چگونه فناوری ارزیابی و درمان سلامت روان را متحول می کند

[ad_1]

در سال 2020، رای دهندگان اورگان اقدامی را برای قانونی کردن ماده روانگردان سیلوسایبین که هنوز در مرحله آزمایشات بالینی است، تصویب کردند. اداره بهداشت اورگان اکنون با چالش بی‌سابقه‌ای برای ایجاد نسخه‌های سطح ایالتی فرآیندهای سازمان غذا و دارو (FDA)، از گواهی‌های ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا موارد مصرف پذیرفته‌شده، مواجه است.

منابع سنتی شواهد، مانند تحقیقات آکادمیک تجربی و آزمایش‌های بالینی آزمایشگاهی، هنوز نسبتاً کمیاب هستند، بنابراین مقامات دولتی مجبورند از همان منابعی استفاده کنند که در ابتدا به جنبش سیاسی کشور دامن زدند: اینترنت.

به دلیل استفاده غیرقانونی از آنها، بسیاری از نوآوری ها در مورد روان درمانی از طریق شبکه های زیرزمینی درمانگران غیرقانونی و جشنواره های موسیقی غرب وحشی صورت گرفته است. محققان اغلب به انجمن‌های آنلاین، ویدئوهای یوتیوب و مطالعات سلامت آنلاین روی می‌آورند تا راه‌هایی را که از طریق آنها می‌توان از این مواد برای درمان تعدادی از اختلالات روانی استفاده کرد، یافت. به عنوان مثال، یک مطالعه اولیه در مورد داروهای روانگردان در مورد اعتیاد به تنباکو اشاره کرد:

هیچ گزارشی در ادبیات علمی ترک سیگار را در نتیجه استفاده غیر بالینی از آگونیست های 5-HT2AR توصیف نکرده است. [the neurological mechanism for Psilocybin] شواهد حکایتی نشان می دهد که چنین گزارش هایی غیر معمول نیستند. روانشناس بالینی لئو زف توضیح می دهد که چگونه بازتاب خود به خود در مورد سیگار کشیدن در طول آزمایش LSD در دهه 1960 باعث پرهیز بعدی او از سیگار کشیدن مادام العمر شد (Stolaroff, 2004). گزارش‌های مشابهی که ترک سیگار را به سیلوسایبین یا دیگر مصرف روان‌گردان نسبت می‌دهند در وب‌سایت‌های مرتبط با مواد روان‌گردان مانند Erowid منتشر شده است. [an Internet database of psychedelic experiences]”

به موجب قانون داروهای قرن بیست و یکم، FDA شروع به اجرای دستورالعمل‌های نظارتی برای جمع‌آوری داده‌های سلامت از منابع آنلاین کرد، اما این برای ویژگی‌های دارویی روانگردان بسیار کند بود.

برای روشن بودن، بسیاری از گزارش‌های آنلاین از موقعیت‌هایی می‌آیند که شبیه نظارت پزشکی هستند – آنها فقط افرادی نیستند که در طول مهمانی‌ها به تنهایی “لغز می‌کنند”. چندین دهه درمان زیرزمینی همچنین منجر به مجموعه‌ای از استانداردهای ایمنی و راهنماهای آموزشی شده است که بسیاری از مطالعات آکادمیک، از جمله مطالعات مورد تایید FDA را ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، Vet Solutions به سربازان نیروهای ویژه کمک مالی می کند تا تحت درمان های روانگردان در خارج از کشور قرار گیرند، از جمله ایبوگا، درختچه ای قدرتمند که درمانی امیدوارکننده برای اعتیاد به مواد افیونی است. در این شرایط، بیماران جدید فهرست طولانی ای از روش های ایمنی – از اشکال پزشکی گرفته تا نظارت بر قلب – را در طول تجربه روانگردان دنبال می کنند.

علیرغم فرآیندهای پزشکی دقیق، هنوز تنها شواهد مشاهده ای در مجلات دانشگاهی از اثربخشی ایبوگا در خارج از کشورهایی مانند نیوزلند وجود دارد، جایی که درمان های روانگردان به صراحت غیرقانونی نیستند.

این یکی از دلایلی است که هیئت تحریریه تأثیرگذار اورگان از شهروندان خواست قبل از انتخابات 2020 خیلی سریع جلوی علم نپرند. با این حال، گروه‌هایی از بیماران مشتاق راه‌حل‌هایی برای بیماری‌های مقاوم، گروه‌های سیاسی بسیار قدرتمندی را تشکیل داده‌اند که بر ایالت‌ها فشار می‌آورند تا سریع‌تر از سرعت نسبی یخبندان دهه‌ها آزمایش‌های بالینی حرکت کنند.

برخی از پاسخ های سیاسی ممکن

مانند قانونی شدن حشیش، رای دهندگان ممکن است قوانین را سریعتر از آنچه برخی از قانونگذاران می خواستند تصویب کرده باشند. اما اکنون نحوه واکنش قانونگذاران به این فشار می تواند بر سلامت عمومی تأثیر بگذارد. در بازار شاهدانه، محدودیت‌های اولیه بیش از حد برای دسترسی به مواد مخدر به بازار سیاه اجازه رونق داده است و در نتیجه، قوانین در حال بازنگری هستند.

با روانگردان ها، برای ایجاد تعادل بین ایمنی و تقاضای دسترسی قبل از تایید FDA، در اینجا برخی از گزینه های سیاست وجود دارد.

1. از ملل دیگر الگو بگیرید

شوراهای بهداشت با استفاده از یک چارچوب قانونی برای «تقابل متقابل بین‌المللی» می‌توانند رویه‌های کشورهایی را که ایمنی و کارآمدی آنها ثابت شده است، اتخاذ کنند. روان درمانی و استفاده از تشریفات در سراسر جهان رایج است. وقتی از آمستردام بازدید کردم، جایی که سیلوسایبین در فروشگاه های خرده فروشی فروخته می شود، یک صنعت پر رونق مراقبت های بهداشتی خانگی را کشف کردم. حتی در یک سیستم نظارتی بسیار باز، یک مطالعه نشان داد که عملا هیچ مورد آسیب یا جنایت وجود ندارد. به این ترتیب، قانونگذاران ایالتی می توانند اطمینان داشته باشند که نظارت دقیق پزشکی بر این ماده خاص ممکن است غیر ضروری باشد.

دستورالعمل های داخلی و خارجی ممکن است داروهای خطرناک تری را نیز هدف قرار دهند. موادی که به طور سنتی در مراسم معنوی استفاده می شود، مانند چای ایبوگا یا آمازون، ayahuasca، خطرات بیشتری دارند، اما هنوز در مسیر قانونی شدن در آمریکا هستند. درمان ممکن است شامل حالت تهوع شدید، عوارض قلبی یا سم زدایی باشد. طی سال‌ها، مردم بومی و پزشکان شاغل در کشورهای خارج از ایالات متحده دستورالعمل‌هایی را تدوین کرده‌اند که خطرات پزشکی را کاهش می‌دهد.

2. مسیر اشتراک اجتماعی به تحقیق را قانونی کنید

استفاده از روانگردان بسیار رایج است، اما جمع آوری داده ها در مورد بهترین شیوه ها و عوارض جانبی برای محققان دشوار است. یک راه حل امیدوارکننده برای اطلاعات ایمنی و سلامت عمومی از سوی سناتور کالیفرنیا، اسکات وینر، ارائه شد، که قانونی را برای قانونی کردن “اشتراک گذاری اجتماعی” برای طیف گسترده ای از روانگردان ها معرفی کرد و می تواند سال آینده تصویب شود.

لایحه کالیفرنیا اجازه بازار بزرگی مانند صنعت حشیش را نمی دهد، اما استفاده غیرتجاری در مقیاس کوچک را در انواع سناریوهایی که معمولاً از داروهای روانگردان استفاده می شود، مانند جشنواره ها، مراسم زیرزمینی یا در طبیعت با دوستان اجازه می دهد.

بر اساس این قانون جدید، استفاده افسارگسیخته از داروهای روانگردان می تواند از سایه خارج شود و برای تحقیق در دسترس باشد. هنوز تفاوت های ظریف زیادی برای روان درمانی وجود دارد و اینکه چه تنظیماتی باید مجاز باشد.

برای مثال، در طول همه‌گیری، برخی از تمرین‌کنندگان خطر شیوع COVID-19 را به خطر انداختند و به سازماندهی رویدادهای شخصی ادامه دادند. در واقع، من یک پزشک محبوب را پیدا کردم که رویدادهای Zoom را برای ده ها شرکت کننده با ترکیب جدید MDA انجام داد و یافته های من را از طریق تحقیقات قوم نگاری گزارش کرد. علاوه بر این، مجله معتبر طبیعت اخیراً مطالعه ای از داده های این برنامه منتشر شده است که نشان می دهد بین افزایش سلامت روان و “میکرودوز” مکرر با دوزهای کم، که اغلب در خانه انجام می شود، ارتباط وجود دارد.

یعنی تله درمانی می تواند شکل موثری از درمان سلامت روان با داروهای روانگردان باشد. با این حال، از آنجایی که عملاً هیچ مدرکی در ادبیات آکادمیک در مورد سنجش از دور منتشر نشده است، اداره بهداشت اورگان و یک لایحه کاملاً جدید در نیویورک فقط می توانند تجربیات زنده و شخصی با سیلوسایبین را مجاز کنند.

در اورگان، ساکنان قطعا به نادیده گرفتن قانون ادامه خواهند داد. یک سیستم اشتراک گذاری اجتماعی نظارتی مشابه آنچه در کالیفرنیا ارائه می شود می تواند اطلاعات حیاتی در مورد نحوه کنترل ادغام اجتناب ناپذیر روانگردان ها در سیستم بهداشت عمومی ارائه دهد. سپس آژانس‌ها می‌توانند با یک صنعت خانگی جدید از شرکت‌های نرم‌افزاری سازگار با روانگردان مانند Maya Health و Quantified Citizen برای جمع‌آوری و انتشار یافته‌ها شریک شوند.

پروفسور میسون مارکس، مدیر پروژه در مرکز سیاست های جدید سلامت هاروارد، پتری فلوم، به طور مشابه در مقاله ای در مجله انجمن پزشکی آمریکا به این نتیجه رسید که «به مدت 50 سال، ممنوعیت داروهای روانگردان مانع از تحقیقات شده و مردم را از شرایط سلامت روان محروم کرده است. (که بسیاری از آنها اعضای جمعیت های به حاشیه رانده شده یا محروم از خدمات تاریخی هستند) به گزینه های درمانی مناسب.

3. جعبه های شنی برای بازپرداخت بیمه درمان ارزان تر

پروژه‌های نمایشی، مانند «جعبه‌های شنی نظارتی»، راهی برای کشورها برای اجرای آزمایشی تجاری‌سازی جدید اما پرخطر است. پروژه های نمایشی توسط مرکز مدیکر و خدمات مدیکید برای کاهش هزینه دیابت یا در سنگاپور برای آزمایش خدمات بهداشت از راه دور استفاده می شود که ممکن است ارزان تر نیز باشد.

پروژه های نمایشی استثناهای نظارتی هستند که از نظر زمانی محدود هستند، الزامات گزارش دهی را افزایش داده اند و شامل پروتکل های رضایت آگاهانه سخت گیرانه تری هستند. از نظر سیاسی، آنها نسبت به مقررات زدایی سنتی که قوانین غروب آفتاب داخلی ندارد، ایمن تر هستند.

ارائه دهندگان خدمات برای شرکت در یک پروژه نمایشی (به عنوان پزشک ارائه دهنده خدمات بهداشت از راه دور) درخواست می دهند و توسط آژانس نظارت بر پروژه تایید می شوند.

در مورد داروهای روانگردان، پروژه های نمایشی می توانند به کنترل هزینه های باورنکردنی کمک کنند. درمان روانگردان قبلاً به دلیل هزینه نسبتاً بالای آن که می تواند بیش از هزاران دلار از جیب شما باشد، انتقاداتی را دریافت کرده است. در بحبوحه بحران سلامت روان، درمان فردی مجاز با کمبود مواجه است که قیمت ها را افزایش می دهد.

استراتژی های مختلفی با هزینه کمتر وجود دارد. برای مثال، یک خط تلفن جدید سلامت روان، Fireside، مشاوره تلویزیونی همتا را برای کسانی که تجربه‌های روانگردان بسیار چالش برانگیزی را تجربه می‌کنند، به عنوان جایگزینی برای خدمات اورژانس سنتی ارائه می‌دهد.

مشاوره همتا و سایر نقش‌هایی که استانداردهای طولانی برای صدور مجوز حرفه‌ای ندارند، می‌تواند راه‌حل اصلی هم برای افزایش عرضه مشاوران سلامت و هم برای کاهش هزینه‌های آنها باشد.

بیمه درمانی دولتی هنوز تمایلی به پوشش درمان های خارج از تایید FDA ندارد، حتی اگر ایالت آن را قانونی کرده باشد، و مقرون به صرفه تر است. در نتیجه، آژانس‌ها و شرکت‌های بیمه دولتی نمی‌توانند از درمان‌های ارزان‌تر در ایالت‌هایی که جلوتر از FDA هستند استفاده کنند. در این موارد، اگر نتایج یک نمایش نوید یک دارو یا خدمات مشاوره ای خاص را نشان دهد، دولت می تواند قانونی برای بازپرداخت هزینه های بیمه، بهبود دسترسی بیماران و صرفه جویی در پول دولت وضع کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000Omegle