راهنمای خرید هود اجاق گاز

راهنمای خرید هود
هودهای اجاق گاز وسایل آشپزخانه ای هستند که برای خلاص شدن از شر همه مضرات موجود در هوا که توسط پخت و پز شما ایجاد شده است مورد استفاده قرار می گیرند. مهم نیست که برای چه نوعی بروید ، شما می توانید بین یک هود استخراج و یک هود گردش مجدد انتخاب کنید ، اما بخش عمده انتخاب آن بستگی به طرح آشپزخانه و نزدیکی آن به دیوار خارجی دارد. همچنین ، هود برقی در صورت نیاز به حداقل 650 میلی متر از هاب در صورت استفاده از هاب برقی و 750 میلی متر برای یک توپی گاز است. با این حال ، ما معمولاً از طرف احتیاط خطا می کنیم و بدون در نظر گرفتن حداقل 750 میلی متر فاصله توصیه می کنیم.

استخراج یا گردش مجدد؟
هودهای استخراجی برای بسیاری از افراد گزینه اصلی محسوب می شوند زیرا هرگونه بو یا گریس حاصل از آشپزی شما کاملاً از آشپزخانه شما خارج شده و از طریق مجرای دیواره شما به بیرون هدایت می شود. در حال حاضر ، همه آشپزخانه ها نمی توانند این نوع هود را مجاز بدانند زیرا یا فاقد فضای هستند یا به سادگی ظرفیت نصب مجاری را ندارند. اجاق گازهایی که به دیوار خارجی دسترسی ندارند قطعاً قادر نخواهند بود از هود استخراج استفاده کنند ، اما شما یک شانس خوب برای نصب نصب دارید اگر اجاق گاز خود را به دیوار خارجی برگردانید. از نظر هزینه ، هزینه های اولیه برای مجاری و نصب را دارید اما نیازی به تعویض فیلترها به طور منظم نیست و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه خواهد شد.

هودهای گردش مجدد احتمالاً كمتر از استخراج هستند اما هنوز هم می توانند یك وسیله مؤثر برای تمیز كردن هوا در آشپزخانه شما باشند. زیبایی این هودها این است که می توان آنها را به صورت عملی در هر نقطه نصب کرد و نیازی به استفاده از مجاری ندارند که این امر باعث کاهش هزینه های اولیه نصب می شود. این روش با کشیدن هوا از طریق صافی که باعث بو و دود هوا می شود پیش از انتشار هوای تمیز به داخل آشپزخانه کار می کند. اما ، مگر اینکه فیلتر بسیار کارآمد باشد ، می توان مقداری گرما و رطوبت را با هوای تمیز مجدداً گردش کرد و به طور کلی سرعت جریان هوا کاهش می یابد زیرا جایگذاری فیلتر ذغال در جلوی موتور قرار دارد. بعلاوه ، فیلترها معمولاً نیاز به تعویض گاه به گاه دارند که این امر باعث افزایش هزینه های در حال اجرا در طی سالها خواهد شد.

انواع هود
پنج نوع هود اجاق گاز برای انتخاب وجود دارد ، اگرچه اندازه آشپزخانه شما ممکن است چیزی را که شما واقعاً قادر به نصب آن هستید ، دیکته کند.

در مرحله اول ، هود آزاد است که ارزانترین نوع موجود است و به طور مستقیم به دیوار می رسد. این هود کم قدرت ترین در خارج از کشور است و به همین ترتیب فقط برای استفاده با یک اجاق گاز سوز 4 در واقع مناسب است.

جزیرهاگر فضا تنگ است یا دوست دارید هود را در مواقع استفاده پنهان نکنید ، ممکن است بخواهید هود یکپارچه را در نظر بگیرید که فقط 52-60 سانتی متر عرض دارد و به گونه ای طراحی شده است که هر واحد آشپزخانه یا کابینتی مناسب را در آن جای دهد. اندازه. باز هم به دلیل ابعاد آن ، احتمالاً از نظر هاب 4 سوز مناسب است. هودهای یکپارچه همچنین با کاستورهای تلسکوپی موجود است که امکان دسترسی آسان تر را نیز فراهم می کند ، زیرا هود به راحتی می تواند با کمترین تلاش از درون خود در داخل خانه آن خارج شود.

جزیرهبرای واحدهای هاب Island ، هود Island را دارید . این بزرگترین و قدرتمندترین نوع هود موجود (90-100 سانتی متر عرض) است و به سقف بالاتر از یک واحد جزیره ای که در مرکز قرار دارد متصل می شود. این از همه زوایا دیده می شود و متناسب با آن طراحی شده است. از آنجا که هودهای جزیره ای به سقف تعبیه شده اند ، حتما اطمینان حاصل شود که فیکسچر به اندازه کافی قوی باشد تا وزن هود را پشتیبانی کند ، که بعضی اوقات ممکن است تا 30-40 کیلوگرم باشد.

هودهای دودکش در مقابل دیوار قرار گرفته اند و احتمالاً از نظر زیبایی شناختی خوشایند تر هستند. هر یک سایبان برای گرفتن بخار و بو و دودکش مجهز به فن برای استخراج آنها ، با تعداد زیادی سبک متناسب با بیشتر آشپزخانه ها دارند.

برای چیزی که کمتر مزاحم است ، ارزش دارد که به یک Extractor Downdraught نگاهی بیندازید . اینها در قسمت کاری در امتداد لبه عقب هاب تعبیه شده اند و در صورت نیاز ، چند اینچ از سطح آن بکشید.

مجاری
برای هدایت هوای استخراج شده به بیرون ، به هود استخراج نیاز دارید. مجرای اتصال لوله های پلاستیکی است که می تواند تأثیر زیادی در جنبه های مهم آشپزخانه شما داشته باشد. این \\ در انواع زیر موجود است: “صلب صاف” ، “مجرای سفت و سخت” و “مجرای انعطاف پذیر”.

کلیه مجاری ها پرفروش ترین هود آشپزخانه مناسب کاپوت هایی هستند که به دیواره های خارجی برمی گردند ، اما حتی اگر اینگونه نباشد ممکن است هنوز هم بتوانید هود استخراج را انتخاب کنید زیرا هر دو کانال صاف یا سفت و سخت می توانند جریان هوا را در قسمت بالای کابینتی غیب رهنمون شوند. ، که مخصوص هودهای جزیره ای مفید است.

با استفاده از مجرای انعطاف پذیر ، لازم است که اطمینان حاصل کنید که خم های لوله به حداقل می رسد و تا حد ممکن محکم باشد. هرگونه سرخوردگی یا اختلال در جریان هوا باعث کشیدن خواهد شد که نه تنها باعث افزایش صدای هود می شود بلکه بر میزان استخراج نیز تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، ممکن است این گزینه ارزان تر باشد اما وسوسه نشود که قطر 4 اینچ را انتخاب کنید – همیشه از اندازه توصیه شده (5 اینچ) استفاده کنید ، زیرا این بار دیگر بر میزان سر و صدای و میزان استخراج تأثیر خواهد گذاشت.

فیلترها
دو نوع فیلتر وجود دارد: فیلترهای استاندارد گریس و فیلترهای زغال چوب.
فیلترهای گریس استاندارد در هر هود قابل یافت هستند و معمولاً از جنس آلومینیوم یا استیل ضد زنگ هستند. آنها می توانند پلاستیک باشند اما اکنون این موارد بسیار نادر هستند. آنها نیازی به تعویض زیاد ندارند و فقط هر دو ماه نیاز به تمیز کردن دارند و حتی می توان آن را در ماشین ظرفشویی تمیز کرد. با این وجود ، مقدار مورد نیاز برای جایگزینی یا تمیز کردن به این بستگی دارد که به طور مرتب شما طبخ می کنید و چه نوع غذاهایی را تهیه می کنید.

فیلترهای ذغال فقط باید در هودهای بازتولید مورد استفاده قرار گیرند زیرا با این شکل از هود ، هوا دوباره به داخل آشپزخانه آزاد می شود و بنابراین باید دود و بو بوجود آمده از قبل حذف شود. فیلترهای ذغال سنگ به طور کلی نیاز به تعویض هر سال یا حدوداً دارد ، اما باز هم ، این به نوع پخت و پز شما و انجام مرتب آن بستگی دارد.

ویژگی های مفید
پس از حل کردن نوع هود در آشپزخانه خود ، می توانید جنبه های دیگری را در نظر بگیرید که بر عملکرد و قابلیت استفاده از هود شما تأثیر می گذارد.

در مرحله اول ، به شما کمک می کند تا آشپزخانه را ببینید ، بیشتر بدانید که اگر نه همه ، هودهای اجاق گاز مجهز به چند چراغ هالوژن یا رشته ای هستند اما بررسی کنید که به راحتی در دسترس هستند زیرا برخی از این موارد می تواند مشکل باشد. برای تغییر هنگامی که لامپ شکسته است.

به همین ترتیب بررسی کنید که کنترل ها در کجا هستند ، گویی که در قسمت زیرین یا داخل کاپوت قرار دارند ، دسترسی به آنها دشوار است. خواهید فهمید که اکثر هودها با حداکثر سرعت 3 مجهز هستند ، بنابراین اگر آشپزی شما تولید بخار زیادی نمی کند ، می توانید میزان کار هود را خنثی کنید – یا اگر نان تست را سوزاندید ، آن را رمپ کنید!

هودهای دودکش و جزیره از یک دودکش از جنس استنلس استیل ساخته شده اند که مجرای آن و یک شیشه یا سایبان از جنس استنلس استیل است که در آن فن و فیلترهای استخراج کننده را پیدا خواهید کرد. سایبان های شیشه ای نه تنها تمیز تر از نمونه های فلزی هستند بلکه دیدن آن ها در هنگام کثیف بودن نیز آسان تر است و بسیاری معتقدند که آنها نیز چشم را خوشحال تر می کنند.

نرخ استخراج
میزان استخراج بر روی میزان تغییر هوا در ساعت هود امکان پذیر است. حداقل به 8 ساعت در ساعت نیاز خواهید داشت ، اما 12 توصیه می شود.

در مرحله اول ، شما باید حجم متر مکعب آشپزخانه خود را محاسبه کنید. بگویید آشپزخانه شما 4 متر طول ، 6 متر عرض و 2.5 متر ارتفاع دارد ، شما برای بدست آوردن ظرفیت مکعب ، به سادگی طول x عرض x را ضرب می کنید: در این مورد 60m3.

به عنوان مثال برای 8 مورد تغییر در ساعت ، شما فقط می توانید 60m3 x 8 ضرب کنید تا 480m3 بدست آورید. بنابراین هر هود اجاق گاز مورد نظر شما باید حداقل میزان استخراج 480m3 را داشته باشد.

برای 12 تغییر هوا در ساعت ، شما می توانید 60m3 x 12 ضرب کنید تا 720m3 بدست آورید. بنابراین هر هود اجاق گاز مورد نظر شما باید حداقل میزان استخراج 720m3 را داشته باشد.

سر و صدا
سر و صدای کاپوت در هنگام سرعت زیاد یا زیاد ممکن است کمی مزاحم باشد ، اما نکته خوبی ، به خصوص اگر در آشپزخانه غذا می خورید ، اینست که هود را چند دقیقه قبل از شروع پخت و پز تغییر دهید تا هوا به دست بیاید. در حال گردش از قبل سپس می توانید هنگام نشستن برای غذا خوردن آن را خاموش یا به پایین ترین حالت تنظیم کنید و کار خود را انجام داده باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>