زمانی که امنیت در اروپا با دموکراسی در لهستان در تضاد است

[ad_1]

رویدادهای اخیر در لهستان نشان می دهد که حفظ دموکراسی و امنیت با هم، دو هدف وجودی که اتحادیه اروپا را شکل داده اند، چقدر می تواند دشوار باشد. اتحادیه اروپا باید لهستان را به دلیل نقض حقوق اساسی مدنی توسط دولتش تحریم کند و در عین حال از ورشو در مبارزه با تجاوزات بلاروس و روسیه در مرز شرقی اتحادیه اروپا حمایت کند. تضاد بین تقویت حاکمیت قانون و جلوگیری از تهدیدات امنیتی در یک محیط وابسته به یکدیگر، یک داستان هشدار برای نشست سران دموکراسی است که توسط دولت بایدن در دسامبر برگزار شد.

مناقشه دموکراسی اتحادیه اروپا و لهستان را در چند سال گذشته تقسیم کرده است. اتحادیه اروپا حداقل از سال 2015 نگرانی در مورد حفظ حاکمیت قانون در لهستان ابراز کرده است. در پایان سال 2019، پارلمان لهستان قانونی را تصویب کرد که برکناری قضات منتقد اصلاحات قضایی توسط حزب حاکم قانون و عدالت را تسهیل می کند. پس از دو مرحله متوالی، در دسامبر 2020، کمیسیون اروپا یک نامه اخطار رسمی به لهستان در مورد عملکرد اتاق انضباطی دیوان عالی ارسال کرد که در آن نشان می‌داد که «چشم‌انداز قضات مجبورند با نهادی روبرو شوند که استقلال آن تضمین نشده است. اتحادیه اروپا در مقرراتی که در 16 دسامبر 2020 صادر شد، مجدداً تأکید کرد که احترام به حاکمیت قانون شرط اساسی برای حفاظت از سایر ارزش‌هایی است که اتحادیه بر اساس آنها بنا شده است، مانند آزادی. دموکراسی، برابری و احترام به حقوق بشر در همین آیین‌نامه، با بیان این که «بدون رعایت حاکمیت قانون، دموکراسی و احترام به حقوق اساسی وجود ندارد و برعکس»، پارلمان اروپا و شورای اتحادیه اروپا هشدار دادند. لهستان که می توانند در صورت عدم تایید حاکمیت قانون از کمک مالی خودداری کنند.

از آوریل سال جاری، بروکسل و ورشو ضرباتی را با هم رد و بدل کرده اند که به حکم دادگاه دادگستری اروپا (EU) به نفع طرح های کمیسیون اروپا برای اتخاذ تدابیر تنبیهی ختم شد. در ماه اکتبر، دادگاه قانون اساسی لهستان با فهرستی از استدلال ها علیه حق نهادهای اروپایی برای تنظیم مسائل مربوط به اعمال حاکمیت قانون در کشورهای عضو پاسخ داد. در نهایت، دیوان دادگستری اروپا اخیراً تصمیم کمیسیون اروپا را برای اعمال جریمه مالی روزانه یک میلیون یورو برای لهستان تا زمانی که نقض حاکمیت قانون جبران شود، تصویب کرد.

سیب اصلی اختلاف با اتحادیه اروپا عدم استقلال قوه قضائیه از دولت لهستان است. اگرچه ماده 45 قانون اساسی لهستان همان اصول مورد دفاع بروکسل را به رسمیت می شناسد، اما دولت لهستان کنترل قوه قضائیه را به دست گرفته است و از اختیارات آن برای اهداف سیاسی استفاده می کند. حتی دادگاه قانون اساسی لهستان دیگر مایل یا قادر به دفاع از اصول اساسی حاکمیت قانون نیست. برعکس، قضات آن به سنگ بنای سیستم اروپایی یعنی حاکمیت قانون اروپا بر قوانین ملی حمله کردند. این اصل مستلزم آن است که تصمیمات قضات اروپایی قابل اعتراض توسط دادگاه های ملی نباشد. بدون آن، بازار واحد اتحادیه اروپا و اکثر ابتکارات رایج اروپایی از قطعیت حقوقی محروم خواهند شد و اتحادیه اروپا مانند سایر سازمان‌های بین‌المللی قادر به اشتراک حق حاکمیت نخواهد بود.

برای اتحادیه اروپا، تهدید وجودی است. با این حال، اسناد قانونی اتحادیه اروپا در مرزهای آنها قرار دارد. اعتراض به ماده 7 معاهده اتحادیه اروپا، که با هدف اطمینان از اینکه همه کشورهای اتحادیه اروپا به ارزش های مشترک اتحادیه اروپا از جمله حاکمیت قانون احترام می گذارند، بی فایده است. مناقشه بر سر وضعیت دموکراتیک هر کشور عضو از نظر سیاسی باز است. در مواجهه با پرونده لهستان، به نظر می رسد که دولت های دیگر کشورها به خوبی از ابعاد سیاسی این مشکل آگاه هستند. پس از تأثیر بسیار ناچیز برگزیت بر دیگر دموکراسی‌های اروپایی، بیشتر رهبران سیاسی اتحادیه اروپا می‌ترسند که ناسیونالیسم و ​​وسوسه‌های استبدادی به حاکمیت درون اتحادیه اروپا تبدیل شود، نه خارج از آن. مجارستان و لهستان نمی خواهند از حمایت مالی قوی سایر کشورهای اتحادیه اروپا چشم پوشی کنند. با این حال، اگر تنزل دموکراتیک آنها مورد تحریم قرار نگیرد، همه دموکراسی های اروپایی دیگر در معرض تهدیدهای مشابهی از سوی حاکمان در داخل مرزهای خود قرار خواهند گرفت. به همین دلیل، رهبران ملی در سراسر اتحادیه اروپا ابتکار عمل علیه لهستان را حتی قوی‌تر از کمیسیون اروپا یا دادگاه دادگستری اروپا، و قطعاً مؤثرتر از پارلمان اروپا، هدایت کرده‌اند.

با این حال، در هفته های اخیر، انزوای لهستان از اکثر کشورهای اروپایی پایان یافته است. هزاران مهاجر و پناهنده که عمدتاً از عراق، افغانستان و سوریه فرار می کردند، عمداً از طریق بلاروس به مرز لهستان منتقل شدند. اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشنکو، دیکتاتور بلاروس را به “سوء استفاده گانگستری” متهم کرده است و مهاجران را با وعده دروغین دسترسی آسان به اتحادیه اروپا فریب می دهد. چندین هزار مهاجر در مرزهای اروپایی که مقامات لهستان آن را با سیم خاردار بسته اند، در شرایط وحشتناکی اردو زده اند و برخی از آنها در سرما جان خود را از دست می دهند. تسلیح آنها توسط رژیم بلاروس باعث خشم اروپا شده است. گزارش شده است که ارتش بلاروس به مرزبانان لهستان شلیک نکرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حمایت خود از لوکاشنکو را ابهام نکرده است و مسکو هواپیماهای نظامی را به آسمان بلاروس فرستاده است، از اروپا خواسته است که به خاطر بازداشت مهاجران به لوکاشنکو بپردازد و غرب را به دلیل بحران هایی که پناهجویان از آن فرار می کنند، مقصر دانسته است.

در همین حال، پوتین بحران مرزی با اوکراین را تشدید کرده است، کشوری که خواهان روابط نزدیکتر با اروپا است. رهبر روسیه بیش از 90000 سرباز را به منطقه اعزام کرده است که یادآور اتفاقات قبل از حمله به گرجستان در سال 2008 است. پوتین قصد دارد با حرکت علیه اوکراین بحران‌های موازی ایجاد کند و در عین حال به بلاروس کمک کند تا با ایجاد فشار بر مرزهای لهستان از طریق تنش در روابط داخلی اروپا در این منطقه، بحران‌های موازی ایجاد کند. توزیع مهاجران

این اقدام پوتین در شرایطی صورت می‌گیرد که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با تشکیل دولت جدید در برلین، رئیس‌جمهور فرانسه امانوئل مکرون وارد یک دوره انتخاباتی فلج‌کننده شده است، ایتالیا برای مدیریت هجوم عظیم مهاجران از دریا (دو بار) در تلاش است. بالاتر از سال 2020 و پنج برابر بیشتر از سال 2019)، و تکمیل خط لوله نورد استریم 2 وابستگی انرژی اروپا به روسیه را تقویت می کند.

در برابر این پس‌زمینه، اروپا از مجازات لهستان به خاطر قدرت‌های دموکراتیک رو به زوال‌اش خجالت می‌کشد، نه اینکه به اعمال جریمه در هنگام مهاجرت و بحران‌های امنیتی اشاره کنیم. از سوی دیگر، دولت لهستان با تقویت خط ناسیونالیستی خود از احتیاط اتحادیه اروپا سوء استفاده می کند: کمک های فرانتکس، آژانس مرزی و گارد ساحلی اروپا، در خاک لهستان را تا اواسط نوامبر رد کرده و لحن لفاظی خود را در مورد لهستان افزایش داده است. دفاع از مرزهای اروپا، هویت سفید و مسیحی فرضی اروپا.

رویدادهای بین اتحادیه اروپا و لهستان یک داستان هشدار برای نشست سران دموکراسی است. اگر معنای ارزش‌های دموکراتیک بسته به دولت ملی تغییر کند، این ارزش‌ها آسیب‌پذیر می‌شوند، زیرا نگرانی‌های امنیتی بر حمایت از حقوق اساسی دموکراسی غالب می‌شوند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000Omegle