پیشرفت طرح‌های اقتصادی در اسلام‌آباد روند مطلوبی داشته‌ است

[ad_1]

«هدایت حاتمی» یکشنبه شب در بازدید از عملیات اجرای طرح آلیاژ سیلیکون – منگنز در شهرک صنعتی مرصاد اسلام آبادغرب که توسط سرمایه‌گذار خارجی در حال انجام است، براهمیت مساله کنترل پروژه تاکید کرد و افزود: یکی از رویکردهای ما در معاونت اقتصادی استانداری، کنترل و پایش طرح‌های اقتصادی در دست ساخت است تا ضمن اطلاع از میزان پیشرفت امور، بتوانیم مشکلات و کاستی‌های احتمالی این طرح‌ها را حل نماییم و بازدیدهای ما هم در راستای همین مساله شکل می‌گیرد.

وی اظهار داشت: انشاالله با تدابیری که اندیشیده شده و اقداماتی که صورت گرفته به زودی شاهد استفاده از ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب و همچنین مرحله دوم شهرک صنعتی مرصاد خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: اسلام آباد نقطه‌ای با موقعیت خوب و موثر اقتصادی و لجستیک است و باوجود منطقه ویژه اقتصادی و فاز دوم شهرک صنعتی این شهرستان، ظرفیت و پتانسیل لازم برای سرمایه‌گذاری در این شهر وجود دارد و در تلاشیم که روند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این شهرستان ادامه داشته باشد.
 حاتمی افزود: امیدواریم ساخت کارخانه آلیاژ سیلیکون – منگنز بعنوان یکی از صنعت‌های مفقود در استان که با سرمایه گذاری چینی‌ها عملیات اجرایی آن آغاز شده، شروعی برای سرمایه گذاری‌های بزرگتر در سطح استان و شهرستان اسلام آبادغرب باشد.

 وی در پایان در خصوص ظرفیت این طرح بیان داشت: این پروژه با ظرفیت تولید هزار و ۵۰۰ تن در سال و سرمایه گذاری ۱۰ میلیون یورو، اشتغال زایی ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۴۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم در پی دارد که تاثیر مطلوبی بر توسعه اقتصادی استان و شهرستان اسلام آبادغرب دارد.

شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

[ad_2]

Source link