راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

یک راهنمای خرید تصفیه کننده هوا به شما کمک می کند تا تصفیه کننده هوا برای شما مناسب باشد. بعضی از دستگاه های تصفیه هوا برای یک چیز عالی هستند اما نه برای چیز دیگری. برخی از فن آوری ها کار می کنند و برخی دیگر نه. راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا به شما کمک می کند تا آنچه را جستجو کنید و به شما در یافتن تصفیه هوا مناسب برای نیازهایتان کمک می کند.

سؤالات متداول درباره تصفیه کننده هوا:
راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – چه مواردی را باید در نظر بگیرید

  • باید
    راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا را داشته باشید – راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا خوب است
  • شاید
    راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا را لمس نکنید
  • سایر عوامل در نظر بگیرید

بیشتر خواندن
دستگاه تصفیه هوا آسم
تصفیه کننده هوا آلرژی
بهترین دستگاه تصفیه هوا
خرید
دستگاه تصفیه هوا
محصولات برتر
IQAIR HEALTHPRO 250
IQAIR GC MULTIGAS
BLUEAIR 480I SMOKESTOP
راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – چه چیزی را باید در نظر گرفت
بالای صفحه ^

اولین چیزی که قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر بگیرید همان چیزی است که شما می خواهید از دستگاه تمیز کننده هوا برای آن استفاده کنید. خواه بخواهید آلرژی یا علائم آسم را کاهش دهید ، دود تنباکو یا گرد و غبار را از هوا خارج کنید یا به سادگی می خواهید یک محیط داخلی سالم تر ایجاد کنید – یک دستگاه تصفیه هوا مناسب اغلب بهترین / تنها راه حل مناسب برای آلودگی هوا است. تصفیه کننده هوا به دلیل توانایی آنها در خارج کردن گسترده ترین طیف آلودگی از هوا ، یک کالای خانگی به طور فزاینده ای است. راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – نگرانی ها و علائم متداول:

آسم
کنه گرد و غبار
از بین بردن گرد و غبار
کیفیت کلی هوا
آلودگی ترافیک
تب یونجه
قالب
پت دندر
گرده
MCS (حساسیت شیمیایی چندگانه)
دود سیگار
راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – باید داشته باشد
بالای صفحه ^

دستگاه تصفیه هوا HEPA
برخی از موارد برای تصفیه هوا خوب “باید داشته باشند” در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال ، یک دستگاه تصفیه هوا موثر برای از بین بردن یا کاهش چشمگیر انواع آلودگی در خانه شما که به آن نگران هستید ، فیلترهای مربوطه را دارد. همچنین دستگاه تمیز کننده هوا باید بتواند تعداد مناسبی از تغییرات هوا را در اتاق مورد نظر خود انجام دهد. متأسفانه اکثریت قریب به اتفاق تولید کنندگان دستگاه تصفیه هوا با توجه به عملکرد تصفیه کننده هوا به طور ناخواسته گمراه کننده هستند. مواردی مانند کارآیی تصفیه ، میزان جریان هوا ، میزان سر و صدا و چه نوع آلودگی هایی که دستگاه تمیز کننده هوا با آن روبرو می شود اغلب توسط بسیاری از تولید کنندگان دچار مشکل می شوند – یا به دلیل اینکه اطلاعات زیادی در مورد تصفیه هوا ندارند یا به دلیل اینکه نمی خواهند شما را بدانید. حقیقت در مورد عملکرد محصول آنها. چه راندمان تصفیه ، جریان هوا و فشار صوتی مورد نیاز شما یا مناسب شماست ، به نگرانی خاص شما بستگی دارد. ما در مورد هر شاخص عملکرد در بخش زیر با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – خوب است
بالای صفحه ^

برخی از ویژگی های دستگاه تصفیه هوا کاملاً ضروری نیست ، اما می توان آن را “خوب برای داشتن” دانست. برای مثال ، یک نشانگر عمر فیلتر یک ویژگی بسیار مفید است. نشانگر عمر فیلتر در صورت نیاز به تغییر فیلترها به شما اطلاع می دهد. تعویض فیلترها در زمان لازم باعث می شود دستگاه تصفیه هوا همانطور که باید عمل می کند و از آسیب دیده فن محافظت می کند.

تحرک / کاستور
متاسفانه هیچ تصفیه کننده هوا مناسب نیست که به اندازه کافی کوچک باشد و در کف دست شما جای بگیرد و بتوان به راحتی آن را حمل کرد. چرا که نه؟ خوب ، در فیزیک آنچه ممکن است وجود دارد. انتظار ندارید ماشین لباسشویی به اندازه یک توستر باشد که بتواند بار مناسبی از لباسشویی را انجام دهد. به همین ترتیب ، نباید انتظار داشته باشید که یک دستگاه تصفیه کننده هوا اندازه یک توستر را قادر به جابجایی هوای کافی باشد تا بتواند به درستی یک اتاق با اندازه متوسط ​​را تصفیه کند. کاستورها می توانند به شما کمک کنند حرکت تصفیه کننده هوا را به طور قابل ملاحظه ای آسان تر به خانه تغییر دهند ، به ویژه اگر واحدی داشته باشید که بتواند مقادیر زیادی هوا را کنترل کند. دستگیره ها نیز مفید هستند ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا به راحتی واحد را از یک اتاق به اتاق دیگر بلند کنید.

Remote Control
به شما امکان می دهد تنظیمات دستگاه تصفیه هوا را از یک فاصله راحت کنترل کرده و دسترسی را افزایش داده و به راحتی تغییر دهید.

در دسترس بودن فیلتر
متأسفانه ، ما همیشه آن را می بینیم که حتی شرکتهای بزرگ با نام های خانگی تصفیه هوا را بدون ارائه ضمانتی برای مدت طولانی شما قادر به خرید فیلترهای جایگزینی می باشند. هنگامی که این واحد دیگر فروش خوبی نداشته باشد ، یا احساس کنند زمان آن رسیده که “آن را ارتقاء داده و ظاهر و ویژگی های آن را تغییر داده ، مدل و تولید فیلترهای جایگزینی برای آن قطع شود.

تنظیمات تایمر
روشن و خاموش کردن واحد در طول روز / هفته باعث می شود تا انرژی صرفه جویی شود و عمر فیلتر را طولانی تر کند.

چند سرعت پنکه
تنظیم تنظیم سرعت را به ترجیح خود تنظیم کنید تا متناسب با سطح آلودگی داخلی یا ترجیح صدا باشد.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – شاید
بالای صفحه ^

دستگاه تصفیه هوا Ioniser Ionic به عنوان ساکت و کارآمد به بازار عرضه می شود. با این حال ، آنها همچنین تمایل دارند که ازن را در هر اتاق آزاد کنند و آنها را برای همه ایده آل نکنند.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – لمس نکنید
بالای صفحه ^

ژنراتور ازن
از دستگاه های تصفیه کننده هوا که مستقیماً ژنراتور ازن هستند ، احتیاط کنید. این واحدها با طراحی مقدار زیادی ازن را تولید می کنند و تهدیدی جدی برای سلامتی شما محسوب می کنند.

UPLA
برخی از دستگاه های تصفیه هوا از چگالی فیلتر معروف به هوا با ذرات فوق العاده کم (ULPA) استفاده می کنند و ادعا می کنند که از HEPA (هوای ذره ای با راندمان بالا) برتر است. این فیلترها جریان هوا را به شدت کاهش می دهد و به همین ترتیب عملکرد تصفیه هوا را محدود می کند.

سوزاندن و احتراق
این نوع فن آوری فیلتر آلودگی را از هوا نمی گیرد بلکه به سادگی آن را می سوزاند. سوزاندن گرد و غبار و سایر آلودگی های هوا مستقیماً به هوای تمیز منجر نمی شود … همچنین ، در حالی که سوزاندن به شما امکان نمی دهد هوا خیلی سریع حرکت کنید – یک نیاز اصلی برای هر دستگاه تصفیه هوا مناسب.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا – سایر فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید
بالای صفحه ^

گارانتی
هر دستگاه تصفیه هوا که در انگلستان خریداری می کنید باید با ضمانت 2 ساله همراه باشد. برخی از تولیدکنندگان دستگاه تصفیه هوا سعی می کنند ضمانت نامه اضافی بیشتری را به شما بفروشند یا سعی کنند در ازای ضمانت نامه اضافی ، اطلاعات تماس شما را دریافت کنند. مطمئن شوید که گارانتی از قبیل موتور / فن ، صفحه نمایش ، سایر اجزای الکتریکی و نیروی کار را پوشش می دهد. مواد مصرفی مانند فیلترها معمولاً تحت پوشش ضمانت تصفیه هوا نیستند. همچنین ، حتماً بررسی کنید که آیا عملکرد مشتری گارانتی را باطل می کند یا خیر. بعنوان مثال اکثر ضمانت نامه ها فقط برای خریدار اصلی واحد اعمال می شود و به صاحبان بعدی منتقل نمی شوند.

کارآیی تصفیه
همانطور که از جدول زیر می بینید ، نگرانی های مختلف نیاز به راندمان فیلتراسیون مختلف دارد. راندمان فیلتراسیون بالاتر با استفاده از فیلتراسیون HEPA یا HyperhePA حاصل می شود (تا زمانی که برای کل کارآیی فیلتراسیون سیستم اعمال شود و نه فقط راندمان فیلتر نظری) در حالی که راندمان فیلتراسیون پایین تر از استفاده از فیلترهایی با راندمان فیلتراسیون پایین تر مانند “حاصل می شود. فیلترهای HEPA مانند یا HEPASilent. بسیار معمول است که تولید کنندگان راندمان تصفیه هوا تمیز کننده هوا را به طور کلی نشان نمی دهند ، بلکه فقط بازده نظری فیلترینگ نظری را به مشتریان ارائه می دهند. در صورت استفاده از یونیزاسیون ، ارزشمند است بدانیم که راندمان تصفیه باعث آلودگی بیشتر سطح / فیلتر جمع آوری می شود. به دلیل این امر عملکرد واحد می تواند به شدت کاهش یابد. علاوه بر این ، اگر واحد فاقد نشتی باشد ، با افزایش بارگذاری فیلترها ، سطح نشت نیز افزایش می یابد و باعث کاهش بیشتر بازده می شود. بنابراین ، برخی از یونیزرها از ابتدا دارای راندمان فیلتراسیون بالایی هستند ، اما پس از مدتی بازده تصفیه به تدریج کاهش می یابد.

 کل

کارآیی تصفیه سیستم – 75٪
راندمان فیلتراسیون کامل سیستم – 95٪ کل
کارآیی تصفیه سیستم – 95٪ یا بالاتر کربن /
مش کربن /
پایه نارگیل
کربن گرانول فعال 2-3 کیلوگرم
کربن گرانول فعال 3 کیلوگرم یا بالاتر
آسم ✕ ✕ ✔ ✕ ✕ ✔ ✔
کنه گرد و غبار ✕ ✔ ✔ ✕ ✕ ✕ ✕
از بین بردن گرد و غبار ✕ ✔ ✔ ✕ ✕ ✕ ✕
کیفیت کلی هوا ✕ ✔ ✔ ✕ ✔ ✔ ✕
تب یونجه ✕ ✔ ✔ ✕ ✕ ✕ ✕
قالب ✕ ✔ ✔ ✕ ✕ ✕ ✕
پت دندر ✕ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✕
MCS ✕ ✕ ✔ ✕ ✕ ✕ ✔
آلودگی ترافیک ✕ ✕ ✔ ✕ ✕ ✔ ✔
دود سیگار ✕ ✕ ✔ ✕ ✕ ✕ ✔

سر و صدا
بسته به تنظیم سرعت واحد مورد استفاده ، میزان سر و صدا متفاوت خواهد بود. این مهم است که تحمل سر و صدای خود را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که در آن از دستگاه پاک کننده هوا استفاده می شود. همه دستگاه های تصفیه هوا مناسب مقداری سر و صدایی ایجاد می کنند. بسته به تنظیم سرعت واحد در حال استفاده است. با این وجود ، برای راحتی در کاهش سطح نویز ، نباید عملکرد تمیز کردن واحد را به خطر بیاندازید. پنکه ای که خیلی کم است و یا خیلی آهسته در حال حرکت است ممکن است فشار کافی برای فیلتر صحیح هوا در فضای مورد استفاده در آن ایجاد نکند. نکته ای که باید محتاط باشید این است که اگر تولید کنندگان سطح سر و صدای را با سرعت های مختلف مشخص نمی کنند تنظیمات دستگاه پاک کننده هوا متأسفانه برخی از تولیدكنندگان تمیزكننده هوا را فقط در سطح سر و صدای ساكت ترین تنظیمات به بازار عرضه می كنند. بسته به فن آوری مورد استفاده ، ابتدا برخی از دستگاه های تصفیه هوا ساکت هستند و بیشتر از آنکه فیلترها استفاده می شوند ، سر و صداتر می شوند. اگر فیلترها بارگیری شوند ، در هنگام کار بیشتر این واحد ، سر و صدای بیشتری منتشر می کند ، در تلاش است هوا را از طریق فیلترها بکشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزیابی میزان نویز دستگاه تصفیه هوا ، به Blogpost ما مراجعه کنیددستگاه تصفیه هوا آرام

تحقیقات تحقیق
آنلاین می تواند مفید باشد. با این حال ، اغلب دشوار است که بگوییم منبع در واقع چقدر مسئولیت پذیر است. برخی از سایت ها به خصوص در مورد تصفیه هوا آگاهی ندارند. برخی از سایت های بررسی مستقل سابق توسط تولید کنندگان دستگاه تصفیه هوا خریداری شده اند و اکنون در تلاشند محصولات خود را به عنوان بهترین محصولات تبلیغ کنند. در اینجا لیستی از سایتهایی که تست تصفیه هوا مستقل را انجام می دهند وجود دارد:

جستجوی مصرف کننده
گزارش مصرف کننده
بهترین خرید

برای دیدن بررسی برخی از بهترین سایتهای تست تمیز کننده هوا ، به بررسی تصفیه هوا ما در سایت مراجعه کنید: بررسی تصفیه هوا

تعمیر و نگهداری
به طور منظم برای اطمینان از کارآمد بودن دستگاه ، حفظ یک دستگاه تصفیه هوا مهم است. برای دستیابی به حداکثر عملکرد از دستگاه تصفیه هوا ، شما نیاز به تعویض فیلترها به طور مرتب دارید. قبل از خرید باید هزینه و میانگین طول عمر هر فیلتر را دریابید. با این حال ، بخاطر داشته باشید که عمر واقعی فیلتر تا حد زیادی به میزان استفاده و میزان آلودگی بستگی دارد. از تصفیه هوا که احتیاج به تعویض فیلتر بسیار مکرر دارند ، احتیاط کنید. همچنین ، به دنبال دستگاه های تصفیه هوا باشید که به شما نیاز به تمیز کردن / یا شستن فیلترها دارد.

اعتبار
سازنده شهرت سازنده یک عامل مهم تصمیم گیری است ، زیرا تجربه مشتریان گذشته مستحق توجه است. برخی از تولید کنندگان و محصولات به دلایلی در صنعت تصفیه هوا بسیار مورد احترام هستند و با ایجاد سبد سهام خود در طی سالها از طریق محصولاتی که کار می کنند و خدمات عالی مشتری ارائه می دهند. شما همیشه تولیدکننده هایی را پیدا خواهید کرد که در مورد محصولات خود ادعاهای مختلفی ارائه می دهند اما حمایت چندانی از این ادعاها ندارند.

مقالات راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا
چگونه میزان نویز دستگاه تصفیه هوا را ارزیابی کنیم؟
چگونه میزان نویز دستگاه تصفیه هوا را ارزیابی کنیم؟برای تأثیر هر دستگاه تصفیه هوا ، باید حرکت هوا را انجام داد. هنوز – علی رغم آنچه برخی از تولید کنندگان ممکن است به عنوان یک دستگاه تصفیه هوا آرام تبلیغ کنند – هیچ راهی کاملاً بی صدا برای حرکت هوا وجود ندارد. بنابراین ، نحوه ارزیابی میزان نویز دستگاه تصفیه هوا موضوعی است که باید هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا در نظر بگیرید ، به خصوص اگر میزان سر و صدا برای شما مهم باشد.
بیشتر بخوانید
CADR – میزان تحویل هوای پاک
CADR – میزان تحویل هوای پاکمن اخیراً در مورد برخی از تولید کنندگان بین المللی تصفیه هوا نوشتم که خواستار تصویب CADR کمیسیون اروپا شده اند – چقدر قابل اعتماد است؟ برخی از جنبه های برنامه تست CADR وجود دارد که بدان معنی است که آنقدر که می خواهیم آن را علمی و یا عینی نداشته باشد.
بیشتر بخوانید
در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا چه باید جستجو کنید
در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا چه چیزی را باید جستجو کنیدکیفیت هوا مناسب مهم است – در خانه ، مهد کودک ، مدرسه یا محل کار. با این حال ، بسیاری از تولید کنندگان ادعا می کنند در مورد تصفیه هوا خود را که دور از حقیقت است. بنابراین ، ما دستورالعمل هایی را برای شما ارائه می دهیم ، در رابطه با اینکه در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید به دنبال چه چیزی باشید.
بیشتر بخوانید
از دستگاه تصفیه هوا چه انتظاری دارید؟
از تصفیه کننده هوا چه انتظاری داریداز دستگاه تصفیه هوا چه انتظاری می توانید داشته باشید؟ البته این بستگی به این دارد که کدام مارک و مدل تصفیه کننده هوا را خریداری می کنید. ما خرید دستگاه تصفیه هوا با موتور معکوس را توصیه نمی کنیم – حتی اگر سازنده نام خانوادگی داشته باشد و سایر محصولات عالی مانند تلویزیون ، اتومبیل یا حتی نوار مجرای را تولید کند.
بیشتر بخوانید
دستگاه تصفیه هوا مورد تأیید والدین آزمایش شده توسط والدین
پدر و مادر تست شده تایید شده استدستگاه تصفیه هوا تأیید شده با والدین ، ​​به عنوان یکی از شرکتهای منحصر به فرد “10 محصول برتر برای والدین” انتخاب شده است. دستگاه تصفیه هوا که توسط پدر و مادر تست شده تأیید شده است که تصویب شده است پاک کننده هوا IQAir’s HealthPro است.
بیشتر بخوانید
امید به زندگی توسط هوای پاک بهبود یافته است
امید به زندگی با هوای پاک بهبود یافته استیک مطالعه جدید دانشگاه جوان هاروارد و بینگام نشان داد که امید به زندگی به دلیل هوای پاک بیشتر افزایش یافته است. حتی اگر در شهرهای دارای هوای نسبتاً تمیز ، اگر آلودگی هوا کاهش یابد ، امید به زندگی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در این مطالعه تغییرات آلودگی هوا در 51 شهر آمریکایی بین سالهای 1980 و 2000 و امید به زندگی ساکنان در آن شهرها در مدت مشابه مورد بررسی قرار گرفت. همکاری نویسنده این مطالعه، آردن پاپ III، اظهار داشت که “… از جمله افزایش قابل توجهی در انتساب امید به زندگی به کاهش آلودگی هوا قابل توجه است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>