نمونه ترجمه حسابداری

نمونه ای واقعی از ترجمه ارز در دنیای واقعی
فروش بین المللی 62 درصد از درآمد شرکت اپل ( AAPL ) را در سه ماهه منتهی به 29 دسامبر 2018 به خود اختصاص داده است. در سال 2018 ، تم مکرر برای سازنده آیفون و سایر شرکت های چند ملیتی بزرگ تأثیر منفی از افزایش دلار آمریکا داشته است. . هنگامی که نرخ بازپرداخت در برابر سایر ارزها تقویت شود ، پس از تبدیل آنها به دلار آمریکا ، ارقام مالی بین المللی وزن می شوند.

امثال اپل به دنبال غلبه بر نوسانات منفی نرخ ارز با محافظت از قرار گرفتن در معرض ارزها هستند. مشتقات ارزی ، مانند قراردادهای رو به جلو ، قراردادهای آتی و گزینه ها ، به دست می آیند تا شرکت ها بتوانند در نرخ ارز قفل شوند و اطمینان حاصل کنند که در مدت زمان مشخصی همان است.

ارزهای ثابت اصطلاح دیگری است که غالباً در صورتهای مالی جمع می شود. شرکتهایی که دارای فعالیتهای خارج از کشور هستند ، غالباً تصمیم می گیرند شماره های گزارش شده را در کنار ارقام منتشر کنند که تأثیر نوسانات نرخ ارز را نشان می دهد. سرمایه گذاران به طور کلی توجه زیادی به رقم ثابت ارز می کنند زیرا تشخیص می دهند که نوسانات ارزی می تواند عملکرد مالی واقعی یک شرکت را نقد کند.

شرکت نایک ( NKE ) در سه ماهه سوم سال مالی 2019 با پایان یافتن در 28 فوریه 2019 از افزایش 7 درصدی درآمد خبر داد و افزود: فروش براساس مبنای ارزی ثابت 11 درصد افزایش یافته است.

http://tinyurl.com/y8wwk6de
https://rebrand.ly/4vgdbvj
https://bit.ly/2KMAhJr
https://is.gd/ZeZ6WW
https://v.ht/rwbK
https://u.nu/uvkfl
https://clck.ru/NA8cX
https://cutt.ly/fyp7vNl
https://shrtco.de/HFJ8l

منبع: https://u.nu/7yzuq