چگونه درگیری های خاورمیانه در رسانه های اجتماعی پخش می شود

[ad_1]

خاورمیانه همیشه مملو از دشمنی و رقابت بوده است و رژیم‌های آن مدت‌هاست که از پیوندهای زبانی، مذهبی و فرهنگی فراوان این منطقه برای شکل دادن به فضای سیاسی کلی استفاده کرده‌اند. رژیم هایی که فضای اطلاعات را کنترل نمی کنند در خطر نابودی توسط آن هستند.

خاورمیانه به دور از تنهایی است. تقریباً هر رژیم مستبدی جمعیت خود را با تبلیغات، از تلویزیون تحت کنترل دولت گرفته تا کمپین های رسانه های اجتماعی در طیف گسترده ای از پلتفرم ها، به رگبار می گیرد. با این حال، خاورمیانه ممکن است به ویژه مستعد عملیات نفوذ خارجی باشد. علاوه بر رقابت‌های شدید منطقه‌ای، فقدان رسانه‌های آزاد در بسیاری از کشورها و بی‌اعتمادی به دولت و نهادها، منطقه را به‌ویژه آسیب‌پذیر کرده است.

این تمایل با توطئه های واقعی، از جمله کودتای 1953 که مصدق را سرنگون کرد، بهانه دروغین بحران سوئز، و تلاش های بی شمار دولت های منطقه برای تضعیف و سرنگونی یکدیگر تقویت می شود. علاوه بر این، پیوندهای مشترک مذهبی، تاریخی و زبانی، که در مفاهیمی مانند پان عربیسم و ​​پان اسلامیسم تجسم یافته است، هر دو پیوندهای فراملی ایجاد می کند و آسیب پذیری ها را تقویت می کند. عبور از مرزها برای ایده ها آسان است، و با انجام این کار آنها می توانند الهام بخش، بترسانند یا واژگون کنند.

کمپین های رسانه های اجتماعی اکنون ابزاری منظم برای دولت های خاورمیانه است و دولت هایی مانند روسیه که به دنبال نفوذ در خاورمیانه هستند نیز از آنها استفاده می کنند. به عنوان مثال، تقابل بین بحرین، مصر، عربستان سعودی و امارات (به اصطلاح “چهارگانه”) و قطر در سال 2017 آغاز شد که بخشی از آن به دلیل بهره برداری از رسانه های اجتماعی شامل حساب های ایمیل هک شده و اطلاعات نادرست مرتبط بود. این به یک درگیری عظیم رسانه های اجتماعی بین دو طرف در سراسر جهان اسلام تبدیل شد که تا به امروز ادامه دارد. این کمپین بعداً شامل تلاشی برای بی‌اعتبار کردن متحد قطر، ترکیه، شد و بازیگران جنگ داخلی در لیبی و یمن را نیز شامل شد. ایران به نوبه خود شبکه ای از وب سایت های جعلی و شخصیت های آنلاین ایجاد کرد، عملیاتی که The Citizen Lab آن را “Endless Mayfly” نامید تا اطلاعات نادرست درباره عربستان سعودی، اسرائیل و ایالات متحده منتشر کند. در سطح فردی تر، عربستان سعودی مخالفانی مانند جمال خاشقجی را هدف قرار داد و سعی کرد زندگی آنلاین او را به جهنم تبدیل کند – همانطور که یکی از دوستانش می گوید «معادل تیراندازی مداوم آنلاین».

چرا رسانه های اجتماعی برای دولت های خاورمیانه بسیار مفید است؟

رسانه های اجتماعی چندین مزیت را به دولت ها در عملیات اطلاعاتی ارائه می دهند. شاید مهم‌تر از همه، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی نسبتاً ارزان هستند و موانع کمی برای ورود دارند. از آنجایی که بسیاری از خاورمیانه‌ای‌ها از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دستکاری این پلتفرم‌ها روشی ارزان برای رژیم‌ها برای تأثیرگذاری بر مخاطبان بزرگ است. علاوه بر این، نرده‌های محافظ شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در خارج از محیط انگلیسی زبان ضعیف‌تر هستند، زیرا ممکن است قبل از امنیت و کیفیت اطلاعات، بیشتر بر سودآوری و نوآوری تمرکز کنند.

حجم نیز مهم است. شایعات و توطئه ها در صورتی که مردم به طور مکرر در معرض آنها قرار گیرند، بیشتر قابل باور هستند، و فشار مداوم توطئه ها بر روی پلتفرم های متعدد می تواند چیزهای عجیب و غریب را باورپذیر به نظر برساند.

کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی نیز درجه‌ای از انکار را ارائه می‌کنند. برخی از ایالت ها به طور مخفیانه از شرکت های خصوصی حمایت مالی می کنند، شهروندان خود را تشویق می کنند تا خودشان اقدام کنند، یا صرفاً فعالیت هایی مانند هک و آزار و اذیت را تحمل می کنند، که یافتن تفنگ دودی که دولت را به یک اقدام خاص مرتبط می کند دشوار می کند.

منابع رسانه های اجتماعی اغلب از رسانه های سنتی قابل اعتمادتر هستند. خانواده و دوستان اخبار و اطلاعات دیگر را از طریق فیس بوک و دیگر پلتفرم ها منتقل می کنند و تلویحاً آن را تأیید می کنند و آنها منابع قابل اعتمادتر از رسانه ها و دولت هستند. وقتی دولت‌ها می‌توانند از این شبکه‌های شخصی استفاده کنند، پیام‌های آن‌ها به مراتب بیشتر قابل باور و حمایت است.

در نهایت، رسانه های اجتماعی نیز ترکیبی عالی از تمایز و دسترسی را ارائه می دهند. پلتفرم‌های بزرگی مانند توییتر، یوتیوب و اینستاگرام راه‌های عالی برای دستیابی به نخبگان سعودی متمرکز بر سیاست و همچنین سعودی‌های معمولی‌تر هستند که ممکن است از این پلت‌فرم‌ها برای ورزش، کار و سرگرمی استفاده کنند. در عین حال، رژیم‌ها از طریق هدف‌گذاری خرد می‌توانند پیام‌های تخصصی‌تری را بر حوزه‌های مختلف متمرکز کنند، دوباره با هزینه نسبتاً کم. ریزهدف‌گذاری سیاسی، به‌ویژه برای کاربران غیرانگلیسی‌زبان، کمتر تنظیم شده است.

نحوه اجرای کمپین های اطلاعات نادرست در رسانه های اجتماعی خاورمیانه

این کمپین ها و دولت های پشت سر آنها از تعدادی ابزار برای افزایش نفوذ تلاش های رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنند. اینها شامل ایجاد سایت‌های خبری جعلی، اصلاح محتوای سایت‌های قانونی، ایجاد شخصیت‌های جعلی که خود را به عنوان روزنامه‌نگاران یا چهره‌های اپوزیسیون نشان می‌دهند، «تخفیف تایپی» با استفاده از اشتباهات رایج (مانند thejerusampost) است.[dot]org “(سایت واقعی “jpost.com” است)، و بسیاری از روش های دیگر. علاوه بر این، آنها ممکن است به سادگی یک بلندگوی مجازی ایجاد کنند و از ربات‌ها و ارتش‌های انسانی برای بازتوییت کردن، «لایک کردن» و غرق کردن منتقدان استفاده کنند و در عین حال محتوای طرفدار رژیم را تقویت کنند.

آنها گاهی ارتش ترول های خود را به سمت منتقدان داخلی مانند خاشقجی فقید یا منتقدان رجب طیب اردوغان در ترکیه هدایت کرده اند. چنین آزار و اذیت مداوم زندگی آنلاین را برای این افراد بدبخت می کند و آنها را از طریق سوء استفاده مداوم از بین می برد. همچنین مردم عادی را از دنبال کردن آنها باز می دارد، زیرا آنها به دنبال اجتناب از سرزنش اتهامات و سوء استفاده های مرتبط با حساب های منتقدان هستند.

روش دیگر هک کردن یا دسترسی به اطلاعات خصوصی رقیب و سپس انتشار انتخابی آن است. در ژوئن 2017، چند روز قبل از آغاز جدایی عمومی و پایدار بین قطر و گروه چهارجانبه، گروهی به نام “GlobalLeaks” کپی هایی از ایمیل ها و سایر اسناد هک شده سفیر امارات در ایالات متحده را برای رسانه های مختلف آمریکایی ارسال کرد.

گاهی اوقات، هدف (یا حداقل نتیجه) این است که شهروندان ندانند چه چیزی را باور کنند و بنابراین همه منابع خبری را کنار بگذارند یا در غیر این صورت ایمان خود را به نهادهای سنتی از دست بدهند. فیس‌بوک خاطرنشان می‌کند که برخی از بازیگران «درگیر آنچه ما «هک ادراک» می‌نامیم، بودند. یعنی به جای اجرای کمپین‌های واقعی روی پلتفرم یا به خطر انداختن سیستم‌های انتخاباتی، تلاش می‌کنند با تقویت ادراک که آنها همه جا هستند و با فریب گسترده مردم بازی می کنند.» بدتر از همه اینها، انبوهی از حساب‌های معتبر از رهبران سیاسی، روحانیون و دیگران، ایده‌های نفرت‌انگیز یا نادرست را منتشر می‌کنند، اغلب با دخالت اندک شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، علی‌رغم نقض شرایط خدمات آنها.

توانایی ها و ابزار بازیگران دولتی برای انتشار اطلاعات نادرست به طور قابل توجهی متفاوت است. بسیاری از شرکت‌های خارجی را به کار می‌گیرند تا حداقل بخشی از تلاش خود را انجام دهند. عربستان سعودی یک “مزرعه ترول” ایجاد کرد که پیام هایی را برای تقویت و به کارگران پرداخت می کرد تا صداهایی را در توییتر شناسایی کنند که باید خاموش شوند. کارگران مزرعه روزانه لیستی از افرادی که باید تهدید و توهین می کردند، پیام های طرفدار دولت برای تقویت، و دستورالعمل های دیگر دریافت می کردند.

تاثیر این کمپین های اطلاعات نادرست چیست؟

قضاوت در مورد تأثیر این کمپین ها دشوار است. گروه چهارجانبه مصمم به تشدید فشار بر قطر بود و کمپین رسانه های اجتماعی نتیجه این بن بست بود نه علت. اگرچه ایران توانست تبلیغات خود را منتشر و بازتوییت کند – آزمایشگاه شهروند تخمین می‌زند که ایران 21685 کلیک روی محتوای Endless Mayfly خود ایجاد کرده است – مشخص نیست که چقدر نظرش را تغییر داده و چه کسانی هستند.

خوشبختانه، رژیم های خاورمیانه در مورد اطلاعات نادرست در سطح روسیه نیستند. به گفته کلینت واتس، کارشناس اطلاعات نادرست، ایران، با تبلیغات ضد آمریکایی خود، اغلب در اجرای عملیات «عجولانه» عمل می کند. و در حالی که عربستان سعودی واقعاً زندگی آنلاین خاشقجی را به جهنم تبدیل کرد، این امر او را منصرف نکرد و رژیم را به سمت تاکتیک‌های قدیمی تر قتل سوق داد. محققین جنیفر پان و الکساندرا سیگل دریافتند که زندانی کردن مخالفان و دیگر سرکوب‌ها توسط رژیم سعودی منتقدان را منصرف می‌کند، اما همچنین منجر به افزایش توجه به آرمان آنها و مخالفت‌های آنلاین بیشتری از طرف پیروان آنها شد.

چگونه در برابر اطلاعات نادرست آنلاین عقب نشینی کنیم

دولت‌های دموکراتیک، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و سازمان‌های جامعه مدنی همگی می‌توانند به مبارزه با این کمپین‌ها کمک کنند. بخش عمده ای از تخصص فنی و دانش مربوط به عملیات در حال انجام در بخش خصوصی است و دولت ها باید بتوانند در آنجا از کارشناسان استفاده کرده و با آنها هماهنگ کنند. ایالات متحده و سایر دولت های دموکراتیک باید ظرفیت فنی خود را بهبود بخشند و به همراه آن توانایی خود را برای شناسایی این کمپین ها بهبود بخشند.

شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، به نوبه خود، باید توانایی خود را برای محافظت از حساب‌ها و تجربیات کاربران مخالفان، به‌ویژه آنهایی که در محیط انگلیسی زبان فعالیت نمی‌کنند، و همچنین کاربران عادی که ممکن است با اطلاعات نادرست فریب بخورند، بهبود بخشند. این شرکت ها باید افراد و منابعی را که به منطقه اختصاص می دهند برای مبارزه با اطلاعات نادرست و بازیگرانی که شرایط خدمات آنها را نقض می کنند، افزایش دهند. آنها همچنین باید با داده ها بازتر باشند تا محققان مستقل بتوانند فعالیت های بالقوه خطرناک را بهتر نظارت کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü