شکایت از ترامپ به دلیل صدور فرمان اجرایی درباره شرکت‌های اینترنتی

شکایت از ترامپ به دلیل صدور فرمان اجرایی درباره شرکت‌های اینترنتی

[ad_1]

به گزارش بامداد چهارشنبه رویترز، «مرکز دموکراسی و فناوری» در شکوائیه خود اعلام کرد که دستور اجرایی ترامپ متمم اول قانون اساسی را نقض می‌کند. 
در این شکوائیه آمده است که فرمان اجرایی ترامپ علیه شرکت‌های اینترنتی پس از آن صادر شد که توئیتر برای یکی از توئیت‌های وی حقیقت‌سنج گذاشت و رییس جمهوری دست به اقدامی تلافی جویانه زده است.
ترامپ اعلام کرد به عنوان بخشی از فرمان اجرایی خود قانونی را پیشنهاد خواهد داد که یکی از قوانین حمایتی برای شرکت‌های بزرگ مانند توئیتر و فیسبوک را لغو خواهد کرد.
قانون مذکور که «بخش ۲۳۰» نام دارد از شبکه‌های اجتماعی در قبال محتوایی که کاربران این شبکه‌ها منتشر می‌کنند، سلب مسئولیت می‌کند. ترامپ قصد دارد بخش ۲۳۰ را لغو کند.
مرکز دموکراسی و فناوری در شکوائیه خود که آن را به دادگاه منطقه کلمبیا ارائه کرد، نوشت: توئیتر به توئیت‌های رییس جمهوری پیوست اضافه کرد و رییس جمهوری نیز در یک اقدام تلافی جویانه فوری فرمان اجرایی را صادر کرد.
یک مرکز تحقیقاتی در آمریکا اعلام کرده که مرکز دموکراسی و فناوری مورد حمایت شرکت‌های بزرگ اینترنتی است و شرکت‌های آلفابت، فیسبوک، اپل و مایکروسافت از بزرگ‌ترین حامیان مالی آن به شمار می‌آیند.
 

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>