فهرست دعوت به اجلاس سران دموکراسی را تحلیل کنید

[ad_1]

پرزیدنت جو بایدن میز اولین اجلاس سران جهان را که به ایجاد اراده سیاسی ملی و بین المللی برای تجدید دموکراتیک اختصاص داشت، تنظیم کرد. با توجه به کاهش حاکمیت دموکراتیک، حقوق بشر و حاکمیت قانون در سراسر جهان، و تهدید فزاینده رهبران مستبد در چین و روسیه، زمان مناسب است، اگر نگوییم خیلی دیر.

اما مانند هر شام خوبی که دعوت می شود معمولاً کیفیت شب و حال و هوای چنین مجالس آینده را تعیین می کند. در مورد اجلاس سران دموکراسی، اگر سران کشورها و دولت های حدود 112 کشور (از جمله ایالات متحده) تا حدودی کاستی های خود را به رسمیت بشناسند (کیک متواضع)، همراه با وعده های ملموس برای اصلاحات و همکاری (روش اصلی) ، عادت کردن به آن ارزش تلاش را دارد.

بصیرت اندیشان در سیاست خارجی مدتهاست که آرزوهای بالاتری برای اتحاد بزرگ دموکراسی دارند که نظم بین المللی را متعادل کند تا حکومت لیبرال دمکراتیک را به خودکامگی ترجیح دهند. با این حال، وظیفه فوری‌تر – و ضروری‌تر برای چنین پروژه‌ای – ایجاد دموکراسی‌های قوی و قوی است که با حکمرانی مسئولانه و باز، احترام به حقوق اساسی در قانون و عمل و مکانیسم‌های حل اختلاف بی‌طرفانه و در دسترس مشخص می‌شود – به طور خلاصه، قاعده قانون، قانون، نه حکومت یک حزب یا یک مرد قوی. تنها با سیستم‌های دموکراتیک کارآمد که نیازهای اساسی و وعده‌های کرامت انسانی را در سطح ملی برآورده می‌کنند، می‌توان امیدوار بود که ساختاری برای اقدام جمعی افراد همفکر در صحنه جهانی ایجاد کنیم و جایگزینی قانع‌کننده برای رژیم استبدادی چین به جهان ارائه دهیم. مدل.

لیست دعوتنامه ها

اگرچه کاخ سفید از انتشار معیارهای رسمی برای دعوت از کدام کشورها اجتناب کرده است، اما جای تعجب نیست که دولت بایدن از دموکراسی هایی مانند دانمارک، نیوزیلند و اروگوئه دعوت کرده است. این کشورها و بسیاری دیگر که همواره به عنوان یکی از بهترین عملکردها در مناطق خود رتبه بندی می شوند، می توانند نمونه های خوب و توصیه های دوستانه را به همسایگان خود ارائه دهند. به همین ترتیب، مشخص است که چرا برخی کشورها بودند نه کشورهایی مانند ونزوئلا، میانمار و بلاروس که دعوت شده‌اند، همچنان از نظر حقوق اساسی، حکومت باز و پاسخگو و فساد رو به وخامت هستند.

جالب‌تر مواردی است که در آن کشورها دعوتنامه دریافت کردند، اگرچه در سه موضوع اصلی اجلاس، حمایت از خودکامگی، مبارزه با فساد و ترویج احترام به حقوق بشر ضعیف عمل کردند. ملاحظات ژئوپلیتیکی طبیعتاً بر این که کدام یک از این دولت های نوسانی برش را انجام دادند تأثیر گذاشت.

با این حال، ارزیابی عینی مبتنی بر حکمرانی دموکراتیک، حقوق بشر و حاکمیت قانون ارزش بررسی دقیق‌تر را دارد. شاخص حاکمیت قانون پروژه عدالت جهانی (WJP) بیش از یک دهه است که داده‌های هزاران کارشناس و خانواده را در کشور جمع‌آوری می‌کند. با استفاده از آخرین نسخه آن که در ماه اکتبر منتشر شد، که شامل 138 کشور به اضافه هنگ کنگ است، فهرست فراخوان را بر اساس ارائه سه عامل حاکمیت قانون، که موضوعات اجلاس هستند، تحلیل کردم.

آسیا: فیلیپین، پاکستان و هند در داخل، بنگلادش خارج

در آسیا، جایی که نفوذ چین شدیدتر است، برخی از دعوت‌شدگان انتخاب واضحی بودند، در حالی که برخی دیگر شگفت‌انگیزتر بودند. فیلیپین، متحد دعوت شده ایالات متحده، در فهرست 15 کشور در شرق آسیا و اقیانوس آرام، درست بالاتر از میانمار، سومین پایین ترین جایگاه را دارد. علاوه بر این، بیشترین کاهش در امتیاز 2020-2021 در منطقه وجود دارد (-2.9٪)، به استثنای میانمار، با بیشترین کاهش در عوامل حاکمیت قانون مربوط به موضوعات برتر بایدن: محدودیت در قدرت های دولتی (-5%)، حقوق اساسی (-5%) و عدم وجود فساد (-4%).

در جنوب آسیا، پاکستان که در امتیازات جهانی حاکمیت قانون در رتبه 130 از 139 و از بین شش کشور منطقه رتبه پنجم را دارد، دعوت شد، در حالی که بنگلادش که امتیاز کمی بالاتر دارد، دعوت نشد. در اینجا، خطوط روند ممکن است تا حدی این اختلاف را توضیح دهند. عملکرد پاکستان از سال 2015 اندکی بهبود یافته است، در حالی که بنگلادش به دلیل کاهش قابل توجه محدودیت در اختیارات دولتی (6-٪)، فقدان فساد (-3٪) و حقوق اساسی (-5٪) بدتر شده است. یکی دیگر از عوامل احتمالی در دعوت پاکستان تمایل به ایجاد تعادل میان مشارکت هند با یک رقیب دموکراتیک منطقه ای، هرچند جاه طلب، بود. در حالی که هند در شاخص WJP در وسط همه کشورها قرار دارد، کاهش قابل توجهی (-4٪) در ارزیابی های خود از محدودیت در اختیارات دولت، فقدان فساد و حقوق اساسی از سال 2020 تا 2021 داشته است.

اروپا و آمریکای شمالی: لهستان وارد می شود، مجارستان و ترکیه خارج می شوند

اروپا و آمریکای شمالی در طول تاریخ از نظر دموکراسی و حاکمیت قانون عملکرد خوبی داشته اند. با این حال، در چند سال اخیر، حتی دموکراسی‌های باثبات‌تر در منطقه ماوراء اقیانوس اطلس دچار عقب‌نشینی دموکراتیک شده‌اند که بخشی از روند رو به رشد جهانی به سمت استبداد است. لهستان از این نظر برجسته است. از سال 2015، شاخص کل آن حدود 10 درصد کاهش یافته است. با این حال، کاخ سفید ورشو را به این اجلاس دعوت کرد که شاید نشانه ای از نقش مهم آن در ناتو به عنوان سنگری در برابر روسیه باشد. از سوی دیگر، مجارستان که با پنجمین سال متوالی افول خود مواجه بود، اخراج شد و ترکیه نیز که تا حد زیادی از اردوگاه دموکراسی به رهبری رجب طیب اردوغان خارج شده بود نیز طرد شد.

چالش خاصی برای ایالات متحده به عنوان میزبان اجلاس این است که چگونه عملکرد رو به وخامت دموکراسی و حاکمیت قانون در چند سال گذشته را با نقش رهبری فرضی آن به عنوان “فانوس آزادی” آشتی دهد. در سال 2021، حاکمیت قانون کلی ایالات متحده 2.9٪ بیشتر از هر کشور پردرآمد دیگری یا هر کشور دیگری در اروپای غربی و آمریکای شمالی کاهش یافت. این وخامت به ویژه در عوامل اندازه گیری محدودیت های قدرت دولتی، فقدان فساد، دولت باز، احترام به حقوق اساسی و عدالت کیفری مشهود بود. تلاش‌های مردد واشنگتن برای مرتب کردن خانه‌اش از طریق برنامه بسیار مورد نیاز اصلاحات سیاسی داخلی، تعهد این کشور را به ترویج دموکراسی به عنوان یک اولویت سیاست خارجی درهم شکست.

آفریقا: نیجریه و جمهوری کنگو وارد می شوند، رواندا خارج می شود

از 16 آفریقایی دعوت شده، آفریقای جنوبی با وجود ادامه چالش های جدی با فساد، قانون و نظم و امنیت، جای تعجب ندارد. با این حال، رواندا که در شاخص WSP رتبه اول را در کشورهای جنوب صحرای آفریقا دارد، اما از سطح آزادی بیان و فضای مدنی پایینی برخوردار است، رتبه ای ندارد. نیجریه، یکی دیگر از دعوت‌کنندگان، بیشترین کاهش کلی را در منطقه از سال گذشته داشته است که عمدتاً به دلیل بدتر شدن محدودیت‌ها بر قدرت‌های دولتی و حقوق اساسی است، در حالی که فساد همچنان بزرگترین چالش است. جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) که از نظر حاکمیت قانون در بین 139 کشور جهان در رتبه 137 قرار دارد و بدترین عملکرد را در آفریقا دارد، یکی دیگر از مهمانان شگفت انگیز این لیست است. هر دو ابوجا و کینشاسا تحت فشار قرار خواهند گرفت تا تعهدی قوی برای رفع ضعف های مزمن در مبارزه با فساد نشان دهند.

آمریکای لاتین: برزیل و مکزیک وارد می شوند، السالوادور خارج می شود

در آمریکای لاتین، اروگوئه، کاستاریکا و شیلی بهترین عملکرد را در این شاخص دارند و دعوت از آنها تعجب آور نیست. دو سنگین وزن منطقه، مکزیک و برزیل، در مرز بودند، اما موفق شدند تسلیم شوند. نتیجه کلی مکزیک که از سال 2015 به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، در سال گذشته 2.9 درصد کاهش یافته است. برزیل از سال 2020 کاهش مشابهی در حاکمیت قانون داشته است که بخشی از روند منفی در شش سال گذشته است.

السالوادور، هندوراس و گواتمالا که نقاط مهمی در تلاش‌های دولت بایدن برای مقابله با ریشه‌های بحران مهاجرت هستند، به‌ویژه در فهرست اجلاس سران حضور ندارند. هر سه در امتیاز کلی حاکمیت قانون و محدودیت‌های اختیارات دولت، فقدان فساد و حقوق اساسی کاهش یافته‌اند. از این میان، السالوادور بیشترین کاهش را داشت که عمدتاً ناشی از افزایش اقتدارگرایی و محدودیت‌های آزادی‌های اساسی در دولت بوکله بود.

نحوه مقایسه فهرست تماس با شاخص حاکمیت قانون WSJ در سال 2021

کشور دعوت کرد؟ رتبه جهانی (از 139) رتبه منطقه ای ارزیابی کلی 2020-21٪ تغییر در نتیجه
ایالات متحده میزبان 27 20/31 0.69 -2.9٪
لهستان آره 36 26/31 0.64 -2.4٪
رواندا خیر 42 1/33 0.62 0.5٪
آفریقای جنوبی آره 52 5/33 0.58 -0.4٪
مجارستان خیر 69 31/31 0.52 -1.4٪
برزیل آره 77 16/32 0.50 -2.9٪
هندوستان آره 79 3/6 0.50 -1.9٪
ناجی خیر 95 24/32 0.48 -3.3٪
فیلیپین آره 102 13/15 0.46 -2.9٪
مکزیک آره 113 27/32 0.43 -2.9٪
بوقلمون خیر 117 14/14 0.42 -2.5٪
نیجریه آره 121 26/33 0.41 -3.7٪
بنگلادش خیر 124 4/6 0.40 -2.8٪
پاکستان آره 130 5/6 0.39 -0.4٪
DRC آره 137 33/33 0.35 1.2٪

چرا مهم است

یک باشگاه دموکراسی کارآمد، به همان اندازه که با نیت خوب و ضروری است، به اعضایی بستگی دارد که حداقل استانداردهای حکومت دموکراتیک و منافع مشترک در اقدام جمعی برای حفاظت از آن را رعایت کنند. تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی باید در اولین معیار قرار گیرد باید بیشتر علم باشد تا هنر. ما معاهدات، اعلامیه‌ها، پروتکل‌ها و قوانین اساسی داریم که مجموعه‌ای از اصول جهانی را فرموله می‌کنند و همچنین فضای زیادی را برای اشکال مختلف پلورالیسم دموکراتیک فراهم می‌کنند. ما همچنین تعدادی گزارش، مطالعات تجربی و شاخص هایی داریم که پیشرفت و پسرفت را در برابر این استانداردها تعیین می کند. آنچه گم شده است اراده سیاسی رهبران و متحدان آنها برای تقسیم قدرت و حکومت برای بسیاری است، نه برای افراد معدودی، در داخل و خارج.

اگر بتواند به بسیج چنین اراده سیاسی کمک کند، اجلاس سران دموکراسی و سال اقدامی که در پی خواهد آمد، باارزش خواهد بود، با شروع از ایالات متحده که از نظر دموکراتیک ناکارآمد شروع می شود. او یک آزمون به موقع از این ادعای اساسی ارائه می دهد که دموکراسی ها ظرفیت اصلاح خود را دارند و می توانند در طول مسیر از یکدیگر بیاموزند. این امر جامعه مدنی را قادر می سازد تا از تعهدات اجلاس سران برای انجام اصلاحات در داخل استفاده کند. حتی می‌تواند چرخ‌های همکاری بین‌المللی معنادارتر برای کنترل فساد، سم‌زدایی اکوسیستم اطلاعاتی ما و محدود کردن اقتدارگرایی، همه اهدافی که شایسته آن هستند را درهم بشکند. سفره آماده است، اجازه دهید جشن شروع شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000