طرح “قرآن در کار” به شکل کشوری اجرا می‌شود

[ad_1]

حجت الاسلام محمود مولایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این طرح در قالب یک نرم افزار برای کارمندان ادارات و دستگاه‌های اجرایی کشور برنامه‌ریزی شده تا روزانه یک یا چندین مرتبه ختم قرآن انجام شود.

وی با بیان اینکه طرح قرآن در کار با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و اسلامی تدوین شده است،اظهار داشت: روزانه هر کارمند با روشن کردن رایانه خود قبل از ورود به نرم افزار اداری با یک صفحه از قرآن روبرو می‌شود که خواندن آن کمتر از سه دقیقه به طول می‌انجامد.

حجت الاسلام مولایی تصریح کرد: برای خواندن این صفحه قرآنی روش قرائت و ترتیل نیز تعیین شده تا کارمند بتواند در صورت مهیا بودن شرایط به با آن همراهی کند.

این مسؤول اظهار داشت: قرآن نزدیک به ۶۰۰ صفحه است و این نرم افزار هر صفحه از قرآن را به صورت روزانه و تصادفی برای یک کارمند نمایش می‌دهد، بر همین اساس اگر تعداد کارمندان یک دستگاه در کل کشور بیشتر از صفحات قرآنی باشد، قرآن چندین مرتبه در یک روز ختم شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین با بیان اینکه یاد کردن خواندن قران و درک آن به زندگی ما در دنیا برکت می بخشد و ما را در آخرت سعادت مند می کند، خاطرنشان کرد: در این نرم افزار شرایطی فراهم شده که تعداد صفحات خوانده شده از سوی کارمندان به نمایش درمی‌آید و فرد می‌تواند از آیه‌ها و سوره‌های خوانده شده مطلع شود.

حجت الاسلام مولایی یادآور شد: این طرح هم اکنون برای اجرای کشوری به کمیته امداد کشور ارسال شده است.

[ad_2]

Source link