پیشکش کردستان در روسیه خوش درخشید

پیشکش کردستان در روسیه خوش درخشید

[ad_1]

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه سن پترزبورگ که سومین دوره خود را سپری کرد هرساله با اکران فیلم‌های راه یافته به بخش نهایی در سینماها و تعدادی از مراکز آموزشی و با هدف حفظ سنت‌های فرهنگی داخلی و جهانی، ایجاد بستر ارتباط و تبادل تجربه بین نویسندگان فیلم، معلمان و تبادل آثار کسانی که برای کودکان و با مشارکت کودکان فیلم می‌سازند در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره متأثر از شیوع ویروس کرونا بعد از تاخیری یک ماهه در برگزاری در نهایت بصورت آنلاین (خرداد ماه) در سایت رسمی این جشنواره برگزار و پس از داوری آثار، جایزه ویژه این دوره به فیلم کوتاه “پیشکش” ساخته بختیار خلیلی از ایران رسید.

داستان فیلم پیشکش که پیش از این عناوین مختلف دیگری را از جشنواره‌های مختلف بین المللی کسب کرده است، روایت پسربچه‌ای در یک روستای دور افتاده در کردستان است که وسیله‌ای برای سر درد مادرش از شهر سفارش می‌دهد، و هر بار که می خواهد آنرا به او بدهد اتفاقاتی می‌افتد.

در این فیلم که با  تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و آژانس پخش کات فیلم تولید شده است  زانیار لطفی به عنوان تصویر بردار، مبین قادری به عنوان صدا بردار، تدوین برزان رستمی در بخش تدوین  و فرزین ابراهیمی، ثریا ابراهیمی به عنوان بازیگر، بختیار خلیلی را که نویسندگی  فیلم را نیز بر عهده داشته است یاری کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>