیرند، می توانند به سرعت تلاش های خود را افزایش دهند.

هند، کانادا، کره جنوبی و ایتالیا

هند (صدک 57 در فناوری و تحقیق و صدک 78 در سرمایه گذاری)، کانادا (صدک 68 در فناوری و تحقیق و صدک 60 در سرمایه گذاری)، کره جنوبی (صدک 71 در فناوری و تحقیق و صدک 60 در سرمایه گذاری) و ایتالیا (صدک 71) در فناوری و تحقیقات و صدک 60 در سرمایه گذاری) ربع رهبران را تکمیل می کند. مانند بریتانیا، هند نیز از نظر بودجه در موقعیت خوبی قرار دارد و باید به سرعت از چهار کشور دیگر جدا شود.

داستانی از اقتصاد

تقریباً بدون استثنا، پیوند قوی بین اندازه اقتصادی کشور و موقعیت آن در ربع ما وجود دارد. ایالات متحده قطعاً از موقعیت خود به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان استفاده می کند و تقریباً از هر کشور دیگری سرمایه گذاری های تکنولوژیکی بسیار بیشتری انجام می دهد. چین به رتبه دوم نزدیک شده است. اگرچه از نظر مردم نگران موضع آمریکا بودیم، اما از نظر فناوری نگرانی مشابهی وجود ندارد. آمریکا همچنان یک رهبر جهانی در نوآوری دیجیتال است و ابر رایانه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

واقعیت ناخوشایند برای ایالات متحده این است که قدرت اقتصادی این کشور در انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم در زیرساخت‌های فناوری بسیار مفید است، سرمایه‌گذاری‌هایی که برای موفقیت در پیگیری هوش مصنوعی ضروری هستند اما کافی نیستند، اما این قدرت اقتصادی ربطی به دیگری ندارد یا هیچ ارتباطی ندارد. عنصر ضروری – توانایی جذب افراد مناسب برای توسعه و اجرای استراتژی هوش مصنوعی آن. برعکس، چین همچنین دارای قدرت اقتصادی برای سرمایه گذاری های لازم در زیرساخت های فناوری است، اما همچنین دارای جمعیت قابل توجهی برای تامین انرژی مورد نیاز مردم است. به عبارت دیگر، چین هر دو شرایط لازم برای موفقیت هوش مصنوعی را دارد، در حالی که ایالات متحده تنها یک شرط را دارد. به این ترتیب، چین اکنون در وضعیت بسیار بهتری نسبت به ایالات متحده برای دستیابی به اهداف هوش مصنوعی خود قرار دارد و بدون تغییر در زمینه انسانی، ایالات متحده عقب خواهد ماند.

در پست بعدی ما به طور انحصاری بر روی کارهایی که ایالات متحده برای بهبود موقعیت خود باید انجام دهد تمرکز خواهیم کرد و در پست بعدی به استراتژی های تجهیزاتی مختلفی خواهیم پرداخت که از نقاط قوت هر کشور بهره می برند.


[1]: اینها عبارت بودند از: Rpeak (رتبه کشور در عملکرد محاسباتی اوج نظری)، هسته ها (رتبه کشور در تعداد هسته های پردازشی)، تعداد (رتبه کشور در تعداد ابررایانه ها)، Rmax (رتبه کشور در حداکثر عملکرد محاسباتی به دست آمده با ممیز شناور (LINPACK) استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی (رتبه کشور برای تعداد استارت‌آپ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی)، سرمایه‌گذاری خصوصی (درصد کشور برای سرمایه‌گذاری خصوصی در هوش مصنوعی)، سرمایه‌گذاری عمومی (رتبه کشور برای سرمایه‌گذاری عمومی در هوش مصنوعی)، مقالات کنفرانس هوش مصنوعی (رتبه کشور برای تعداد از گزارش های کنفرانس هوش مصنوعی)، مقالات ژورنال هوش مصنوعی (رتبه کشور برای تعداد مقالات هوش مصنوعی) و اختراعات هوش مصنوعی (رتبه کشور برای تعداد پتنت های هوش مصنوعی).

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü