واحدهای تولید بتن فاقد مجوز پلمب شود

[ad_1]

گودرز امیری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای استاندارد استان، واحدهای تولید بتن را یکی از اهرم های موثر در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز عنوان کرد و گفت: به این منظور لازم است که بتن استاندارد با تایید مهندسین ناظر در اختیار واحدهایی قرار گیرد که مجوزهای لازم را داشته باشند و هنگام بتن ریزی مهندس ناظر حضور داشته و اداره استاندارد نظارت کند.

وی بر ضرورت توجه به مقوله استاندارد سازی تجهیزات، مواد و مصالح ساختمانی در پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و افزود: چنانچه پروژه‌ ای دارای مجوزهای استاندارد نباشد پروانه بهره برداری آن تعلیق خواهد شد.
وی اظهار داشت: همه واحد هایی که دارای پروانه بهره‌برداری بوده اما مجوزهای استاندارد را ندارند باید ظرف مدت یک ماه توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط تعطیل و پلمپ شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه ۴۴ درصد واحدهای تولیدی استان دارای مجوز استاندارد هستند اظهار داشت: واحدهایی که تعلیق شده اند سه ماه فرصت دارند تا مراحل قانونی را طی کنند همچنین واحد هایی که مجوز دارند و بیشتر از سه ماه از آخرین فعالیت آنها گذشته و یا شروع به فعالیت نکرده اند ،سازمان صنعت ،معدن و تجارت موظف است مجوز آنها را ابطال کند و به منظور تامین مصالح مورد نیاز مردم مجوز لازم برای متقاضیان جدید صادر شود.

امیری همچنین به قانون حمایت از مصرف کنندگان در استفاده از کالاها اشاره کرد و گفت: شهرداری ها موظفند ساختمان هایی که نیاز به آسانسور دارند را به اداره استاندارد معرفی نمایند.
وی افزود: استاندارد های نصب آسانسور به نظام مهندسی ابلاغ شده، در صورت تخلف احتمالی با مهندس ناظر برخورد قانونی بعمل آید و مراتب به مراجع ذیصلاح ارجاع شده در غیر اینصورت شهرداری موظف است حکم قلع را صادر نماید .

[ad_2]

Source link