مادر ۱۰۲ ساله مهابادی کرونا را شکست داد

مادر ۱۰۲ ساله مهابادی کرونا را شکست داد

[ad_1]

امید بهزاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این زن کهنسال که مدتی قبل با علایم بیماری به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان مراجعه کرده و نتایج آزمایش کرونای او مثبت اعلام شده بود.

وی اضافه کرد: این زن مهابادی پس از طی دوران نقاهت و کسب بهبودی و به دست آوردن سلامتی خود از بیمارستان و نقاهتگاه ترخیص شد.

وی بیان کرد: این زن، سالخورده‌ترین بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان بود که توانست این بیماری را شکست دهد و دوران نقاهت را با همکاری پرستاران و مشاوران سپری کند.

وی با اشاره به اینکه سه نفر دیگر از اعضای خانواده این زن کهنسال نیز به کرونا مبتلا شده بودند، افزود: عروس و دختر ۸۰ ساله به همراه نوه ۱۵ ساله این زن کهنسال نیز به این بیماری مبتلا شده بودند که آنان نیز پس از بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: با وجود اینکه این خانواده پرجمعیت بوده و ۲۰ نفر باهم در یک ساختمان زندگی می‌کردند، تنها چهار نفر از آنان به کرونا مبتلا شده بودند که این امر نشان می‌دهد رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در کاهش انتقال این بیماری داشته باشد.

«بهزاد» با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان موقت ۷۲ تختخوابی مهاباد با کمک خیّران این شهرستان افزود: این بیمارستان موقت در سالن ۲ هزار نفری مهاباد جهت آمادگی در شرایط بحرانی و مخصوص بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده و به خاطر نزدیکی به بیمارستان امام خمینی (ره) زمینه را برای حضور سریع بیماران، پزشکان و پرستاران در آن فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: بیمارستان موقت مهاباد در مجموع به چهار بخش مختلف تقسیم شده و تمامی تخت‌های آن مجهز به کپسول اکسیژن بوده و در صورت نیاز بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون بسیار بیشتر از ظرفیت خود و با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

به گزارش ایرنا آخرین روزهای بهمن سال گذشته بود که نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایران ثبت شد و کل کشور به تلاطم جلوگیری از شیوع این بیماری افتاد؛ استان‌های مختلف تدابیر لازم را برای جلوگیری از ورود بیماران مبتلا یا ناقل به بیماری کرونا به کار بستند و تست‌هایی غربالگری و تب‌سنجی در نقاط مختلف کشور پا گرفت و روز به روز بر تعداد مبتلایان به این بیماری در حال افزایش است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>