نسل جوان مکتب امام را مطالعه کنند

نسل جوان مکتب امام را مطالعه کنند

[ad_1]

 حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی شامگاه سه‌شنبه در مراسم سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در مهدیه مسجد مقدس صاحب الزمان(عج) کرمان و در جوار مزار پاک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شهدای ما جا پای شهدای دوران انقلاب گذاشته و در عرصه‌های مختلف میدان جهاد در راه خدا را خالی نگذاشتند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی افزود: دشمن تلاش زیادی کرد تا انقلاب اسلامی ما در مقاطع مختلف دچار مشکلات شود که در این راه موفق نبود.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در ادامه مکتب اهل‌بیت(ع) وارد میدان مبارزه با ظلم و استکبار شد گفت: امام خمینی(ره) با دست خالی اما روح بلند خود توانست دنیا را تحت تاثیر برنامه‌های الهی خود قرار دهد.
وی بیان کرد: نخستین بعد روحی امام راحل تفقه امام خمینی(ره) یعنی فهم و درک و شناخت آن حضرت است. ایشان حوادث را خوب شناخت و تحلیلی درستی از حوادث داشت.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب درس‌ها و عبرت‌های لازم از زمان گذشته و حاضر را گرفته و برای آینده تصمیم‌گیری می‌کرد گفت: از روزی که امام(ره) مبارزه را آغاز کرد و حتی قبل از آن می‌بینیم شخصیت‌هایی که در روح و روان امام(ره) تاثیر داشتند افرادی بودند که در مکتب اهل‌بیت(ع) رشد یافته بودند.
علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امروز هم اگر معرفت و شناخت خود را بالا نبریم دچار لغزش خواهیم شد افزود: افرادی که در اردوگاه حق بودند به‌دلیل تحلیل‌های اشتباه و عدم شناخت در اردوگاه باطل قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه بعد سوم روحیه امام(ره) تعقل آن حضرت بود گفت: سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب امامی است که خود را عبد خدا می‌داند و شهید سلیمانی نیز همین‌گونه بود.
وی با بیان اینکه شخصیت‌های زیادی در تاریخ داریم که فقط در یک بعد مثلا عرفان به جایگاهی رسیدند اما امام خمینی(ره) در ابعاد مختلف به درجات بالا رسیده بود عنوان کرد: سیاست امام خمینی(ره) بی‌نظیر و یک شخصیت ذوابعاد است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به برنامه‌های شاخص این ایام گفت: برنامه هایی همچون مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در ۱۰ مسجد شاخص و فعال شهر و بدون به صورت زنده در فضای مجازی، رونمایی از مجموعه عکس‌نوشت “امام در کلام شهدا”، مجموعه خاطرات صوتی امام راحل با عنوان “پیر مهر” و مجموعه پوستر نمایشگاه با ۲۰ عنوان، برگزاری مسابقات زنده رادیویی و تلویزیونی حول محور سبک زندگی، تفکر و اندیشه‌های امام خمینی(ره) در این ایام برگزار می شود.
حسین انجم شعاع افزود: همزمان با برگزاری دعای ندبه مراسم گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد صبح جمعه در محل مهدیه مسجد مقدس صاحب‌الزمان(عج) شهر کرمان برگزار می‌شود.

در حاشیه این مراسم از نمایشگاه پوستر “امام در کلام شهدا”، “وصیت می‌کنم” و “روایت آفتاب” با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان رونمایی شد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>