آیا می دانید همه سشوارها به طور یکسان ساخته نمی شوند؟ فاکتورهای مختلفی وجود دارد که می توانید هنگام خرید یک سشوار جدید ارزیابی کنید ، از جمله این که می توانید بافت موهای خود را بفهمید ، طول آن را در نظر بگیرید ، میزان تخلخل رشته های مو و الگوی فر را ببندید. بسیاری از خانمها خریدن یک سشوار عمومی را اشتباه می گیرند ، فقط بدانند که این وسیله با موهای خود کار نمی کند ، و این باعث می شود روند یک ظاهر طراحی مو بسیار دشوار شود. داشتن سشوار مناسب برای موهای شما می تواند دنیای تغییر را نه تنها در طی یک ظاهر طراحی مو ایجاد کند بلکه پس از اطمینان از قفل شدن سبک شما ، الگوی فرهای شما صاف و یکنواخت باشد و موهای شما سالم و براق به نظر برسد.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

برای کمک به پاک کردن برخی از سردرگمی ها ، ما در حال تفریح ​​چیزهای مختلفی هستیم که باید در نظر داشته باشید و در هنگام شکار کردن مناسب سشوار مناسب برای موهای خود در نظر داشته باشید و در خاطر داشته باشید.

موارد اول ابتدا … انواع مختلف سشوار چیست؟
دو نوع سشوار اصلی در خارج وجود دارد که نوید بخشیدن موهای شما را به حداقل می رساند و با حداقل آسیب ممکن است: یونی و سرامیک.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

سشوارهای یونی
سشوارهای یونی از یون های دارای بار منفی استفاده می کنند ، که سریعاً مولکول های آب با بار مثبت را تجزیه می کنند و زمان خشک شدن را کاهش می دهند. از آنجا که یونهای با بار منفی باعث ایجاد کوتیکول مو نمی شوند ، رشته های مو هموار و براق می شوند. می توانید هنگام خشک کردن موهای خود با سشوار یونی از دمای حرارتی کمتری استفاده کنید و هنگام استفاده از این سشوارها تعریف فرش حفظ می شود. در حالی که زمان خشک شدن سریع عالی است ، خشک کردن بیش از حد موهای شما آسان می شود و باعث آسیب می شود ، در حالی که ممکن است موهای ریز و درشت به نظر برسد. سشوارهای یونی همچنین از سشوارهای سرامیکی نیز هزینه بیشتری دارند.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

سشوار سرامیکی
فواید اصلی سشوارهای سرامیکی پوشش سرامیکی در داخل است که به توزیع یکنواخت گرما کمک می کند. این سشوارها دمای اتاق را حس می کنند و بر این اساس گرما را تنظیم می کنند تا از کمترین میزان گرما در طی فرآیند خشک کردن استفاده شود و منجر به خشک شدن سریع و در کل آسیب کمتری شود. در حالی که سشوارهای سرامیکی برای کاهش گرما و سرعت بخشیدن به زمان خشک شدن عالی هستند ، اما به اندازه سشوارهای یونی یون های منفی تولید نمی کنند. سشوارهای سرامیکی نسبت به سشوارهای سنتی بسیار گران هستند (فکر می کنید مارک های فروشگاه مواد مخدر) ، با این حال ، ارزان تر از سشوارهای یونی هستند.

چگونه بهترین نوع سشوار را برای نوع مو انتخاب کنید
اکنون که تفاوتهای بین فناوری ها را پشت سر گذاشتیم ، اجازه خواهیم داد که کدامیک از نظر شما با توجه به نوع موی شما مناسب باشد:

موهای ضخیم ، موهای سرخدار: سشوار یونی
اگر موهای ضخیمی دارید ، می دانید که مبارزات ساعت انتظار موهای شما برای خشک کردن هوا یا کشتی گرفتن با سشوار برای نیم ساعت یا بیشتر از بین می رود! زمان سشوار مو را براساس گزینه سشوار یونی کاهش دهید. سشوارهای یونی برای خشک کردن موها از یون های منفی استفاده می کنند (که یون های با بار مثبت را خشک می کند). این یک روش سریع برای خشک کردن موهای ضخیم و فرفری است و به جلوگیری از ایجاد موی سر کمک می کند.

موهای نازک: سشوار سرامیکی
اگر موهای شما صاف و نازک است ، به احتمال زیاد به دنبال خشک کردن و ضربه زدن به موهای خود ، می خواهید حجم و ضخامت اضافه کنید. بنابراین ، شما به احتمال زیاد به مزایای اضافه شده از صافی و درخشش حاصل از سشوار یونی احتیاج ندارید. تصور غلط این است که گرمای زیاد برای خشک کردن موها لازم است ، با این وجود گرمای شدید نه تنها می تواند به موهای ریز و نازک آسیب نرساند بلکه در بخش سبک و گزاف گویی هیچ کاری را برای موهای شما انجام نمی دهد. هنگام استایل موهای صاف و نازک ، بهتر است از سشوار سرامیکی استفاده کنید که سطح گرما را تنظیم می کند تا از آسیب رسیدن به موهای شکننده جلوگیری کند ، ضمن ایجاد بالابر در رشته هایی که در غیر این صورت لامپ و بی جان هستند.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

موهای مجعد: سشوار با دیفیوزر
اگر به دنبال پذیرایی از بافت موی طبیعی خود هستید ، یک دیفیوزر یک اتصال اساسی برای سشوار شما است. موهای مجعد دارای الگویی است که باید در همه زمان ها از آن محافظت شود و یک دیفیوزر به صاف کردن و قفل کردن موها در حین خشک شدن ضربه کمک خواهد کرد . برای حفظ شکل فرهای خود حتما به دنبال دیفیوزر با جداکننده های ضخیم تر باشید.

موهای کسل کننده: درخشش دهنده تقویت کننده مو یا سشوار یونی
برخی از سشوارهای تخصصی یون های تهویه مو را به رشته های شما تحویل می دهند ، درخشش را به موها باز می گردانند و فرسایش را از بین می برند ، و آن را نرم تر و سالم تر جلوه می دهند. به همین ترتیب ، یونهای دارای بار منفی در سشوارهای یونی برای ضربه ای براق و براق مهم هستند.

موهای زیبا: تنظیم حرارت قابل تنظیم
سشوار با تنظیم گرما قابل تنظیم برای افرادی که رشته های موی ریز دارند بسیار مهم است ، زیرا در گرما خیلی سریع تر از رشته های ضخیم مو خیس می شوند. برای دستیابی به زمان خشک کردن سریع با کمترین حرارت ممکن ، تعادل خوبی بین تنظیمات پیدا کنید. اگر احساس می کنید نیاز به افزایش گرما دارید ، به جای آن سعی کنید جریان هوا را افزایش دهید.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

نکاتی دیگر که باید هنگام خرید سشوار در نظر بگیرید
به وات روی سشوار توجه کنید
Wattage نقش مهمی در سشوار گرم کننده دارد و یک سشوار با چه سرعتی می تواند موهای شما را خشک کند. بسیار مهم است که سشوار را با واتی انتخاب کنید که با خیال راحت و کامل رشته های شما را خشک کند. در مورد هر دو نوع موی مجعد و نرم ، متخصصان توصیه می کنند که خشک کن ها حدود 1400 وات داشته باشند.

وزن سشوار را انتخاب کنید که برای شما راحت باشد
بسته به فن آوری و ویژگی های آن ، برخی از سشوارها می توانند چند پوند وزن داشته باشند. اگر موهای شما ضخیم است ، می خواهید مدتی خشک کن را نگه دارید. شما می خواهید مطمئن شوید که قادر هستید سشوار را بدون هیچ گونه فشار دست نگه دارید.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

از سشوار استفاده کنید که دارای دمنده هوای سرد باشد
این به آب بندی کوتیکول خارجی مو ، قفل شدن در رطوبت و بهبود درخشش و نرمی کمک خواهد کرد. اگر موهای شما معمولاً خشک و شکننده است ، این ترفند مخصوصاً برای کمک به از بین بردن آن درشت بودن بسیار عالی است.

سشوار را با اتصال نازل انتخاب کنید
غالباً از این نکته غافل می شوید که اتصال نازل فقط ممکن است مهمترین لوازم جانبی برای سشوار شما باشد. این پیوست به شما امکان می دهد تا تمام جریان هوا و گرما را در یک جهت هدایت کنید ، تا از سشوار و صاف کردن موهای خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما در حال حاضر موهای خود را بدون اتصال نازل خشک می کنید ، ممکن است دلیل سرخ شدن موهای شما باشد ، زیرا هوا در تمام جهات جریان می یابد ، کوتیکول را به سمت بالا فشار می دهد.

مشاوره و مراقبت از مو
راز تسلط بر یک Blowout Salon
بیشتر بخوانید
سایر نکات مربوط به خشک کردن مو
گذشته از استفاده از ابزارهای فوق برای کمک به انتخاب سشوار مناسب برای نوع مو ، روش های دیگری وجود دارد که می توانید در رسیدن به یک ضربه مناسب در منزل به شما کمک کند.

بهترین سشوار برای نوع موی شما

محصولات مناسب را انتخاب کنید
اطمینان حاصل کنید که زرادخانه مراقبت از موهای شما پر از محصولاتی است که در طی فرآیند خشک کردن از رشته های شما محافظت می کند. قبل از استایل گرم کردن از یک محافظ گرما استفاده کرده و با روغن مرطوب کننده مو یا کرم تمام شده آن را تمام کنید.

برس موی راست را بگیرید
با استفاده از یک قلم مو دست و پا کنید و در حالی که ضربه را خشک می کنید تا زمانی که موهای شما 75٪ خشک نشود شروع کنید. سپس در حالی که موهای خود را خشک می کنید از قلم مو گرد استفاده کنید تا رشته های مو در ریشه ها بلند شود و باعث ایجاد بدن و حجم شود. اگر به دنبال اضافه کردن درخشش اضافی هستید ، یک برس دور با موی گراز را انتخاب کنید ، که روغن های طبیعی مو را از ریشه تا نوک توزیع می کند.

به یاد داشته باشید موهای قبل را خشک کنید
سبک از گرم تا سرد ، مرطوب و خشک نگه نمی دارد ، به این معنی که اگر سعی می کنید از سشوار خود در ریختن موهای مرطوب استفاده کنید ، روند خشک کردن مو را بسیار سخت تر خواهید کرد. قبل از رسیدن به سشوار از یک حوله میکرو فیبر جاذب استفاده کنید یا هوا تا حد امکان موهای خود را خشک کنید. این کار نه تنها زمان استفاده از سشوار را تسریع می کند بلکه باعث می شود که موهای خود را سرخ نکنید. وقتی موهای شما تقریباً کاملاً خشک است ، تنظیم حرارت را تا حد ممکن کاهش دهید.

موهای خود را هنگام خشک کردن تقسیم کنید
اغلب اوقات ، مردم سعی می کنند فقط به یک سر کامل مو فرو روند تا خشک شود و در نتیجه لانه موی سر ایجاد می کند. در عوض ، موهای خود را قطع کرده و هر بخش را به طور همزمان حل کنید. این به شما کمک می کند قبل از انتقال به بخش بعدی مطمئن شوید که هر بخش به درستی خشک شده است.