معمای آب و هوا

[ad_1]

اجلاس COP26 به پایان رسید و این سوال همچنان باقی است که از این پس به کجا باید برویم؟

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت، اگرچه پیشرفت‌هایی حاصل شده است – یک “گام بزرگ رو به جلو” و شاید حتی یک “دستاورد تاریخی” که توسط رئیس COP26 آلوک شارما برجسته شده است – اکنون می‌توانیم راه طولانی بهبود را با وضوح کامل ببینیم. از ایمنی سیاره ما

چالش اصلی شکست برخی کشورها یا مؤسسات یا شرکت ها یا سازمان های جامعه مدنی نیست، بلکه تعامل بین سیستم های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ما است که نتایج زیست محیطی ناسازگار با هدف 1.5 درجه سانتیگراد را ایجاد می کند. رونق اقتصادی و موفقیت سیاسی خود را از رفاه اجتماعی و زیست محیطی جدا کرده است.

ماهیت سیستمیک مشکل نیز اغلب نادیده گرفته می شود. سیاستمداران اغلب بر اساس سیلوهای وزارتی خود فکر می کنند. رهبران کسب و کار اغلب بر این باورند که می توانند با پیگیری ارزش سهامداران، به تنهایی با مشکل مقابله کنند. ادبیات کسب و کار پر از داستان های الهام بخش از مشاغل سبز است که پرتو امید هستند. سرمایه گذاران به تنهایی با کربن زدایی پرتفوی خود با این مشکل مقابله می کنند. مصرف کنندگان در تلاشند تا جهان را از طریق عادات مسئولانه محیطی تغییر دهند. استدلال اصلی این است که “هر چیز کوچک مهم است”، “هر سفر گام به گام انجام می شود” و “کل مجموعه ای از اجزاست”. در حالی که ممکن است ارزشی در این وجود داشته باشد، باید درک کنیم که با توجه به مقیاس مسئله، کل ممکن است بزرگتر از مجموع اجزا باشد.

قابل توجه است که می دانیم برای دستیابی به بسیج جمعی چه کاری باید انجام شود، زیرا مشاهده کرده ایم که مردم در هنگام دستیابی موفقیت آمیز به اهداف جمعی (مانند ایجاد سیستم های آبیاری، حفظ استخرهای آب زیرزمینی و حفاظت از جنگل ها و مناطق ماهیگیری) چه می کنند. بر این اساس، الینور اوستروم، برنده جایزه نوبل، هشت اصل طراحی اساسی (CDP) را برای مدیریت کالاهای مشترک خود تدوین کرد که برای همه کالاهای جمعی، مانند کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خلاصه می شود. اجازه دهید این اصول را برای یافتن شرایط برای اقدام موثر در زمینه آب و هوا به کار بگیریم.

هویت و هدف مشترک (CDP 1). توقف گرمایش زمین اساساً یک هدف جهانی است، زیرا گازهای گلخانه ای (GHG) که در همه جا منتشر می شوند، مردم را در همه جا تحت تأثیر قرار می دهند. بنابراین، ما باید به عنوان اعضای یک بشریت مشترک که به دنبال محافظت از سیاره ما است، در این زمینه احساس هویت مشترک ایجاد کنیم. متوقف کردن گرمایش جهانی باید به یک وظیفه اخلاقی برای همه – سیاستمداران، بازرگانان، غیرنظامیان – تبدیل شود، مشابه روشی که ما لغو برده داری را به عنوان یک ارزش اخلاقی جهانی می بینیم.

COP26، همراه با دیگر انجمن‌های بین‌المللی در مورد اقدام آب و هوا، به ترویج هویت و هدف مشترک برای اقدام آب و هوایی توجهی ندارد. در عوض، منافع ملی به طور طبیعی در مذاکرات اقلیمی با یکدیگر در تضاد است. این یک تصادف تاسف بار نیست. ساختار مذاکرات – پیرامون دولت های ملی به عنوان طرف های کنفرانس احزاب (COP) – این نتیجه را اجتناب ناپذیر می کند. هدف سیاستمداران این کشورها نیز ترویج هویت مشترک انسانی با توجه به اقدامات اقلیمی نیست.

توزیع عادلانه هزینه ها و منافع (CDP 2). ما می دانیم که اگر همه کشورها و مردم جهان با توجه به توانمندی ها و نیازهای خود در زمینه اقدامات اقلیمی با یکدیگر همکاری کنند، وضعیت ما و همه نسل های آینده بهتر خواهد بود. اما این امکان کافی نیست. سیاست‌گذاری باید تضمین کند که هزینه‌ها و منافع اقدامات اقلیمی واقعاً توزیع می‌شود تا همه در وضعیت بهتری باشند. این اصل باید راهنمای مذاکرات آب و هوایی بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه و همچنین سیاست گذاری در هر کشور باشد.

اما این اصل در قلب مذاکرات COP نیست. برعکس، زمانی که منافع ملی به ضرر دیگران دنبال می‌شد، سردرگمی قابل پیش‌بینی وجود داشت، مانند چین و هند که متن پیمان آب و هوای گلاسکو را از «حذف تدریجی» زغال‌سنگ به «حذف تدریجی» زغال‌سنگ تقلیل دادند، یا زمانی که کشورهای ثروتمند حاضر نشدند. برای کمک به پرداخت هزینه تغییرات آب و هوا در کشورهای فقیر، برای یک صندوق جداگانه پرداخت شود.

همین مشکل در کشورها وجود دارد. اکثر کارشناسان موافق هستند که کربن زدایی موثر مستلزم قیمت جهانی کربن مطابق با توافقنامه پاریس است. از آنجایی که یک تن کربن منتشر شده در همه جا آسیب یکسانی به محیط زیست وارد می کند، منطقی است که همه با قیمت کربن مشابهی روبرو شوند. این امر از مشکل “نشت کربن” جلوگیری می کند، که زمانی ایجاد می شود که کاهش انتشار کربن در یک کشور منجر به افزایش انتشار کربن در کشور دیگر می شود. در مورد تجارت هم همینطور. لری فینک، رئیس بلک راک، نشت کربن بین شرکت های دولتی و خصوصی را “بزرگترین آربیتراژ در بازارهای سرمایه در زندگی من” خواند.

اما اعمال قیمت جهانی کربن – مثلاً از طریق مالیات کربن یا تجارت گازهای گلخانه ای – می تواند از نظر اجتماعی ناپایدار باشد. طبقات فقیر و متوسط ​​ممکن است به سختی از عهده قیمت‌های ناشی از کالاها و خدمات کربن بر برآیند. کاهش حاصل از اشتغال در بخش‌های کربن فشرده می‌تواند کارگران را بیکار کند و منجر به فروپاشی جوامع محلی شود. اگرچه کاهش قدرت و از دست دادن انسجام اجتماعی در آمار تولید ناخالص داخلی ما دیده نمی شود، اما همچنان هزینه های مهمی برای اقدام اقلیمی است. در مذاکرات COP26 توجه کافی به آنها نشد.

علاوه بر این، قیمت گذاری جهانی کربن می تواند انگیزه داخلی ما را تضعیف کند. در نهایت، اگر انتشار کربن منجر به تخریب طبیعی و مرگ شود، انتشار کربن باید غیراخلاقی تلقی شود و انتشار کربن باید غیرقانونی اعلام شود. در این مورد، جریمه – به جای مالیات یا فروش حق انتشار – مناسب تر خواهد بود.

در این صورت اقدام موفق اقلیمی مورد نیاز است تصمیم گیری منصفانه و فراگیر (CDP 3) تا همه ملت ها و گروه های اجتماعی بتوانند در تصمیم گیری هایی که بر آنها تأثیر می گذارد مشارکت داشته باشند. برای این منظور، ما باید دموکراسی مشارکتی را در اقدام اقلیمی احیا کنیم. این بدان معنا نیست که همه ملت ها و گروه های اجتماعی باید با اجماع تصمیم گیری کنند. تا زمانی که گروه های مربوطه در فرآیند تصمیم گیری مشارکت داشته باشند، جا برای طیف گسترده ای از قوانین برای تصمیم گیری وجود دارد – از اکثریت واجد شرایط تا ائتلاف سهامداران. تظاهرات گسترده COP26 نشانه روشنی است که چنین روند عادلانه و فراگیر محقق نشده است.

در واقع، بدنام ترین انتقاد از روند COP26 از سوی گروه های مدنی، محرومیت از سیستم کسانی است که شاید بیشتر تحت تأثیر فاجعه آب و هوایی قریب الوقوع هستند. کسانی که در موقعیت‌های قدرت هستند (معمولاً مردان مسن‌تر، سفیدپوست و مورد علاقه) علاقه شخصی به حفظ اوضاع دارند. این بدان معناست که بیشترین آسیب‌دیدگان – معمولاً جوانان کشورهای در حال توسعه و فرهنگ‌های به حاشیه رانده شده – از قدرت محروم هستند، اگرچه اغلب دارای بینش، دانش محلی و مهم‌تر از همه، احساس فوریت هستند که از چشم‌انداز مواجهه با آنی‌ها ناشی می‌شود. عواقب. COP26 با فرآیند تصمیم گیری منصفانه و فراگیر مورد نیاز فاصله دارد.

هنگامی که قوانین تصمیم گیری مورد توافق قرار گرفت، اقدام موفق اقلیمی مستلزم اندازه گیری و گزارش نتایج واضح، سال به سال است، که این امکان را فراهم می کند. نظارت بر اقدامات توافق شده (CDP 4) و جوایز فارغ التحصیل برای اقدامات مفید و تحریم های فارغ التحصیل شده برای بی فایده (CDP 5).

علاوه بر این، فرآیند اقدام اقلیمی نیاز دارد مکانیسم های حل منازعه سریع و عادلانه (CDP 6)، با کمک واسطه های بی طرف قابل اعتماد. که در اختیارات خودگردانی (CDP 7)، از طریق اصل تابعیت، باید در سطح فراملی، در تمامی مجامع و سازمان های بین المللی مربوطه به رسمیت شناخته شود.

در نهایت، اجرای موفقیت آمیز اصول فوق مستلزم است مدیریت چند مرکزی (CDP 8)، که در آن بسیاری از لایه‌های نهادهای حاکم – در سطوح بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و محلی – با هم برای انعقاد و اجرای توافق‌نامه‌ها به طور مداوم همکاری می‌کنند. به این ترتیب، سیاست های ملی در راستای توافقات بین المللی و همچنین در سطوح فرعی باقی می ماند.

نیازی به گفتن نیست که برآورده کردن همه این الزامات کار دشواری است که نیازمند تغییر سیستماتیک است. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که این یک شبه اتفاق بیفتد. اما آنچه مردم در سراسر جهان – و نسل های متولد نشده ما – حق دارند از ما انتظار داشته باشند این است که تلاش کنیم.

زمان آن فرا رسیده است که با چالش تغییر نظام اجتماعی-سیاسی-اقتصادی خود به منظور تطبیق رونق اقتصادی و سیاسی با رفاه اجتماعی و زیست محیطی مواجه شویم. به طور کلی، ما می دانیم که چه کاری باید انجام شود. دنیای طبیعی ما زمان بیشتری برای انجام این کار به ما نمی دهد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü