مسوولان لرستان پیگیر مطالبات کشاورزان پلدختری باشند

مسوولان لرستان پیگیر مطالبات کشاورزان پلدختری باشند

[ad_1]

حجت الاسلام سید محسن موسوی در خطبه های نماز جمعه پلدختر با تبریک هفته جهادکشاورزی اظهارداشت: با وجود خدمات و تلاش های سخت کوشانه مسوولان جهادکشاورزی تا کنون خسارات پرحجم سیل ویرانگر به کشاورزان پلدختر جبران نشده است.

وی افزود: هزینه ها، خسارات و آسیب های سنگینی که در جریان سیل ۱۳۹۸ به کشاورزان پلدختری وارد شد در تاریخ کشاورزی این شهرستان بی سابقه است.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: خسارات وارده به برخی باغات شهرستان پلدختر با گذشت بیش از یک سال از سیل ویرانگر و همت مسوولان جهادکشاورزی شهرستان که تمام امکانات را به کار بردند، هنوز به دلیل حجم خسارات وارده زیر گل و لای مدفون شده است.

وی اضافه کرد: امسال پس از سیل نیز محصولات کشاورزی شهرستان پلدختر با وجود خشکسالی مطلوب نبود و به علت عدم بیمه نکردن محصولات و کرونا کشاورزان شهرستان متضرر شدند که بسیاری از آنها دستشان برای جبران خالی است.

موسوی یادآورشد: انتظار میرود ستاد بحران و وزارت کشور به عنوان متولی این امر بخش کشاورزی شهرستان پلدختر به عنوان قطب تولید انجیر سیاه کشور که یک سرمایه است، توجه ویژه ای داشته باشد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>