چگونه بهبود ایالات متحده از COVID با بقیه G7 متفاوت است

[ad_1]

نرخ بهبودی ناشی از شوک کووید در بین اقتصادهای بزرگ مختلف متفاوت است. برخلاف اروپا و ژاپن، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه سوم سال 2021 از سطح قبل از کووید-19 فراتر رفت و ممکن است در سه ماهه چهارم به روند پیش از بحران برسد. سرعت بهبود در اروپا در سه ماهه دوم و سوم هنوز بسیار قابل توجه بود. در نتیجه، تفاوت تولید ناخالص داخلی نسبت به ایالات متحده کاهش یافته است. اما ایالات متحده از چند جهت برجسته است:

  • هزینه های داخلی حتی سریعتر از تولید ناخالص داخلی بهبود می یابد، زیرا بیشتر تقاضا برای کالاهای وارداتی است. با رشد سریع واردات و کاهش صادرات، کسری تجاری در حال افزایش است.
  • محرک مالی ایالات متحده چه به صورت مطلق و چه نسبت به سایر کشورها بزرگ بود.
  • اقتصاد ایالات متحده بیشتر از برخی اقتصادهای بزرگ دیگر خدمات محور است و تقاضای داخلی به سمت کالاها سوق یافته است.

نمودارهای زیر مصرف، سرمایه گذاری، مخارج دولت و تجارت را برای اقتصادهای توسعه یافته بزرگ بررسی می کنند و آخرین داده ها را با سه ماهه چهارم سال 2019، آخرین سه ماهه کامل قبل از همه گیری مقایسه می کنند.

رشد تولید ناخالص داخلی اروپا فاصله را با ایالات متحده کاهش داده است

فعالیت اقتصادی جهانی در چند ماه اول سال 2020 با گسترش همه‌گیری در سراسر جهان و محاصره‌های شدید، ابتدا در چین و سپس در توسعه‌یافته‌ترین اقتصادها کاهش یافت. عمق انقباض در نیمه اول سال 2020 از کشوری به کشور دیگر متفاوت بود: بریتانیا به ویژه برخی از کشورهای منطقه یورو آسیب جدی دید، در حالی که این انقباض در ژاپن و ایالات متحده معتدل تر بود. سطوح تولید ناخالص داخلی در میان G- 7 اقتصاد نزدیکتر شدند، اما در سه ماهه آخر سال 2020 و سه ماهه اول سال 2021، کشورهای اروپایی حتی بیشتر از ایالات متحده عقب ماندند زیرا محاصره هایی برای مهار همه گیر اعمال شد و در دسترس بودن واکسن ها از ایالات متحده عقب بود. با این حال، در سه ماهه دوم و سوم سال 2021، اقتصادهای اروپایی به شدت شروع به بهبود کردند، زیرا سرعت سریع واکسیناسیون با کاهش محدودیت در تحرک و فعالیت همراه بود. رشد در ایالات متحده همچنان قوی است، در حالی که رشد در ژاپن با افزایش موارد کووید، راکد است.[1] در پایان سه ماهه سوم سال 2021، ایالات متحده از سطح تولید ناخالص داخلی قبل از کووید (سه ماهه چهارم 2019) پیشی گرفت. در میان اقتصادهای بزرگ منطقه یورو، فرانسه عملاً از این سطح از فعالیت بهبود یافته است و تولید ناخالص داخلی بسیار کمتر از سطح قبل از کووید-19 خود تنها در اسپانیا باقی می‌ماند که تحت تأثیر همه‌گیری و متعاقب آن فروپاشی گردشگری قرار گرفت.

در مقابل، اکثر اقتصادهای توسعه یافته کوچکتر اروپا – مانند اتریش، بلژیک، فنلاند و هلند در منطقه یورو، و همچنین دانمارک، نروژ، سوئد و سوئیس – قبلاً به سطح تولید ناخالص داخلی قبل از کووید-19 رسیده‌اند. این کشورها به طور کلی کمتر در معرض آسیب پذیرترین بخش های خدماتی قرار داشتند. همین امر در مورد اقتصادهای کوچکتر توسعه یافته در آسیا نیز صدق می کند. تایوان – ظرفیت تولید – عملکرد خوبی داشت و تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم 7 درصد از سطح خود در پایان سال 2019 فراتر رفت.

تولید ناخالص داخلی ایالات متحده نسبت به سایر اقتصادهای توسعه یافته به روند قبل از کووید نزدیکتر است

مقایسه سطح تولید ناخالص داخلی تاثیر بحران را دست کم می گیرد، زیرا اگر همه گیری نبود، احتمالاً اقتصادها در سال های 2020-2021 رشد می کردند. بنابراین، ما تولید ناخالص داخلی در پایان سه ماهه سوم سال 2021 را با روند قبل از بحران مقایسه می کنیم. . با این شاخص، فعالیت اقتصادی در تمام اقتصادهای G7 (و همچنین در اسپانیا) هنوز قبل از کووید به دست نیامده است. روند. انتظار می رود پیش بینی های کنونی در سه ماهه چهارم سال 2021 به روند پیش از کووید-19 ایالات متحده برسد، در حالی که اکثر کشورهای دیگر در سال 2022 این کار را انجام می دهند. با این حال، موج چهارم آلودگی ها و ظهور نسخه جدید omicron باعث افزایش عدم اطمینان در مورد میزان بهبودی، به ویژه در ماه های زمستان در نیمکره شمالی.

fig2_shortfall1

مصرف ایالات متحده سریعتر از تولید ناخالص داخلی در حال رشد است

در مقایسه با سایر اقتصادهای توسعه یافته، بهبود در ایالات متحده برجسته است زیرا هزینه های مصرف کننده داخلی بسیار افزایش یافته است.[2] از آنجایی که بیماری همه گیر مصرف خدمات را در تماس های فشرده در سراسر جهان کاهش داد، مصرف خدمات در ایالات متحده، علیرغم بهبودی بسیار قوی، در سه ماهه سوم سال 2021 حدود 1 و نیم درصد کمتر از سطح قبل از همه گیری خود باقی ماند، در حالی که مصرف کالاها 15 درصد افزایش یافته است. با وجود کاهش شدید خرید خودرو در سه ماهه سوم به دلیل محدودیت عرضه، مصرف کالاهای بادوام بیش از 20 درصد افزایش یافت. ایالات متحده همچنین با کمبود نیروی کار مواجه شده است، زیرا مشارکت نیروی کار علیرغم تقاضای نیروی کار بسیار پایین تر از سطح قبل از همه گیری بوده است. در مقابل، مشارکت نیروی کار به طور کلی در سایر اقتصادهای بزرگ توسعه یافته ثابت باقی می ماند، جایی که پیوند بین شرکت ها و کارگران معمولاً از طریق طرح های مرخصی حفظ می شود. این تفاوت ها، همراه با تفاوت های تقاضای داخلی، به فشارهای تورمی قوی تر در ایالات متحده نسبت به سایر اقتصادهای بزرگ توسعه یافته کمک کرده است.

fig3_private_consumption1

مصرف دولتی به طور کلی در حال رشد است

یک عنصر مشترک در همه اقتصادهای توسعه یافته، رشد مصرف دولتی است (که شامل دستمزدها و حقوق دولتی و خرید کالاها و خدمات دولتی می شود). توجه داشته باشید که افزایش در ایالات متحده کمی کمتر است، زیرا این دسته شامل نقل و انتقالات دولتی نمی شود، که به ویژه در ایالات متحده قابل توجه بود. همچنین هزینه های مراقبت های بهداشتی در سایر کشورهای جدول عمدتاً عمومی است.

fig4_got_consumption1

سرمایه گذاری بهبود یافته است، اما سرمایه در حال کاهش است

داده‌های مربوط به تشکیل سرمایه ثابت ناخالص الگویی را تا حد زیادی مشابه مصرف خصوصی نشان می‌دهد که در کشورهای اروپایی نسبت به ایالات متحده و ژاپن انقباض بسیار قوی‌تری دارد. علیرغم بهبودی بعدی، سهام سرمایه به ویژه در اروپا پایین تر از روند پیش از بحران باقی مانده است، زیرا سرمایه گذاری جدید کسری قابل توجه در نیمه اول سال 2020 را جبران نمی کند. سرمایه گذاری کمتر در بخش حمل و نقل تحت تأثیر کمبود نیمه هادی ها و کاهش سفرهای هوایی قرار گرفته است. دلیل مهم کمبود است.

fig5_fixed_formation1

رشد تجارت: تقاضای قوی برای کالاها، محدودیت های عرضه

در حالی که تجارت در برخی خدمات – به ویژه گردشگری – تقریباً در سال 2020 متوقف شد و به آرامی در حال بهبود است، تجارت کالا پس از کاهش اولیه به شدت بهبود یافته است، زیرا تقاضا برای کالاها بسیار قوی است. سه عامل کلیدی پویایی صادرات و واردات بین کشورها را شکل می دهد.

اولی این است قدرت تقاضای داخلی– در مورد مصرف خصوصی که عمدتاً ناشی از درآمد قابل تصرف خانوار است. سطح بالای محرک های مالی در ایالات متحده – به صورت مطلق و در مقایسه با سایر کشورها – نقش اساسی در حفظ مصرف و واردات ایالات متحده داشته است. به نوبه خود، قدرت تقاضای ایالات متحده به رشد صادرات به شرکای تجاری ایالات متحده کمک کرده است، در حالی که سرعت کندتر تقاضای داخلی از طرف شرکای تجاری ایالات متحده یکی از عوامل بازدارنده صادرات ایالات متحده است.

عامل دوم این است ترکیب فعالیت های اقتصادی قبل از کووید– کشورهایی که تولید سهم بیشتری از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می دهد، با توجه به ماهیت شوک، که هزینه ها را از خدمات به کالاها منتقل کرده است، به طور کلی از افزایش تقاضای خارجی بهره مند شده اند، در حالی که کشورها به شدت به صادرات خدمات متکی هستند (صادرات گردشگری را در نظر بگیرید. کشورهایی مانند یونان، پرتغال و اسپانیا) آسیب دیده است.

عامل سوم این است محدودیت های عرضهکه بر تولید کالا در سراسر جهان تأثیر گذاشته است. آنها توسط عوامل مختلفی از جمله کاهش تولید و سفارشات در طول رکود اولیه، تعطیلی های بعدی مرتبط با کووید و بهبود سریع غیرمنتظره تقاضا ایجاد می شوند. به عنوان مثال، محدودیت‌های موجود در دسترسی به نیمه‌رساناها در تولید جهانی کالاهای مختلف مانند خودرو فرو رفته و صادرات به اقتصادهای توسعه‌یافته را به‌ویژه در سه ماهه سوم تحت تأثیر قرار داده است. در سطح جهانی، شرکت‌هایی که با تنگناهای عرضه مواجه هستند، با کاهش موجودی‌ها، که مخصوصاً پایین هستند، تقاضای قوی را برآورده کرده‌اند و فشارهای تورمی در سراسر جهان افزایش یافته است، به طوری که قیمت کالاها و کالاها پس از یک دوره طولانی ثبات به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

fig6_imports1

fig7_exports1

به طور کلی با در نظر گرفتن همه اقتصادهای توسعه یافته، صادرات ضعیف تر از واردات است.[3] در مقابل، صادرات سریعتر از واردات به چین و سایر اقتصادهای نوظهور رشد می کند. صادرات کالاهای تولیدی چین به طور قابل توجهی از تغییرات تقاضای جهانی منتفع شده است، در حالی که واردات خدمات چین که به ویژه برای سفر (هم گردشگری و هم تحصیل) قابل توجه بود، با بسته شدن مرزها کاهش یافته است.

بهبود مصرف ایالات متحده باعث افزایش واردات کالاهای مصرفی شده است

ترکیب تجارت ایالات متحده، علاوه بر تفاوت در نرخ رشد تقاضای داخلی در ایالات متحده در مقایسه با شرکای تجاری آنها، توضیح بیشتری برای پویایی های متفاوت صادرات و واردات ارائه می دهد. به ویژه، ایالات متحده یک واردکننده خالص کالا و یک صادرکننده خالص خدمات است و محصولات مصرفی سهم بیشتری از واردات کالاها را نسبت به صادرات به خود اختصاص می دهند.

fig8_shares2

بنابراین، بهبود قوی در قیمت تمام شده کالاهای مصرفی باعث افزایش واردات آمریکا و افزایش کسری تجاری آمریکا شد. علاوه بر این، بازیابی سریعتر مخارج سرمایه ای ایالات متحده نسبت به شرکای تجاری آنها همچنین مستلزم رشد سریعتر واردات منابع صنعتی و کالاهای سرمایه ای نسبت به صادرات است. داده‌های تجاری همچنین بر اهمیت تنگناها و محدودیت‌های عرضه تأکید می‌کند: این موارد به‌ویژه در داده‌های تجارت خودرو و قطعات خودرو در سه ماهه سوم سال 2021 مشهود است.

fig9_growth2

چشم انداز بهبودی

چشم انداز رشد برای سه ماهه چهارم و 2022 تا چند هفته پیش برای اقتصادهای توسعه یافته قوی به نظر می رسید، اما موج جدیدی از آلودگی ها در کشورهای اروپایی به ویژه آلمان و کشف نسخه جدید Omicron باعث افزایش عدم اطمینان در مورد کوتاه مدت شده است. با این وجود، چشم انداز رشد برای اقتصادهای توسعه یافته بسیار بهتر از بسیاری از اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه است، جایی که نرخ واکسیناسیون بسیار پایین تر است و فعالیت اقتصادی بسیار پایین تر از روند پیش از بحران است. یک موضوع مهم برای اقتصادهای توسعه یافته، سرعت افزایش ظرفیت عرضه، هم در بخش کالا و هم در بخش خدمات، هنگام بازگشایی خواهد بود. این امر کلیدی برای ادامه بهبود بدون نیاز به تشدید شدید سیاست‌ها برای کاهش فشارهای تورمی خواهد بود.


[1] برای منطقه یورو، ما همچنین تولید ناخالص داخلی و اجزای آن را به استثنای ایرلند نشان می دهیم. این به این دلیل است که حساب‌های ملی ایرلند به‌شدت تحت‌تاثیر عملیات مالی شرکت‌های چندملیتی قرار دارند، به‌ویژه در مورد انتقال مالکیت معنوی (IP) به شرکت‌های تابعه ایرلندی شرکت‌های آمریکایی. این نقل و انتقالات (که برای مثال در سه ماهه چهارم 2019 و سه ماهه اول 2020 بسیار بزرگ بود) سرمایه گذاری و واردات را تحریک می کند (در مقایسه با سرمایه گذاری های جدید در IP به عنوان واردات IP ثبت می شود) و تا حدی تولید ناخالص داخلی.

[2] در واقع، تقاضای کل در ایالات متحده (معیار هزینه های داخلی) 3.3 درصد بالاتر از سطح خود در سه ماهه آخر سال 2019 بود، در حالی که رقم مربوط به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 1.4 درصد بود.

[3] ضعف واردات از انگلستان و به ویژه صادرات پس از برگزیت به ویژه مشهود است.


موسسه بروکینگز توسط مجموعه متنوعی از بنیادها، شرکت ها، دولت ها، افراد و کمک های مالی تامین می شود. فهرستی از اهداکنندگان را می‌توانید در گزارش‌های سالانه ما که به صورت آنلاین در اینجا منتشر شده است، پیدا کنید. یافته‌ها، تفاسیر و نتیجه‌گیری‌های این گزارش فقط متعلق به نویسنده یا مؤلفان آن است و تحت تأثیر این کمک مالی قرار نمی‌گیرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü