سیاست های جنایت و ضد جرم در مکزیک در سال 2022: چشم انداز تیره و تار

[ad_1]

ممکن است به نظر برسد که سال 2022 با اخبار مثبت مهم در مورد جرم و جنایت و وضعیت امنیتی در مکزیک آغاز می شود. دولت مکزیک اعلام کرد که قتل‌ها با 3.6 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 33308 نفر رسیده است که درست کمتر از 33739 قتل در سال 2018 زمانی که آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور شد. و در دسامبر، چارچوب جدید دویستمین سالگرد ایالات متحده و مکزیک برای امنیت، بهداشت عمومی و جوامع ایمن به اجرا درآمد و جایگزین ابتکار مریدا شد که لوپز اوبرادور به شدت از آن متنفر بود در حالی که دولت او همکاری امنیتی ایالات متحده و مکزیک را به شدت به حداقل رساند.

با این حال، چشم انداز سال 2022 هم برای حاکمیت قانون و هم امنیت عمومی در مکزیک و هم همکاری امنیتی معنادار ایالات متحده و مکزیک تاریک است. در ماه های اکتبر و نوامبر، چندین هفته را در بخش های مختلف مکزیک صرف تحقیق در مورد تحولات جرم و جنایت و سیاست های امنیتی کردم. عکسش خوب نیست

کاهش قتل استقبال می شود. اما اندازه کاهش فقط سر و صدا در سرعت خشونت جنایتکارانه مکزیک است. این کاهش اساسا به دلیل بهبود سیاست های امنیتی نیست. نیروهای مجری قانون مکزیک هنوز فاقد ظرفیت ناتوانی و بازدارندگی هستند. قتل های وقیحانه در سطوح غیرقابل قبولی ادامه دارد. جزر و مد آنها تا حد زیادی منعکس کننده انتخاب ها و واکنش های تند گروه های جنایتکار نسبت به یکدیگر است.

کاهش در جنگ، مانند آپاتزینگان میچوآکان یا آکاپولکو گوئررو، جایی که من کار میدانی انجام دادم، عمدتاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که یک گروه یا اتحاد جنایتکار خاص موفق به برقراری کنترل موقت سرزمینی، یک «نارکوپاس» می‌شود: چه Cárteles Unidos در آن بخش از Tierra Caliente، یا شعبه های Caro Quintero و Los Chapitos از کارتل Sinaloa در اخاذی با ارزش بالا و قاچاق مواد مخدر در آکاپولکو. در جاهای دیگر، آنها باید با اشتراک گذاری زندگی کنند، مانند کارتل Sinaloa و Cartel Jalisco Nueva Generación (CJNG) در مرکز پیش سازهای فنتانیل و متات، Lázaro Cárdenas.

همچنین کاهش قتل به معنای کاهش سایر اشکال خشونت، مانند اخاذی، یا کنترل گروه های جنایتکار بر مناطق و مردم نیست. در بسیاری از میچوآکان، گوئررو، تاماولیپاس و وراکروز، سیاست محلی، اقتصاد و بسیاری از زندگی روزمره مردم توسط مواد مخدر داوری می شود. به عنوان یک مقام دولتی در Tierra Caliente به من گفت: “صادقانه بگویم، امنیت عمومی اینجا، واقعاً تمام زندگی، کاملاً توسط مواد مخدر اداره می شود.”

با این حال، ظرفیت گروه‌های جنایتکار برای نگه‌داشتن چمن اغلب ضعیف باقی می‌ماند، گروه‌هایی مانند CJNG وقیحانه به دنبال تسخیر کل سرزمین‌ها با بمب‌های پهپاد هستند، و گروه‌هایی مانند کارتل سینالوآ، اقتصاد و سیاست قانونی و غیرقانونی را تحت کنترل درآورده‌اند. روشی کمتر آشکار، اما نه کمتر سیستماتیک.

همانطور که کار میدانی من نشان داد، در باجا کالیفرنیا سور، باخا کالیفرنیا، و سینالوآ، گروه‌های جنایتکار، اغلب کارتل سینالوآ، در حال ورود به اقتصادهای جدید هستند و به طور سیستماتیک به دنبال تسلط بر ماهیگیری، پردازش ماهی، و فروش غذاهای دریایی قانونی و غیرقانونی هستند. کل زنجیره تامین عمودی ماهیگیران قانونی و غیرقانونی و کل انجمن ها و صنایع احساس می کنند هیچ پشتوانه ای از سوی دولت مکزیک برای مقاومت در برابر تصرف مواد مخدر ندارند.

رقابت دوقطبی فراگیر بین کارتل سینالوآ و CJNG نه تنها مکزیک، بلکه به شدت تا کلمبیا و بدون خشونت در آسیا و اقیانوسیه را در بر می گیرد. در زیر آن جنگ کلان، بسیاری از درگیری‌های خشن خرد در مکزیک رخ می‌دهد، زیرا گروه‌های جنایتکار کوچکتر بر سر مواد مخدر، اخاذی و سایر بازارهای جنایی مبارزه می‌کنند و به دنبال کنترل سیاستمداران و جمعیت‌های محلی هستند.

مناطق مناقشه خشونت آمیز، مانند Zacatecas یا San Luis Potosí، می توانند با خشونت تقریباً هرج و مرج شوند.

شبه‌نظامیان خودخوان که گاهی جبهه‌ای برای گروه‌های جنایتکار رقیب هستند، و گاهی با تمایل زیادی برای لغزش به چهره‌های جنایتکار، همچنان پابرجا می‌مانند و با نگاه دولت افزایش می‌یابند.

به درجات مختلف، گروه‌های جنایتکار با ارعاب و رشوه دادن به مقامات دولتی، قدرت سیاسی می‌سازند و با دادن کمک‌های اجتماعی و سازمان‌دهی دادگاه‌های مواد مخدر برای داوری اختلافات، سرمایه سیاسی را با مردم محلی به دست می‌آورند.

در دو دهه گذشته، گروه های جنایتکار به طور خشونت آمیزی در انتخابات مکزیک، به ویژه در سطح شهرداری و ایالت، مداخله کرده اند. اما انتخابات میان دوره ای 2021 به میزان بی سابقه ای نشان داد که گروه های جنایتکار دیگر راضی به همکاری با مقامات منتخب نیستند. اکنون آنها به دنبال تأثیرگذاری با خشونت و پول هستند که می توانند از ابتدا اجرا کنند و برنده شوند.

پاسخ دولت مکزیک عمیقاً نگران کننده است – عمدتاً به این امید که جنایتکاران آن را بین خودشان حل کنند. چه در هدف گذاری با ارزش بالا، مقابله با خشونت و جنایت در منابع طبیعی، یا سرکوب سرقت و اخاذی، به نیروهای مختلف نظامی و مجری قانون مکزیک دستور داده شده است که فقط بدون استفاده از زور عملیاتی را انجام دهند – حتی زمانی که شبه نظامیان جنایتکار مناطق جدید را تصرف کرده و اعلام می کنند. خودمختاری، یا کارتل ها جمعیت محلی را بمباران می کنند.

هنگامی که نیروهایی مانند ارتش مکزیک (SEDENA) و نیروی دریایی (SEMAR) یا گارد ملی که اکنون تعداد آنها به 100000 نفر می رسد، مستقر می شوند، آنها عمدتا برای گشت زنی در خیابان ها بدون عملیات فعال علیه گروه های تبهکار محلی اعزام می شوند.

برخلاف پلیس فدرال که دولت لوپز اوبرادور آن را منحل کرد، گارد ملی قرار است به طور دائم در محلی مستقر شود. همیشه اینطور نیست. مهمتر از همه، این نیرو به عنوان یک پشتیبان برای پلیس ایالتی در نظر گرفته شد، نه یک واکنش اولیه. و در واقع، پاسخ نمی دهد. به عنوان یک مقام امنیتی در Tierra Caliente برای من توضیح داد که هدف از استقرار گارد ملی یا گشت‌های مشترک مبارزه با جنایتکاران یا حتی بازدارندگی آنها نیست: «ما گارد ملی را در گشت‌های مشترک با پلیس ایالتی یا ارتش می‌فرستیم تا در خیابان بایستند. دیدن آنها با اسلحه و کامیون به مردم اعتماد به نفس می دهد.» خوب، این به مردم محلی که من فرصت صحبت با آنها را داشتم، مربوط نمی شد. همانطور که یک وکیل در آنجا می گوید: “گارد ملی گران ترین مانکن ها در مکزیک هستند.”

گارد ملی، مانند SEMAR و SEDENA، فاقد یک مرجع تحقیق است. بنابراین، آنها تنها زمانی می توانند علیه جرم و جنایت اقدام کنند و افراد را دستگیر کنند در فلاگرانسیا. و نیروهای پلیس ایالتی فقط می توانند جرایم عادی را بررسی کنند، نه جرایم سازمان یافته. با این حال، انحلال پلیس فدرال همچنین منجر به کاهش شدید تعداد بازرسان و ظرفیت تحقیق در مکزیک شد – حدود 70-75٪، وکلای مکزیکی و مقامات امنیتی در گفتگو با من تخمین زدند.

جای تعجب نیست که نرخ مؤثر پیگرد قانونی برای قتل در مکزیک همچنان در حدود 2 درصد است.

دولت لوپز اوبرادور ضعف امنیتی را به گردن مقامات ایالتی و مقامات ایالتی آن را به گردن شهرداری ها می اندازد. اما دولت فدرال بودجه‌های هر دو را به‌طور چشمگیری کاهش داده و در نتیجه ظرفیت‌های محلی را که اغلب ناکافی بودند، از بین برده است، حتی اگر استراتژی امنیتی 2019 خود مبتنی بر اتکا به پلیس شهری برای امنیت باشد.

در تمام سطوح، اصلاحات پلیس عمدتاً متوقف شده است. با این حال، گاهی اوقات، مانند اوآخاکا، یا شهر چیهواهوا، دولت های محلی در بهبود اثربخشی نیروهای پلیس شهری موفق شده اند.

لوپز اوبرادور به جای اصلاحات پلیس، نظامی‌سازی زندگی عمومی را در مکزیک تشدید کرده است – نه فقط در امنیت، بلکه در حوزه اقتصادی. دولت او مسئولیت جمع آوری سفارشی به SEDENA و SEMAR داده است و به آنها قراردادهایی برای ساخت فرودگاه ها، آپارتمان های لوکس و زیرساخت های فرضی مهم (گاهی اوقات زیرساخت های احمقانه آسیب زننده به محیط زیست مانند قطار مایا) به آنها اعطا کرده است، در حالی که قول داده است آنها را از انواع نظارت معاف کند.

لوپز اوبرادور بودجه و کارمندان بسیاری از مؤسسات مکزیکی را کاهش داده و آنها را با حداقل ظرفیت نظارتی، نظارتی و حداقلی رها کرده است. در میان این تضعیف سیستماتیک نهادهای مکزیک، تلاش لوپز اوبرادور و دادستان کل او الخاندرو گرتز مانرو برای اصلاح و معکوس کردن اصلاحات قضایی مکزیک به سمت یک سیستم اتهامی و تضعیف استقلال قضایی یکی از مضرترین اقدامات است.

لوپز اوبرادور به جای استفاده از زور و تعقیب قضایی، به دنبال کاهش جرم و جنایت در مکزیک از طریق برنامه های اجتماعی-اقتصادی ضد جرم و جنایت است که بخشی از استراتژی توزیع مجدد بسیار محبوب او برای بسیاری از فقرا و حاشیه نشینان مکزیک است. یک جزء اجتماعی-اقتصادی برای دسترسی مردم محلی به درآمد قانونی مهم است، اگرچه جایگزینی برای پلیس خوب نیست. و از جان دادن برنامه رشد درختان میوه تا برنامه های حرفه ای برای جوانانی که در معرض خطر تسلیم شدن در برابر جنایت هستند، این برنامه های مدیریتی لوپز اوبرادور با مشکلاتی مواجه شده است. در یکی از این برنامه‌ها که در میچوآکان با آن مواجه شدم، برای مثال، دولت به نوجوانان دستمزد می‌گرفت تا به عنوان آرایشگر آموزش ببینند، در حالی که آرایشگران برای تدریس حقوق می‌گرفتند. اما پسرها صرفاً به ارمغان آوردند یا آرایشگاه ها را مرعوب کردند تا گواهی شرکت پسران در این آموزش را بدون شرکت در آن تأیید کنند. هم پسرها و هم مربیان آرایشگرشان پول دولت را به جیب زدند و مثل سابق به دنبال زندگی خود، چه جنایتکارانه و چه غیر از این، رفتند.

تحت ابتکار مریدا، ایالات متحده اغلب نقش حیاتی و تنها نظارت بر ضد فساد، ضد تبانی را در استراتژی‌های امنیتی و عملیات تاکتیکی مکزیک و همچنین محرک و تقویت اراده مکزیک در مورد گروه‌های جنایتکار و فقدان حاکمیت قانون ارائه می‌کرد. بعید است که چارچوب دویستینیال آن را بازگرداند. قرار است در این ماه جزئیات همکاری های دوجانبه حفظ شود.

اما آنچه که من از گفتگوکنندگان در مکزیک شنیدم، مشکل سازترین دیدگاه دولت مکزیک از چارچوب دویستمین سالگرد مکزیک ایالات متحده بود – یعنی اینکه ایالات متحده فقط باید از طریق کاهش تقاضا و خرده فروشی مواد مخدر در ایالات متحده و کشورهای دیگر از قلمرو خود مراقبت کند. پول مواد مخدر و سلاح به مکزیک سرازیر می شود، در حالی که مکزیک هر کاری که بخواهد، بدون کمک ایالات متحده، در مکزیک انجام خواهد داد. حتی اگر این به معنای تسلیم شدن در برابر مواد مخدر باشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000Omegle