سیاست بایدن در قبال چین باید برای ترامپ بسیار آسان باشد

[ad_1]

دولت بایدن مفتخر است که از سیاست ها و رویه های سلف خود شکسته است و صدمات وصف ناپذیری به سیاست خارجی و صلح داخلی ایالات متحده وارد کرده است. اما نکته عجیب این است که وقتی نوبت به بزرگترین چالش سیاست خارجی پیش روی ایالات متحده – نحوه مقابله با ظهور چین – می رسد، تیم بایدن به رویکرد مخرب ترامپ ادامه داده و تقلید کرده است. این باعث خوشحالی کارمندان مستعفی ترامپ شد که با افتخار خود را مبتکر و دولت بایدن را مجریانی تخیلی و مطیع اعلام کردند.

مقامات بایدن شروع به دفاع از سیاست‌های خود در چین کرده‌اند و ادعا می‌کنند که دو حزب قوی از خط تندرو حمایت می‌کنند. هنگامی که از آنها خواسته شد استراتژی خود را در قبال چین از استراتژی قبلی خود متمایز کنند، آنها اندکی بیشتر از این می گویند که رویکرد چندجانبه را به متحد کردن متحدان ترجیح می دهند، برخلاف یک جانبه بودن تمرین کنندگان “اول آمریکا”.

با این حال، این تنبلی فکری است که یک سیاست مبتنی بر دو حزب را توجیه کند، نه تدوین سیاستی بر اساس منافع ملی. در هیچ مورد دیگری، مانند سیاست‌های ایران، اوکراین و روسیه، ناتو و اتحادیه اروپا، دولت به دنبال تکرار سیاست‌های ترامپ نبوده است. در عوض، تیم بایدن رویکرد خود را ارائه کرد و سپس سعی کرد آن را به هر دو طرف بفروشد.

دموکرات ها چین را بیشتر از جمهوری خواهان دوست دارند

علاوه بر این، ادعای دو حزبی بودن یک کشش است. نظرسنجی اخیر هیئت امور جهانی شیکاگو نشان داد که شکاف های عمده در دیدگاه چین بین دموکرات ها و جمهوری خواهان وجود دارد:

  • 42 درصد از جمهوری خواهان، اما تنها 17 درصد از دموکرات ها چین را به عنوان یک دشمن می بینند.
  • 67 درصد از جمهوری خواهان، اما تنها 39 درصد از دموکرات ها، محدود کردن نفوذ جهانی چین را به عنوان یک هدف مهم در سیاست خارجی ایالات متحده می دانند.
  • 73 درصد جمهوری‌خواهان از محدود کردن تبادلات تحقیقاتی بین ایالات متحده و چین و 72 درصد از محدود کردن تعداد دانشجویان چینی که در ایالات متحده تحصیل می‌کنند، حمایت می‌کنند، در مقابل، 66 درصد از دموکرات‌ها با محدودیت‌های دانشجویان چینی و 59 درصد با محدودیت‌های تبادل علمی مخالف هستند. .
  • 83 درصد جمهوری خواهان از افزایش تعرفه ها بر واردات چین حمایت می کنند. 45 درصد از دموکرات ها این کار را انجام می دهند و 50 درصد مخالف هستند.

پیگیری سیاست موسوم به «دو حزبی» در قبال چین، در واقع اتخاذ سیاست های ترامپ به قیمت از دست دادن دیدگاه های دموکراتیک مردمی است. وقتی به سادگی تسلیم دیدگاه طرف مقابل شوید، دو حزب بودن آسان است.

ترامپ چگونه شعله های آتش را شعله ور کرد

این در عمل به چه معناست؟ دولت ترامپ در حال موعظه سیاست مجموع صفر تقابل با چین است. سخنان مقامات ارشد آن ملتی از دزدان فکری و چپاولگران اقتصادی را به تصویر می کشد که با خیانت و فریب جهان را به پیش برده اند. آنها پیشنهاد کردند که همکاری با چنین رژیمی برای همه غیرممکن است، اما خواستار تغییر رژیم در چین شدند، زیرا برای همزیستی لازم است. آنها چین را دیدند که DNA آن جستجویی برای تسلط است و استدلال کردند که 45 سال تعامل پیچیده نیکسون با چین اطمینان بخش بود. آنها دیپلماسی بین المللی را به عنوان یک صفحه شطرنج می دیدند که در آن هر کشور به منطقه ای برای نبرد در برابر دشمن چینی تبدیل می شد. آنها استراتژی “جدایی” از چین را در پیش گرفتند – تعرفه های بالا برخلاف تعهدات قانونی ایالات متحده، “ابتکار چینی” FBI، که به عنوان یک اشتباه بزرگ علیه چینی های آمریکایی و محققان چینی در دانشگاه های آمریکا مورد استفاده قرار گرفت، و بسته شدن برنامه های مبادله ای مانند برنامه فولبرایت و مراکز کنترل بیماری، آنها با همتایان چینی همکاری می کنند. آنها همچنین شروع به تضعیف پایه های سیاست “چین واحد” ایالات متحده در طی چهار دهه کرده اند (یعنی به رسمیت شناختن آمریکا از موضع چین مبنی بر اینکه تایوان بخشی از چین است) و ماهیت غیر رسمی روابط ما با تایوان، که همراه با بازدارندگی نظامی، باعث شده است. به مدت 50 سال در قلب صلح و ثبات در تنگه تایوان بوده است.

دولت بایدن در کل این رویکردهای سیاسی در قبال ترامپ را دست نخورده نگه داشته است، البته با زبانی کمتر تحریک آمیز. آنها با تکرار دولت ترامپ اعلام کردند که دوران تعامل به پایان رسیده است. در اصل، آنها می گویند که می توانند موثرتر از ترامپ با دشمن مبارزه کنند.

در عوض تیم بایدن چه کاری باید انجام دهد

رویکرد یک دولت دموکراتیک که به دنبال طراحی ارزش های آمریکایی و دفاع از منافع ایالات متحده است، باید چگونه باشد؟ در اینجا خطوط کلی اصولی است که باید اعمال شوند.

یک سیاست صحیح باید با این شناخت آغاز شود که چین یک قدرت بزرگ است. شیدایی در دنیای MAGA وجود داشت که شماره یک باشد. در دنیای واقعی، قدرت‌های بزرگ رقیب و همزیستی وجود دارند که هیچ‌یک از آنها در مواجهه با مخالفت‌های خارجی احتمالاً متلاشی نمی‌شوند یا به پیروزی کلی دست می‌یابند. چالش برای ایالات متحده رهبری، زندگی، رقابت و همکاری با چین در حال رشد خواهد بود.

هیچ اولویتی بالاتر از اجتناب از لغزش به سمت جنگ با نیروی هسته ای که انتظار می رود تا سال 2030 دارای 1000 کلاهک باشد، وجود ندارد. هر دو طرف مسئولیت دارند از رابطه ای که در آن جنگ به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری کنند.

بحران های بین المللی وجود دارد که نیاز به همکاری گسترده نیروها دارد. مبارزه با تغییرات آب و هوایی، که ایالات متحده و چین مسئولیت اصلی آن را دارند، در صدر فهرست قرار دارد. همین امر در مورد پیشگیری از بیماری همه گیر بعدی با همکاری با دانشمندان خارجی، از جمله دانشمندان چینی، که تجربه قابل توجهی دارند، صادق است. ممانعت از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای و کاهش ارزش برنامه هسته ای کره شمالی – که هر دو از منافع حیاتی آمریکا هستند – بدون حمایت چین موفق نخواهد بود.

تقسیم دو اقتصاد بزرگ جهان فرمولی برای فقیرتر کردن هر یک است. افزایش تعرفه های بالا بر واردات چین که در مرکز سیاست های ترامپ بوده است، مکان خوبی برای شروع معکوس کردن شکاف اقتصادی ویرانگر دولت قبلی خواهد بود. تعرفه ها به طور انتخابی به افزایش قیمت ها و در نتیجه به تورم کمک می کنند. جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، علناً از این تعرفه ها انتقاد کرده است، اما دولت تمایلی به قبول خطر سیاسی حذف آنها در مذاکرات سودمند دوجانبه ندارد. به همین ترتیب، اقتصاددانان و استراتژیست ها درک می کنند که خروج ترامپ از مشارکت ترانس پاسیفیک (TPP) ایالات متحده را از حوزه مسائل اقتصادی و تجاری که بالاترین اولویت بین المللی کشورهای آسیایی است، حذف کرده است و تهدید می کند که ایالات متحده را از این موضوع محروم کند. بازارهای نوظهور مهم چین می خواهد به TPP بپیوندد همانطور که ایالات متحده آمریکا را ترک می کند. این راهی برای رقابت ما نیست.

به نفع ما و به نفع تایوان است که تایوان را تا زمانی که به یک راه حل حل نشده اختلافات بین دو کشور دست یابیم، جدا از سرزمین اصلی چین حفظ شود. به رسمیت شناختن جمهوری خلق چین (PRC) به عنوان تنها دولت قانونی چین توسط ایالات متحده در سال 1979، زمانی که ما روابط برقرار کردیم، و حفظ روابط غیررسمی با تایوان بر مبنای غیررسمی از اصول اساسی است. ادامه مدارای چین در قبال یک تایوان جداگانه به درک این کشور بستگی دارد که ایالات متحده امکان اتحاد مجدد مسالمت آمیز را رد نکرده است، مهم نیست که پیش بینی آن در حال حاضر چقدر دشوار است. هنگامی که مقامات دولت در کنگره شهادت می دهند و تایوان را منتقد حفظ منافع حیاتی ایالات متحده می دانند، تلویحاً پیشنهاد می کنند که آینده تایوان در مورد حل هر دو طرف تنگه نیست، بلکه در مورد آمریکا است. این یک فراخوان غیرارادی برای مقابله است.

ایالات متحده می تواند نمونه باشد

چین شی جین پینگ در داخل از نظر سیاسی سرکوبگر است و سرکوب وحشیانه ای را در سین کیانگ و هنگ کنگ به راه انداخته است. پاسخ های تنبیهی هدفمند برای حفظ ایمان به ارزش هایمان لازم است. ما باید سیاست های شکسته خود را در داخل اصلاح کنیم تا بتوانیم یک بار دیگر به عنوان الگویی برای الهام بخشیدن به مردمی که در نظام های اقتدارگرا زندگی می کنند، عمل کنیم، ماموریتی که بایدن به درستی بر آن تاکید کرده است. قدرت نرم نمونه بهبود یافته ما بهترین ابزار را برای حمایت از پیشرفت حقوق بشر در چین و جاهای دیگر ارائه می دهد.

مهمتر از همه، ایالات متحده باید از یک رویکرد بلندمدت و باثبات پیروی کند، نه اینکه وقتی تیتری وجود دارد که توجه را به خود جلب می کند، تسلیم سیاست داخلی نشود. از زمان آغاز به کار خود در سال 1949، جمهوری خلق چین دستخوش تغییرات چشمگیری در سیاست و حکومت شده است، از انزوا به بازگشایی، از سرکوب شدید به بازگشایی و بازگشت به سرکوب. پذیرفتن اینکه تجسم ظالمانه فعلی او ثابت است به معنای نادیده گرفتن درس های 70 سال گذشته و پشت کردن به نسل جوان سکولار است که در صورت فرصت می تواند از روابط مثبت با ایالات متحده حمایت کند. اگر می‌خواهیم پایه‌ای برای یک رابطه سازنده با نسل بعدی ایجاد کنیم، باز گذاشتن درها برای دانش‌آموزان، محققان و بازدیدکنندگان چینی ضروری است، چه رسد به جبران کمبود شدید کارشناسان آموزش‌دیده آمریکایی در ریاضیات، علوم و فناوری.

من متقاعد شده‌ام که بایدن نیاز به روابط با چین را می‌بیند که تقلید ضعیفی از روابط سلف او نباشد. او نشان داد که امکان چیز بهتری مانند شروع گفتگو و ملاقات مجازی با شی و تاکید بر تمایل خود برای همزیستی رقابتی را درک می کند. با توجه به نگرش رای دهندگان دموکرات، چالش آنقدرها که برخی از مشاوران او می گویند بزرگ نیست. هیچ سیاست محکمی در قبال چین وجود ندارد که بایدن بتواند او را از حملات روبیوس، پمپئو، هاولی و دیگران به جناح راست منزوی کند. که در انتخابات احتمالی ریاست جمهوری خود، شیطان سازی چین را به کارت دعوت تبدیل خواهند کرد. بایدن باید کار درست را برای امنیت ملی و ارزش های ایالات متحده انجام دهد، نه اینکه سیاست دو حزبی را دنبال کند که برای همیشه دور از دسترس او باشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir