نشست دموکراسی بایدن: آیا واقعاً کارساز خواهد بود؟

[ad_1]

اکنون که گرد و غبار در اجلاس دموکراسی بایدن پاک شده است، شاید بینش شگفت‌انگیزی نمایان شود – علیرغم برخی دیدگاه‌های مشکوک و حتی بدبینانه نسبت به چالش‌هایی که با آن مواجه است، پایه محکمی برای موفقیت ایجاد کرده است. این اجلاس قبلاً منجر به برخی تعهدات اولیه قابل اندازه گیری برای پیشرفت دموکراسی در ایالات متحده و خارج از کشور شده است و گام های ملموس و ملموس برای اجرای آنها را مشخص می کند. اما اکنون باید از سوی ایالات متحده، سایر بازیگران و به ویژه جامعه مدنی، «سال اقدام» پیشنهادی اجلاس سران درباره دموکراسی در داخل و خارج از کشور، پیش از برگزاری مجدد آن در دسامبر آینده، پیگیری جدی صورت گیرد. تنها در این صورت است که می دانیم آیا وعده اجلاس محقق شده است یا خیر.

مطمئناً اعتماد به ایالات متحده برای ترویج دموکراسی از داخل کشور شروع می شود و دلایل عمیقی برای نگرانی در مورد وضعیت دموکراسی آمریکایی وجود دارد. خوشبختانه، نشست سران نشان داد که دولت بایدن همه اینها را درک کرده است. پرزیدنت بایدن در سخنرانی های خود در این اجلاس بسیاری از مشکلات پیش روی این کشور را صادقانه و دقیق تشخیص داد. او با جمع بندی تجربیات دموکراتیک ایالات متحده به طور کلی، گفت که “دموکراسی آمریکایی یک مبارزه دائمی برای عمل به عالی ترین آرمان های خود و التیام شکاف هایمان است”، موضوعی که در طول هفته جاری است.

علاوه بر این، به نظر می رسد که دولت مصمم است تا کاری برای مشکلات موجود در کشور ما و در سراسر جهان انجام دهد. همانطور که ما و نویسندگان همکارمان در گزارش بروکینگز خود با عنوان «راهنمای دموکراسی 2021: 10 تعهد برای پیشرفت دموکراسی» توضیح می دهیم، تعدادی از بهترین شیوه های بالقوه وجود دارد که علوم اجتماعی و تجربه تاریخی نشان می دهد ممکن است برای پایان دادن به عقب نشینی دموکراتیک کار کند. و احیای سلامت دموکراتیک. اگرچه هیچ “گلوله نقره ای” وجود ندارد، برخی از عوامل مهم شامل قوانین قوی برای محافظت از دسترسی به رای، حمایت قوی در برابر فساد، استقلال دادستانی و قضایی برای حمایت از حاکمیت قانون، حمایت قابل توجه از رسانه های مستقل و سیاست های رشد عادلانه برای مقابله با اقتصاد است. نابرابری و افزایش استانداردهای زندگی بر اساس جمعیت.

در خلال این اجلاس، دولت بایدن به درستی بر این حوزه‌های کلیدی تمرکز کرد و از راهبرد ضدفساد آمریکا که اوایل این هفته منتشر شد، شروع شد. این یک طرح جامع مبارزه با فساد است – اولین استراتژی یکپارچه داخلی و بین المللی ایالات متحده در نوع خود. این طرح بر سرمایه‌گذاری عمیق دولت بایدن در مبارزه با فساد در مقیاس فراملی تأکید می‌کند و متعهد به تقویت پلتفرم‌های چندجانبه مبارزه با فساد، مهار جریان‌های مالی غیرقانونی و پاسخگو کردن عوامل فساد است. و دولت اجرای این تعهدات را آغاز کرده است، از جمله با تحریم 13 فرد یا نهاد مرتبط با دن گرتلر بدنام، که ادعا می شود در فسادی که بر صنایع استخراجی و منابع طبیعی تأثیر می گذارد، دست داشته است.

شاید با توجه به افزایش توجه ایالات متحده به این موضوعات، کشورهای دیگر اقدامات معناداری را علیه فساد انجام داده اند. به عنوان مثال، نخست وزیر بوریس جانسون در سخنان مقدماتی خود از بریتانیا خواست تا از سیستم‌های جدید برای تحریم شرکت‌کنندگان فاسد استفاده کند و اقدامات قوی‌تری برای مبارزه با منابع مالی غیرقانونی در سراسر جهان اتخاذ کند، در حالی که جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند رویکردی منطقه‌ای اتخاذ کرد. پول و انرژی برای حمایت از تلاش های کشورهای اقیانوس آرام در مبارزه با فساد کنار گذاشته شود.

با این حال، مهم ترین گامی که در وضعیت دموکراسی در ایالات متحده برداشته شد، تمرکز بایدن بر تصویب قوانین ملی در مورد حقوق رای بود. در واقع این توصیه اصلی در راهنمای ما برای تعهدات لازم برای همه شرکت کنندگان در اجلاس بود. دسترسی برابر به رأی، ستون فقرات سلامت دموکراتیک است. با این حال، ملت ما شاهد یک حمله کامل به رأی است، بر خلاف هر چیزی از زمان تخریب بازسازی و تأسیس جیم کرو. از ساحلی به ساحل دیگر، پیروان رئیس جمهور سابق ترامپ در تلاش هستند تا مقامات انتخاباتی را جایگزین کنند و قوانین رای گیری را تحریف کنند تا در آینده کاری را که او و آنها در سال 2020 انجام ندادند – برای سرنگونی اراده رای دهندگان – ممکن کنند.

قانون فدرال برای محافظت و بهبود دسترسی به برگه رای توسط فیلی باستر مسدود شده است. اما این امید وجود دارد که کنگره بتواند از همه قوانین مربوط به حقوق رای حمایت کند. گزارش‌های خبری قبلی نشان داده‌اند که سناتور جو مانچین (DW.V.) که مانع اصلی برای تغییر قوانین فیلی‌باستر تلقی می‌شود، به طور معناداری متعهد به همکاران خود برای بهبود کار مجلس سنا با اصلاح (نه جایگزینی) فیلی‌باستر است. در آخر هفته، او علناً گفت که “هیچ تعهد یا قولی نداده است”، اما همچنان درها را برای اصلاحات در فیلیباستر باز گذاشته است. چندین راه برای انجام این کار وجود دارد، از جمله کاهش تعداد سناتورهای مورد نیاز برای باز کردن یک بحث. این اصلاحات مجلس سنا را «شکستن» یا از همگرایی دلسرد نخواهد کرد. آنها ترجیح می دهند برعکس عمل کنند. چنین گامی هنجارهای همکاری متقابل را برای دستیابی به اهدافی که مطالعه ما نشان داده است برای معکوس کردن عقب‌نشینی دموکراتیک بسیار مهم است، ارتقا می‌دهد.

تصویب قانون رای گیری فدرال، البته، همه مشکلاتی را که ایالات متحده را به یک دموکراسی فلج تبدیل کرده است، حل نخواهد کرد، چه رسد به چالش هایی که متحدان ما در سراسر جهان با آن مواجه هستند. هیچ نشستی نمی تواند طرحی جهانی برای احیای دموکراتیک در مقیاس جهانی ارائه دهد. و حتی میزبانی اجلاس شامل سازش هایی بود.

اما آنچه که این نشست می تواند و انجام می دهد این است که برای عموم مردم در داخل و خارج از کشور روشن کند که ترویج دموکراسی اولویت این دولت و متحدانش است. این اجلاس فرصت هایی را برای بحث های هدفمند در مورد گستردگی موضوعات و تحلیل راه حل های ممکن فراهم کرد.

این بحث‌ها از ابتدای گام‌های معنادار رو به جلو مورد حمایت قرار گرفته‌اند، اگرچه به موارد بسیار بیشتری نیاز است. و این فقط ایالات متحده نبود که آنها را ساخت. به عنوان مثال، در 9 دسامبر، کانادا با اجرای طرح حفاظت از دموکراسی در کانادا، یک سری تعهدات را برای ترویج دموکراسی و محافظت در برابر استبداد پذیرفت. علاوه بر این، ایالات متحده، استرالیا، دانمارک و نروژ بیانیه مشترکی در اجلاس سران دموکراسی در مورد ابتکار کنترل صادرات و حقوق بشر صادر کردند که در حمایت از کانادا، فرانسه، هلند و بریتانیا به آن پیوستند.

حالا قسمت سخت شروع می شود. ایالات متحده کشورهای شرکت کننده را تشویق کرده است تا در ماه آینده تعهدات مربوطه را انجام دهند و پس از آن یک «سال اقدام» و سپس یک نشست بعدی در یک سال برگزار شود. آیا ما شاهد جریانی از گام های ملموس قابل اندازه گیری برای حفاظت و توسعه دموکراسی در امتداد خطوطی خواهیم بود که در گزارش ما و طی خود اجلاس برداشته شده است؟ و آیا ایالات متحده و سایر کشورهایی که قبلاً تعهداتی را پذیرفته اند، از این روند پیروی می کنند و حتی در طول «سال اقدام» گسترش می یابند؟ یا اینکه شرکت کنندگان در زمینه مشترک مبهم استراحت می کنند و پیگیری ناپدید می شوند؟

واقعیت این است که تحقق اهداف این نشست به دولت، جامعه مدنی، بخش خصوصی و نیروی کار در سطوح ملی، داخلی و بین المللی بستگی دارد. مهم نیست چه کسی مبارزه برای تقویت دموکراسی را آغاز می کند، و نبرد دارایی همه ماست. ایجاد و پرورش ائتلاف‌هایی برای تغییر بین جوامع و گروه‌های مختلف بازیگران، از حقوق بشر و محیط‌زیست گرفته تا مبارزه با فساد و سرمایه‌گذاران، جستجوی راه‌هایی برای رویارویی با چالش‌ها و ایجاد محیطی مناسب برای تغییر، از ضروریات تا دستیابی به آنچه در اجلاس سران برگزار شد، خواهد بود. ما را به چالش می کشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü