پرونده مراکز اشتغال زایی برای کاهش بیکاری جوانان در آفریقا

[ad_1]

بیکاری جوانان همچنان یک مشکل مهم در سراسر آفریقا است، با افزایش جمعیت که لایه های جدیدی از پیچیدگی را به چالش اضافه می کند. در واقع، در سراسر آفریقا، تخمین‌ها در حال حاضر تا 60 درصد برای بیکاری جوانان است و جای تعجب نیست که کووید-19 این مشکل را تشدید کرده است.

از آنجایی که کسب‌وکارها از رکود اقتصادی و ویرانی‌های ناشی از همه‌گیری بهبود می‌یابند، بسیاری از شرکت‌ها به دلیل محدودیت منابع برای استخدام نیروی انسانی بیشتر، استخدام را متوقف کرده‌اند. برخی تلاش ها برای استخدام مجدد افرادی که در سال گذشته بیکار شده بودند را متوقف کردند تا هزینه های کارکنان را کاهش دهند زیرا فروش کاهش یافته است. جوانان آفریقایی علاوه بر دشواری یافتن مشاغل با کیفیت، با وقفه هایی در آموزش و پرورش نیز مواجه هستند.

در پاسخ، دولت ها باید برای بهبود فرصت های تجاری برای حمایت از اشتغال، تقویت نوآوری و بهبود عملکرد اقتصادی تلاش های هماهنگی انجام دهند. به این ترتیب، آنها می توانند شروع به برداشت سود جمعیتی ارائه شده توسط جمعیت جوان رو به رشد این قاره کنند. به عبارت دیگر این چالش می تواند به یک فرصت تبدیل شود.

یکی از روش‌هایی که دولت‌ها – چه در سطح ملی و چه در سطح شهری – می‌توانند بررسی کنند، توسعه مراکز اشتغال‌زایی است.

“مرکز ایجاد شغل” چیست؟

مرکز اشتغال زایی ساختاری است که در آن شرکت هایی که خدمات یکسان یا مشابه ارائه می دهند، می توانند از زیرساخت های مشترک برای ارائه این خدمات به مشتریان مختلف استفاده کنند. این ساختار می‌تواند به کاهش هزینه‌های راه‌اندازی، کاهش چالش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، بهبود کارایی کسب‌وکار، ایجاد فرصت‌های شبکه‌سازی، ارتقای اشتراک دانش و افزایش درآمد کمک کند و در نتیجه فرصت‌های شغلی را برای جوانان بهبود بخشد.

این مراکز باید بر روی کسب و کارهای نانو و خرد تمرکز کنند تا بهره وری را افزایش دهند، ادغام مشاغل خارج از خدمات را بهبود بخشند و ارائه دهندگان خدمات غیررسمی را تشویق کنند تا عملیات خود را رسمی کنند. این به کارآفرینان خرد بیشتری اجازه می‌دهد به زیرساخت‌های راه‌اندازی دسترسی داشته باشند و در زنجیره‌های ارزش مختلف، راهنمایی‌ها را پرورش دهند. این مفهوم پتانسیل کاهش موانع ورود به مشاغل مناسب را دارد.

موارد کوتاه

گسترش و اجرای این ساختارها و ساختارهای مشابه در بخش ها و شهرهای مختلف می تواند به افزایش ارائه خدمات با موانع ورود کم کمک کند. افزایش عرضه می تواند هزینه های کاربر نهایی را کاهش دهد و حمایت و پس انداز را افزایش دهد. در واقع این ساختار در حال حاضر در بخش های مختلف به اشکال مختلف در سراسر جهان وجود دارد تا کارایی را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهد. فضاهای کار مشترک برای استارت آپ های فناوری نمونه ای عالی از ساختار مرکز اشتغال زایی در عمل است.

چین. در چین، دهکده‌های تائوبائو مراکزی هستند که حداقل 100 شرکت تجارت الکترونیک را در یک مکان در خود جای داده‌اند. در سال 2009، تقریباً سه روستا دارای این وضعیت بودند. یک دهه بعد، بیش از 4000 “روستا” در چین وجود دارد.

دولت و شرکت های خصوصی برنامه های هدفمندی را برای حمایت از کارآفرینی، بهبود پیوندهای لجستیکی و بهبود نتایج یادگیری به این روستاها ارائه می دهند. برخی از ابتکارات به زنان آموزش های اضافی برای توسعه کسب و کار و خدمات مراقبت از کودکان را ارائه کردند. به طور خاص، طبق گزارش بانک جهانی، ایجاد روستاهای تائوبائو به کاهش مهاجرت شهری در سراسر کشور کمک کرده و بسیاری از مناطق روستایی را از فقر خارج کرده است. همچنین باعث بهبود زیرساخت های روستایی، افزایش فرصت های شغلی و افزایش بهره وری شده است.

ایالات متحده. در واشنگتن دی سی، مفهوم آشپزخانه مشترک نمونه خوبی از یک مرکز ایجاد شغل است. این آشپزخانه ها در اندازه های مختلف هستند و زیرساخت هایی را برای مبتدیان یا فروشندگان مواد غذایی و همچنین برنامه های آموزشی و مشاغل ارائه می دهند. زیرساخت ها توسط افراد خصوصی یا کارآفرینان اجتماعی ارائه می شود و موسسات پذیرایی مختلف برای ارائه خدمات خود محل کار یا انبار اجاره می کنند.

با بسته شدن LA Kitchen به تازگی، شرکت مادر DC Central Kitchen که برای اولین بار در سال 1989 راه اندازی شد، در حال گسترش به مکان های بزرگتر است.

ابتکار نورپردازی آفریقا برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) ابتکار Lighting Africa (LA) را به عنوان نمونه ای قوی از “اکوسیستم تجاری فراگیر” که اطلاعات، مشوق ها، سرمایه گذاری و پشتیبانی اجرایی مناسب را ارائه می دهد، برجسته کرد. این مفهوم شباهت زیادی به مفهوم مرکز اشتغال زایی دارد.

این طرح که برای اولین بار در سال 2005 راه اندازی شد، توسط شرکت مالی بین المللی (IFC) و بانک جهانی تأمین مالی شد و از توسعه بازاری برای سیستم های روشنایی خارج از شبکه در آفریقا حمایت کرد. شرکت های عضو به مشاوره در مورد طراحی محصول، خدمات تست و پشتیبانی آموزشی دسترسی داشتند. تا سال 2012 بیش از 2500 شرکت به ثبت رسید و این حمایت هدفمند به گسترش چشمگیر بازار و عرضه محصولات روشنایی کمک کرد. این برنامه در حال حاضر در بیش از 20 کشور آفریقایی وجود دارد.

در حالی که مرکز ایجاد شغل شامل فضای فیزیکی است، ابتکار Lighting Africa نشان می دهد که چگونه سیاست، بودجه و اشتراک دانش می تواند رشد کسب و کارهای فراگیر را تسهیل کند. UNDP همچنین گفتگوی بین دولت ها، مؤسسات و بخش خصوصی را برای توسعه مؤثرترین راه حل ها در حمایت از تجارت فراگیر تشویق می کند.

نیجریه دولت نیجریه تعدادی از استراتژی های سرمایه گذاری عمده را برای ایجاد شغل، افزایش صادرات و رشد بخش صنعتی – با درجات مختلف موفقیت، معرفی کرده است. مناطق آزاد تجاری نیجریه (FTZ) – به ویژه Lekki (لاگوس) و Tinapa (Calabar)، مناطق پردازش صادرات (EPZs) و مرکز رشد فناوری Agege (TIC) – سرمایه گذاری های هدفمند زیادی را دریافت کرده اند. با این حال، بسیاری از این پروژه ها پتانسیل خود را برآورده نمی کنند.

TIC در سال 1993 توسط دولت فدرال به منظور ارتقای کارآفرینی، بر اساس مدلی که به توسعه تجاری قوی در کشورهای BRIC (برزیل، روسیه، هند و چین) نسبت داده شده است، تأسیس شد. با این حال، زیرساخت های لازم مانند منبع تغذیه، دسترسی باند پهن، ماشین آلات یا تجهیزات و همچنین توسعه ظرفیت پشتیبانی راه اندازی وجود ندارد.

در مقابل، ساختارهایی مانند Co-Creation Hub Nigeria (فناوری) و 360 Creative Hub (مد) نشان می دهد که می توان از ابتکار ایجاد شغل مرکز برای ایجاد فرصت های بزرگ برای جوانان آفریقایی استفاده کرد. در واقع، در سال 2016، بیش از 55 سرمایه گذاری در مراحل اولیه توسط Co-Creation Hub از طریق واحد جوجه کشی آن حمایت شد که منجر به ایجاد بیش از 300 شغل شد. داده های اخیر نشان می دهد که آنها از بیش از 650 استارت آپ حمایت کرده و بیش از 7300 شغل ایجاد کرده اند. به طور مشابه، 360 Creative Hub برای بیش از 300 کارآفرین خلاق، از جمله طراحان، عکاسان، میکاپ آرتیست ها و آرایشگران، زیرساخت ها را گسترش داده، آموزش داده و زیرساخت هایی را برای بهبود درک آنها از “اکوسیستم مد” فراهم کرده است. حدود 30 طراح منحصر به فرد از این ابتکار پلتفرم هایی برای ارائه محصولات خود در نمایشگاه های مد بین المللی دریافت کردند.

سیاست های حمایتی از مراکز اشتغال زایی

از آنجایی که سیاستمداران پیگیری مراکز اشتغال زایی را بخشی از راهبردهای ارتقای اشتغال خود می دانند، باید اطمینان حاصل کنند که سیاست ها، به ویژه سیاست هایی که مشارکت های دولتی و خصوصی را ترسیم می کنند، به دقت و به وضوح نقش ها و مسئولیت های فردی دولت و بازیگران خصوصی را در سطح ملی و فرعی بیان می کنند. سطوح ملی

نقش یا حمایت دولت باید شامل ارزیابی نیازهای اقتصادی، معافیت‌های مالیاتی برای استارت‌آپ‌ها و نرخ بهره پایین وام به شرکت‌کنندگان باشد. دولت‌ها و سازمان‌های مربوطه نیز باید یک فضای نظارتی دوستانه ایجاد کنند تا همکاری با بازیگران بخش خصوصی را تسهیل کنند. شرکای بخش خصوصی می توانند تخصص، به ویژه دانش یا تجربه خاص بخش را در اختیار هر مرکز ایجاد شغل قرار دهند. این شرکا همچنین می توانند آگاهی گسترده تری از مرکز در شبکه های خود ایجاد کنند و مشارکت های دیگر را برای موفقیت مرکز توسعه دهند.

ایجاد یک مرکز اشتغال زایی موفق نیاز دارد سرمایه گذاری و تامین مالی قوی. دولت‌ها می‌توانند مشوق‌هایی را برای شرکای خود مانند شرکت‌های فناوری اطلاعات و مخابرات، به عنوان مثال، برای ارائه خدمات عملیاتی برای پلت‌فرم‌های باند پهن و تجارت الکترونیک فراهم کنند.

پس از ساخته شدن، مراکز اشتغال زایی می توانند به عنوان شرکت های اجتماعی که خودکفا هستند، به صورت خصوصی اداره می شوند و اجاره و اجاره فضای اداری مقرون به صرفه، اجاره تجهیزات یا حق عضویت را دریافت می کنند. مزایای اعضا ممکن است شامل زیرساخت‌های فنی و فیزیکی، فرصت‌های شبکه‌سازی، تسریع کسب‌وکار، توسعه ظرفیت، دسترسی به بودجه اولیه و هرگونه الزام مجوز یا ثبت نام برای هر راه‌اندازی باشد. خدمات یا مشوق‌های اضافی برای جذاب‌تر کردن مرکز کلیدی هستند، مانند پیوند به موسسات توسعه یا آموزش شرکت که می تواند از کارآفرینان جاه طلب و موجود حمایت مربیگری و آموزشی کند.

شرکا و کارشناسانی که در توسعه مرکز اشتغال زایی دخیل هستند نیز باید متعهد باشند ترویج توسعه جامعه و به اشتراک گذاری دانش. مراکز اشتغال زایی با ارائه عضویت با تخفیف برای جوانان و استارت آپ ها می توانند محیطی برای یادگیری و توسعه مهارت ها نیز فراهم کنند.

نتیجه

هیچ راه حل سریعی برای ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان در آفریقا، ایجاد محیطی برای نوآوری یا تحریک رشد اقتصادی وجود ندارد. با این حال، دولت ها با سیاست ها و سرمایه گذاری های هدفمند – مانند سرمایه گذاری در مراکز اشتغال زایی – قطعاً می توانند مسیر درستی را طی کنند. همانطور که ما در تلاش برای بهبود بهتر و قوی تر از همه گیری هستیم، دولت در همه سطوح باید از این فرصت برای سرمایه گذاری مجدد در اقتصاد و جوانان ما استفاده کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü